• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® HD Graphics

HD Graphics

Daha iyi grafikler – üstelik ek bir ücret gerektirmeden

Intel® HD Graphics teknolojisi, 1 ayrı bir grafik kartı gerektirmeksizin daha iyi grafik ve 3D deneyimi sağlar. Artık kullanıcılar, Star Trek Online* gibi Intel® HD Graphics teknolojisi için optimize edilmiş oyunlarda etkileyici oyun deneyiminin2 keyfini yaşarlar. Geleceğin oyunları için de olanaklar sağlayan Intel® HD Graphics teknolojisi, önceki nesil Intel® HD Graphics teknolojisine göre 3 kata kadar daha üstün performans sağlar3,4 Kullanıcıların kendisini maceranın tam ortasında bulmasını sağlayan çarpıcı görsel deneyim için gelişmiş 3D grafik işleme özelliğini de içerir. Ek bir donanım maliyeti olmaksızın mükemmel oyun deneyimi için 2. Nesil Intel® Core™ işlemciye sahip bilgisayarları tavsiye edin.

Müşterilerinizin oyuna başlamadan önce hangi oyunların Intel® HD Graphics teknolojisi için optimize edilmiş olduğunu öğrenmesine yardımcı olun.

 

Intel VT Graphics Teknolojisi

İşlemciye entegre grafikler

Intel® HD Graphics teknolojisi, 2. nesil Intel® Core™ işlemcilerde bulunan yeni nesil grafik teknolojisidir. Intel® HD Graphics teknolojisi, yüksek performanslı grafikleri ve medya işleme özelliklerini işlemcide bir araya getirir; oyun deneyiminin iki temel bileşeni olan işlemciyi ve grafikleri tek bir yongada buluşturur. Intel® HD Graphics Teknolojisinin iki sürümü mevcuttur: Intel® HD Graphics 3000 ve Intel® HD Graphics 2000.

Entegre görsel teknolojilerin nasıl inanılmaz görsel deneyimler sunduğunu görmek için bu demoyu izleyin.

Nasıl Çalışıyor?

Intel® VT Graphics Teknolojisi nasıl çalışıyor?

Intel® HD Graphics Teknolojisi, grafiklerin işlemciye entegre olmasının avantajından faydalanarak performansı önemli ölçüde arttırırken, ayrı bir donanım ihtiyacını ve beraberindeki tasarım ve performans zorluklarını ortadan kaldırır. Grafik motoru, daha fazla sayıda yeniden tasarlanmış yürütme birimine ve gelişmiş 3D işlevlerine sahiptir.

Intel® HD Graphics teknolojisi aşağıdaki yenilikçi özellikleri ve avantajları sağlar:

  • Hızlandırılmış grafik işleme özelliği, işlemci ile grafikler arasında en üst düzey paylaşılan önbellek avantajlarından faydalanır.
  • Intel® 32nm işlem teknolojisi, daha yüksek performans ve enerji verimliliği sağlar.
  • Daha hızlı 3D görüntü sağlama ve daha karmaşık gölgelendirme özellikleri, daha hızlı ve gerçekçi 3D oyun deneyimi yaratır.
  • Intel® HD Graphics 3000, ek bir grafik kartı ya da yonga gerektirmeksizin giriş seviyesi grafik kartı performansıyla popüler oyunlarda ve eğlencelik oyunlarda etkileyici oyun özellikleri sunar.
  • Intel® HD Graphics 2000, ek bir grafik kartı ya da yonga gerektirmeksizin popüler oyunlarda ve eğlencelik oyunlarda etkileyici oyun özellikleri sunar.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Entegre görsel teknoloji özellikleri tüm bilgisayarlarda bulunmaz ve optimize yazılım gerektirebilir. Sistem üreticinize danışın. Daha fazla bilgi için www.intel.com/go/biv sayfasına bakın.

2. Yalnızca Intel® HD Graphics 3000 ile

3. 3DMark Vantage* ve Entry Preset kullanılarak karşılaştırıldı.

4. Web sitesinde yayınlanan tüm performans testleri ve derecelendirmeler, belirli bilgisayar sistemleri ve/veya bileşenler kullanılarak yapılmıştır ve bu testlerde ölçüldüğü üzere Intel ürünlerinin performansını yaklaşık olarak yansıtır. Sistemin donanım ya da yazılım tasarımında ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçekleşen performansı etkileyebilir. Alıcılar almayı düşündükleri sistem ya da bileşenlerin performansını değerlendirmek için diğer bilgi kaynaklarına başvurmalıdır. Performans testleri ve Intel ürünlerinin performansı ile ilgili daha fazla bilgi için Intel Performans Karşılaştırma Sınırlandırmalarını ziyaret edin. Daha fazla bilgi için, sayfasına bakın.