Masthead Light

Yeni Intel® Mikromimarisi

Performans, grafikler ve güvenlikte büyük bir adım

Intel teknolojisine sahip yeni cihazlarla neler yapabileceğinizi keşfedin.

Önceden Haswell olarak bilinen Intel® mikromimarisinin piyasaya sürülmesiyle, yeni nesil bilgi işlem cihazları daha hızlı, daha ince ve daha hafifken aynı zamanda eskiden olduğundan çok daha iyi performans gösterebiliyor. Çoklu görev yürütmeden multimedyaya, grafik ve medya işlemeden pil ve çevrimiçi güvenliğe kadar daha birçok gelişmenin keyfini çıkaracaksınız. 4.Intel® Core™ işlemcilere sahip cihazlar başta olmak üzere bu yeni platformun birçok ürün hattında nasıl bir dönüşüm yarattığını görün.

Daha ince, daha şık ve çok daha hafif

Yeni platform, yalnızca tablet, masaüstü bilgisayar ve diğer cihazların taleplerine göre ölçekleme yapmıyor, aynı zamanda enerji verimli yapısıyla pilin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Bu da performanstan ödün vermeden daha yüksek mobilite anlamına geliyor. Ultrabook™ cihazlarında, çoğu dokunmatik ekran özelliğine ve ses işlevine sahip ikisi bir arada ve ayrılabilir model yelpazesinde, ince ve şık tasarımlarla tanışacaksınız.

Daha iyi grafikler, daha etkileyici deneyimler

Yeni Intel Core işlemcilere entegre bir dizi geliştirme sayesinde ek donanıma ihtiyaç duymadan HD filmler, çarpıcı fotoğraflar ve etkileyici 3D oyun deneyimi yaşayın. Intel® Graphics Teknolojisi ve diğer entegre görsel teknolojiler1 gelişmiş medya işleme ve yoğun grafikli uygulamaları çalıştırır; ultra yüksek 4K-çözünürlüklü içerik akışı sağlayan en yeni cihazları destekler. Filmler, fotoğraflar, web siteleri ve daha fazlasını çeşitli cihazlardan doğrudan HD televizyonunuza kablosuz olarak aktarmanıza olanak tanıyan 4. nesil Intel® Wireless Display (Intel® WiDi) ile yüksek kaliteli video ve ses için harika haberlerimiz var.

Daha fazla entegre güvenlik özelliği

Daha fazla entegre güvenlik özelliği

Yeni Intel® Core™ işlemciler, günümüzün en güvenli çevrimiçi deneyimleri için daha güçlü koruma sağlıyor. Entegre güvenlik, işletim sisteminin ötesine geçen birden çok savunma hattı sağlar. Bunlar arasında yer alan Intel® Identity Protection Teknolojisi ve Intel® Anti-Theft Teknolojisi, kimliğinizi ve kişisel verilere erişiminizi işlemci düzeyinde korur; hem sizi hem de verilerinizi güvende tutmak için McAfee LiveSafe™ hizmeti gibi ek korumalarla işbirliği içinde çalışır.

Sistemler daha hızlı yanıt verir

Sistemler daha hızlı yanıt verir

Çeşitli akıllı özellikler, sizi saniyeler içinde uçuşa hazırlarken, ihtiyaçlarınıza anında uyum sağlar. Intel® Rapid Start Teknolojisiyle bilgisayarınız daha hızlı uyanır ve çalışır; size hızlı başlatma özelliğinin keyfini çıkarmak kalır. Intel® Smart Response Teknolojisiyle en sık kullandığınız dosyalara ve uygulamalara artık çok daha hızlı erişebileceksiniz.2 Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi ile ihtiyaç duyduğunuz anda otomatik hız artışı heyecanını doya doya yaşayın.3 Intel® Hyper-Threading Teknolojisi'nin (Intel® HT Teknolojisi) sağladığı akıllı çoklu görev yürütme ile uygulamalar arasında kolaylıkla geçiş yapın.4

At kuyruklu akıllı bağlantılı kadın

Durmayın, her zaman anı yakalayın

Bu yeni platform, mobil kullanıcı için Intel'in tarihinde pil süresinde yapılan en büyük iyileştirmelerden birini sunuyor (önceki nesillere göre). Intel® Smart Connect Teknolojisi5 gibi özellikler sayesinde otomatik ve aralıksız olarak yapılan e-posta, sosyal ağ ve haber güncellemeleriyle her zaman bağlantıda kalın. En sevdiğiniz içeriklerin tümü, gittiğiniz her yerde Intel® kablosuz teknolojisiyle yanınızda.

Intel® Mikromimarisi (önceden bilinen adıyla Haswell)

Gelişmiş grafikler

Oyun, HD film ve diğer deneyimlerinizi yeni bir düzeye taşıyın—üstelik ek donanıma ihtiyaç duymadan.

Intel® Graphics Teknolojisini Keşfedin >

Ultrabook™ Satın Alın

Ultrabook™ ultra-thin devices deliver stylish and responsive performance with affordability.

Bir Intel Eseri Ultrabook™ cihazlarından satın alın >

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® Clear Video HD Teknolojisi, her bilgisayarda etkinleştirilmemiştir ve optimize edilmiş yazılımlar gerektirebilir. Sisteminizin üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html sayfasına bakın.

2. Belirli bir Intel® Core™ işlemci, etkin bir yonga seti, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi yazılımı ve doğru yapılandırılmış bir hibrit sürücü (HDD + küçük SSD) gerektirir. Sonuçlar, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine danışın. 

3. Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel Turbo Boost Teknolojisi ve Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bilgisayar üreticinizle görüşün. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

4. Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

5. ¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.