Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Zor iş uygulamaları için daha hızlı performans elde edin.

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi)1, işlemci kaynaklarını daha etkin kullanarak her bir çekirdekte birden çok iş parçacığının yürütülmesini sağlar. Ayrıca bir performans özelliği olarak işlemci verimliliğini arttırır ve iş parçacıklı yazılımların genel performansını iyileştirir.

Intel HT Teknolojisi, Intel® Core™ işlemci ailesinde, Intel® Core™ M işlemci ailesinde ve Intel® Xeon® işlemci ailesinde bulunur. Bu Intel® işlemcilerden birini ve yonga setlerini Intel HT Teknolojisini destekleyen bir işletim sistemi ve BIOS ile bir araya getirerek aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Sistem hızını korurken zorlayıcı uygulamaları eşzamanlı olarak çalıştırabilir
 • Verimliliği etkilemeden sistemlerin daha iyi korunmasını, verimli ve yönetilebilir olmasını sağlayabilir
 • İşinizin gelecekteki büyümesi ve yeni çözüm yetenekleri için alan sağlayabilirsiniz

Ödün vermeyen yoğun grafikler

Multimedya tutkunları Intel HT Teknolojisi sayesinde grafik açıdan yoğun dosyaları oluşturur, düzenler ve kodlarken arkaplanda virüsten koruma yazılımlarını çalıştırabilir; üstelik sistem performansından taviz vermeden.

Daha fazla görev, daha fazla iş verimliliği

Intel HT Teknolojisi ve Intel® Turbo Boost Teknolojisi (ya da en yeni nesil Intel Core işlemci ailesinde bulunan Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi) daha yüksek performans sağlamanın yanı sıra görevleri de daha hızlı tamamlar. İki teknoloji bir araya geldiğinde, birden çok iş parçacığı eşzamanlı olarak yürütülebilir, işyüküne dinamik olarak uyum sağlanır ve etkin olmayan çekirdekler otomatik olarak devre dışı bırakılır. Böylece meşgul çekirdeklerde işlemci frekansı artar ve iş parçacıklı uygulamalar için daha da yüksek performans artışı sağlanır.

Intel HT Teknolojisi sayesinde işletmeler:

 • Daha fazla işi aynı anda hız kesmeden yürüterek verimliliklerini artırır
 • İnternet ve e-ticaret uygulamalarında yanıt süresini hızlandırarak müşteri deneyimini geliştirir
 • Eşzamanlı olarak gerçekleştirilen işlemlerin sayısını artırır
 • Mevcut 32 bit uygulama teknolojilerinden faydalanırken 64 bit uygulamalarına da hazırdır

Sistemin hazır olup olmadığını değerlendirme

Intel HT Teknolojisi, birçok dizüstü ve masaüstü bilgisayarda, sunucu ve iş istasyonu sistemlerinde kullanılabilir. Sistemlerde Intel HT Teknolojisi logosunu arayın ve sisteminizin Intel HT Teknolojisini kullanıp kullanmadığını sistem sağlayıcınızdan öğrenin.

Sistem gereklilikleri1

 • Intel TH Teknolojisi destekleyen bir işlemci
 • Intel HT Teknolojisi etkin yonga seti
 • Intel HT Teknolojisi etkin sistem BIOS'u
 • Intel HT Teknolojisi etkin/optimize işletim sistemi

 

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.