• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Intel® Quick Sync Video ile Videolarınızı Anında Paylaşın

Videolarınızı çabucak oluşturun, düzenleyin ve paylaşın

Intel® Quick Sync Video ile evde ya da İnternette videolarınızı düzenlemek, dönüştürmek ve paylaşmak artık saatlerinizi almayacak, birkaç tıklama yetecek—artık bekleme sırası videonuzda!

Intel® Quick Sync Video teknolojisi nedir?

Doğrudan Intel® Core™ işlemcide entegre Intel Quick Sync Video teknolojisi, Intel® Graphics Teknolojisiyle birlikte daha hızlı ve kolay video oluşturma ve dönüştürme için Intel® Graphics teknolojisinin özel medya işleme özelliğini kullanır. Bu teknoloji ile DVD ya da Blu-ray* diskler oluşturun, 3D videolar oluşturun ve düzenleyin, 2D video dosyalarını 3D’ye dönüştürün, taşınabilir medya oynatıcınız için ve en sevdiğiniz sosyal ağ sitelerine yüklemek üzere video dönüştürün; üstelik bunların hepsini göz açıp kapayıncaya kadar yapın.

17 kat daha hızlı video optimizasyonu

4. nesil Intel® Core™ işlemcili ve Iris™ Graphics1 teknolojisine sahip 4. nesil Intel® Core i5-4200U işlemcili bir Ultrabook™ cihazı ile sosyal medya siteleri için video optimizasyonu, Intel® Core™2 Duo işlemcili dört yıllık eski bir dizüstü bilgisayara göre 17 kat daha hızlı yapılır.2

Intel® Quick Sync Video demosunu izleyin >

Videoların keyfini çıkarın

Videolar her yerde. Video oluşturmak ve izlemek artık çok daha önemli ve eğlenceli3. Ancak video içeriği üzerinde çalışmak ve videoları farklı amaçlarla dönüştürmek çok zaman alabiliyor. Intel Quick Sync Video, bekleme süresini önemli ölçüde kısaltır.

Görsel teknolojiler demosu

Intel Core işlemcilerin video işlemeyi nasıl yıldırım hızında yaptığını öğrenin.

Demoyu izleyin >

Nasıl çalışıyor?

Video içeriği genel olarak sabit sürücülerde, DVD'lerde, kameralarda, cep telefonlarında ya da yayın araçlarında sıkıştırılmış ve kodlanmış olarak depolanır. Bu tür içerikleri oynatmak, DVD’ye ya da Blu-ray* diske yazmak veya telefonunuza kopyalamak istediğinizde, içeriğin önce kodunun çözülmesi, ardından yeni formatı için yeniden kodlanması gerekir; bu da hem kaynak hem de zaman gerektiren bir süreçtir. Intel Quick Sync Video teknolojisi, Intel Graphics Teknolojisinin özel medya işleme özelliklerini kullanarak önemli ölçüde daha hızlı kod çözme ve kodlama işlemi yaparken, işlemcinin diğer görevleri de yerine getirmesini sağlayarak genel bilgisayar performansını ve hızını artırır.

Geliştiriciler için

Intel Quick Sync Video için uygulamalarınızı optimize edin.

Intel® Media (SDK) ile nasıl yapılacağını öğrenin >

Intel® Quick Sync Video

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Iris, Intel Corporation'ın ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markasıdır.

2. Measured on OEM system using CyberLink MediaEspresso* 6.7 - to convert a 6 minute, ~1GB, 1920x1080p, 23738 kbps, MOV video file that one would have obtained from an iPhone 4S. The file is transcoded to a smaller 640x360, H.264, .MP4 file for reduced file size during internet transfers or for viewing on a portable device with lower resolution such as an iPod.

3. eMarketer.com