• <Daha Fazlası Intel.com'da

Açık Anahtar Altyapısı (PKI) ile Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)

Şifreleme ve dijital imza için kullanıcıların ve sunucuların kimliğini doğrulayın

Açık Anahtar Altyapısı (PKI) ile Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)

Kötü amaçlı yazılımlara karşı gelişmiş koruma

Açık Anahtar Altyapısı (PKI) ile Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)1, şirketler ve web hizmetleri için kimlik doğrulamada güvenilir bir bilgisayardan giriş yapanın kötü amaçlı yazılım değil de geçerli bir kullanıcı olduğunu doğrulayan ikinci faktördür. Bu teknoloji yalnızca 3. nesil ve daha sonraki nesil Intel® CoreTM vProTM işlemcilerde bulunur. Tek kullanımlık şifreye (OTP) sahip Intel IPT teknolojisi, 2. ve daha sonraki nesil Intel® CoreTM vProTM işlemcilerde bulunur2.

Açık Anahtar Altyapısı (PKI), İnternette bir işleme dahil olan tarafların geçerliliğini doğrulayan dijital sertifikalar, sertifika merciileri ve diğer tescil merciilerinden oluşan bir sistemdir. Intel IPT, kullanıcı kimliği ve sunucuyu birbirlerine karşı doğrulamak ve belgeleri şifrelendirerek dijital olarak imzalamak için sabit yazılımda depolanan PKI sertifikalarını kullanır.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Hiçbir sistem her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. 2. nesil veya üzeri nesil bir Intel® Core™ işlemci, etkinleştirilmiş bir yonga seti, ürün yazılımı, yazılım ve katılımcı bir web sitesi dahil olmak üzere Intel® Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda sisteminizin üreticisine başvurun. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolması, çalınması ya da sonuç olarak ortaya çıkan zararlar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için http://ipt.intel.com sayfasına bakın.

2. Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html.