Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Cihazları uzaktan sorgulayın, sıfırlayın, yükseltin ve koruyun

Verimliliği ve etkinliği otomatik olarak arttırın

Entegre platform özellikleri ve yaygın üçüncü taraf yönetim ve güvenlik uygulamalarını kullanan Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT), BT'nin ya da yönetilen hizmet sağlayıcıların ağ bağlantılı bilgi işlem varlıklarını daha iyi keşfetmesine, onarmasına ve korumasına olanak tanır. Intel AMT, BT'nin ya da yönetilen hizmet sağlayıcıların yönetim tutarlılığı için farklı platformlarda aynı altyapıları ve araçları kullanarak, yalnızca bilgisayar varlıklarını değil, aynı zamanda giriş düzeyinde sunucularını da yönetmelerine ve onarmalarına olanak tanır. Gömülü sistem geliştiriciler için bu, cihazların uzaktan teşhis edilip onarılabileceği ve böylece BT destek masraflarının azaltılabileceği anlamına gelir. Intel AMT, Intel® vPro™ teknolojisine sahip1,2 Intel® Core™ işlemcilerin ve Intel® Xeon® işlemci tabanlı iş istasyonu platformlarının bir özelliğidir.

Zorlu BT ve akıllı sistem konularında çözümler

Intel tasarım ekipleri, platform mimarisi iyileştirmeleriyle daha iyi varlık yönetimi sağlanabileceğini, kapalı kalma süresinin azaltılabileceğini ve yerinde ziyaretlerin en aza indirilebileceğini belirlediler; çalışmalar sonucunda bu ihtiyaçları karşılamak üzere aşağıdaki özellikler ve faydalar ortaya çıktı:

Bant dışı sistem erişimi

Entegre yönetilebilirlik ile Intel AMT, platformlar kapalı olsa bile BT'nin varlıkları bulmasına olanak tanıyor.1 2

Uzaktan sorun giderme ve kurtarma

Klavye-Video-Fare (KVM)3 dahil bant dışı yönetim özellikleri sunan Intel AMT, BT'nin işletim sistemi hatalarından sonra sistemleri uzaktan onarmasına ve kurtarmasına yardımcı olur. Bant dışı uyarı verme ve olay günlüğü tutma özellikleri de kapalı kalma süresinin kısaltılmasına yardımcı olur.

Donanım tabanlı aracı varlığı kontrolü

Kuruluşunuz için daha iyi koruma sağlayan donanım tabanlı aracı varlığı kontrolü, çalışan yazılım aracılarını proaktif olarak tespit eder. Eksik aracılar olduğu tespit edilirse, yönetim konsoluna uyarı gönderilir.

Proaktif uyarı

Yaklaşan tehditleri proaktif olarak engelleyen Intel® AMT System Defense, virüslü istemciler ağı etkilemeden onları bir alana toplar ve kritik yazılım aracıları kaldırıldığında BT'yi uyarır.

Uzaktan donanım ve/veya yazılım varlığı izleme

Kuruluş genelinde yazılım ve virüs korumasını güncel tutmaya yardımcı olan Intel AMT, ayrıca üçüncü taraf yazılımlarının, çalışma dışı saatlerde bilgi çekme ya da güncellemeler için sürüm numaralarını ya da ilke verilerini kalıcı bellekte tutmalarına olanak tanır.

Daha kapsamlı özellikler

Microsoft Windows* PowerShell* için Intel® vPro™ teknolojisi modülü ile BT, Intel AMT'ye doğrudan erişebilir ve mevcut yönetim konsollarında olmayan bazı özelliklerden, örneğin alarm saati ayarlarını uzaktan yapılandırmak gibi özelliklerden faydalanmak için Windows PowerShell komut dosyalarını kullanabilir.

Verimliliği ve etkinliği arttırın

Windows PowerShell komut dosyaları, mevcut araçlara kusursuzca entegre olur ve BT'nin Intel vPro tabanlı yönetilen istemcilerinde ve iş istasyonlarında, ayrıca Intel AMT özellikli giriş sunucularında Intel AMT komutlarını hızlı ve kolaylıkla yürütmesine olanak tanır.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html

2

Etkinleştirme ve şirket ağ bağlantısı, Intel® AMT yetenekli chipset, ağ donanımı ve yazılım içeren bir sistem gerektirir. Dizüstü bilgisayarlarda ana işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Sonuçlar donanıma, kuruluma ve yapılandırmaya bağlıdır. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/technology/vpro/index.htm sayfasına bakın.

3

Yalnızca Intel® Xeon® işlemci ailesiyle, Intel® Core™ i5 vPro™ ve Intel® Core™ i7 vPro™ işlemciyle kullanılabilen KVM Uzaktan Kumanda (Klavye, Video, Fare), entegre grafiklerle Intel® Active Management Teknolojisini etkinleştirmiş ve yapılandırmıştır. Harici grafik kartları desteklenmez.