• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Daha Güvenli Çevrimiçi Etkileşim. Daha İyi Kimlik Koruması.

Intel® Doğrulama Teknolojisi (Intel® Identity Protection
Technology - Intel® IPT)

Ek bir donanım tabanlı güvenlik katmanı

Kişisel bilgilerimizi koruma konusunda bilgisayarlarımıza, tabletlerimize ve diğer cihazlarımıza güveniriz. Ancak bilgisayar korsanları becerilerini gün geçtikçe geliştirdiği için çevrimiçiyken kimliğinizi korumak artık bir kullanıcı adı ve paroladan daha fazlasını gerektiriyor.

En yeni Intel® Core™ işlemcili cihazlar artık Intel® Doğrulama Teknolojisine (Intel® IPT) sahip. Bu teknoloji, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yüksek bir güvenlik düzeyi sunar. Böylelikle ister İnternette dolaşın, finansal bilgilerinizi takip edin ya da isterseniz sosyal ağ siteleri üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurun, sık kullandığınız ve Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) korumalı web sitelerinin oturum açan kişinin gerçekten siz olduğunuzu bileceklerinden emin olabilirsiniz.

İnternette gönül rahatlığıyla gezinin

Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT), cihazınızı Intel IPT etkinleştirilmiş çevrimiçi banka hesaplarınıza ve sık kullandığınız sosyal ağ ve alışveriş web sitelerine bağlayarak ekstra bir entegre güvenlik katmanı oluşturur.1 Bu ekstra koruma, ne sizin tarafınızdan ne de hırsızlar tarafından görülemez.

Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) etkin bir web sitesine eriştiğinizde, Intel IPT erişenin siz olduğunuzu doğrular. Ayrıca, güvenilir bir bilgisayardan ya da cihazda oturum açtığınızı da doğrular. Kullanıcı adınız ve parolanız bir hırsızın eline geçse bile, cihazınız ile hesabınız ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlandığı için cihazınız olmadan hesabınıza erişilemez.

Kimliğinizi koruyun

Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) en yeni Intel Core işlemcilere entegredir. Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) ile işbirliği yapan web siteleri, oturum açma bilgilerinizin korunmasına yardımcı olarak kimliğinizi güvende tutar ve içinizin rahat olmasını sağlar.

Çevrimiçiyken kimliğinizin güvende kalmasını sağlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin:

1.    Intel Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) özellikli bir web sitesini ziyaret edin.

2.    Bu sitedeki hesabınızı cihazınızla korumak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, hesabınızı korumak istediğinizi belirtin.

3.    Intel® Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) özellikli bir cihazınız yok mu? Buradan bir cihaz bulun >

 

Intel® Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT)

Dokun ve öde uygulaması güvenliği

video icon

Jeff Kataoka, yakın alan iletişimi kullanan daha güvenli ve daha hızlı çevrimiçi ödeme deneyimi hakkında bilgi veriyor.

Teknolojileri iş başında
görün >