• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® Smart Response Teknolojisi

Intel® Smart Response Teknolojisi, SSD performansını geniş HD depolama kapasitesiyle bir araya getirerek sık kullanılan dosyalara ve uygulamalara daha hızlı erişilmesini sağlar.

En sık kullandığınız dosyalara ve uygulamalara hızlı erişim

Intel® Rapid Storage Teknolojisinin (Intel® RST)1 bir özelliği olan Intel® Smart Response Teknolojisi2,3, en sık kullandığınız uygulamaları ve verileri tanımanın yanı sıra otomatik olarak yüksek performanslı bir solid state sürücüye (SSD) depolar; ayrıca sabit sürücünün (HDD) geniş depolama kapasitesine de erişim sağlar. Böylece, daha düşük maliyetli, düşük kapasiteli solid-state sürücüler (SSD) yüksek kapasiteli sabit sürücülerle bir arada kullanılabilir. Intel Smart Response Teknolojisi, sisteminizin yalnızca HDD'ye sahip bir sistemden daha hızlı çalışmasını sağlar.

  • En sevdiğiniz uygulamalarınıza ve verilerinize 3 kat daha hızlı erişim2,4
  • Windows 8* için %40 daha hızlı önyükleme süresi2,5

Dijital kütüphanenizin tamamını alacak daha geniş kapasiteli bir SSD'ye daha fazla para ödemenize gerek kalmadan çok daha hızlı içerik oluşturabilecek, çalışabilecek ve oyun oynayabileceksiniz.

Intel Smart Response Teknolojisi, artık solid state melez sürücüleri (SSHD) destekler.6 SSHD, entegre yüksek performanslı SSD'ye sahip yeni bir HDD türüdür. Intel Smart Response Teknolojisi, sürücüye en sık kullandığınız verileri bildirir, bu sayede SSHD bu verileri entegre SSD'ye depolar ve böylece daha yüksek SSHD performansı sağlanmış olur.

Nasıl çalışıyor?

Intel® Smart Response Teknolojisi, en sık kullandığınız ve hızlanmadan en çok faydalanacak olan uygulamalar, oyunlar ve işletim sistemi verileri gibi veri G/Ç bloklarını SSD'de saklar. Bu özellik, çoklu kullanım ya da uygulama, kullanıcı ve önyükleme verileri gibi yüksek değerli veriler ile arkaplan görevleri tarafından erişilen veriler gibi düşük değerli veriler arasında bir ayrıma gider. Düşük değerli veriler, genel olarak size hız bakımından fayda sağlamadığından önbelleğe alınmazlar. Bu seçicilik sayesinde mevcut önbellek kapasitesi daha verimli kullanılabilir, ayrıca sistem kapatma ve yeniden başlatma gibi işlemlerde en yüksek sabit durum performansı sağlanır.

Ürün özetini indirin: Intel® Smart Response Teknolojisi >

Kurulumu kolay. Kullanımı kolay.

Bilgisayarınızda yalnızca Intel® Rapid Storage Teknolojisini kullanan bir HDD varsa, yapmanız gereken tek şey bir SSD takarak sürücüyü hızlandırmaktır.7 Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü kurulum ve yönetim işlemlerini kolaylaştırır. Ayrıca, Intel® Smart Response Teknolojisi en az 20 GB olduğu takdirde eski modeller dahil her SSD ile çalışır.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® Rapid Storage Teknolojisi (Intel® RST) bilgisayarın Intel RST yetenekli bir Intel® chipset'i olmasını, BIOS'unda RAID denetleyicisinin etkinleştirilmesini ve Intel Rapid Storage Teknolojisi sürücüsünün kurulu olmasını gerektirir. Daha fazla bilgi için lütfen sistem satıcınıza danışın.

2. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. PCMark* gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

3. Belirli bir Intel® işlemci, destekleyen bir chipset, Intel® Hızlı Depolama teknolojisi yazılımı ve doğru yapılandırılmış bir karma (HDD + küçük SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinizle iletişime geçin.

4. G/Ç Performansı İş Yükü: PCMark* Vantage HDD puanı; Sistem Yapılandırması: CPU: Intel® mikromimarisi, önceki adıyla Ivy Bridge 1,8 GHz çift çekirdekli + Intel® Hyper-Threading Teknolojisi; Bellek: 4 GB 1333 MHz DDR3; Yonga Seti: Intel® QM77 Yonga Seti; HDD: Western Digital Scorpio Black* 500 GB SATA 2. Nesil; SSD: Intel® SDD 320 Serisi 160 GB SATA 2. Nesil; Önbellek Cihazı: Intel® SSD 313 Serisi, 24 GB SATA 2. Nesil; Windows 8 Professional* 64 bit.

5. Windows* ADK başlatma zamanı; CPU: Intel® mikromimarisi önceki Ivy Bridge 1.8 GHz çift çekirdekli ve Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi); Bellek: 4 GB 1333 MHz DDR3. Chipset Intel® QM77 Express Chipset; Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) 11.5 aşağıdaki depolama seçenekleriyle sunulur: 1) HDD: Western Digital Scorpio Black* 500 GB SATA 2. Nesil; 2) Önbellek: Intel® SSD 313 Serisi 24 GB; 3) SSD: Intel® SSD 520 -, 60 GB SATA Gen2.

6. Intel® Akıllı Yanıt Teknolojisi, bir Intel® Core™ işlemci, belirli bir Intel® yonga seti, sürüm 12.5 veya üzeri Intel® Rapid Storage Teknolojisi yazılımı ve en az 16 GB bildirim kapasitesine sahip, SATA-I/O karma bilgi özelliğini destekleyen bir solid state karma sürücü gerektirir. Sonuçlar, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine danışın.

7. HDD'nin beklemede gücü açma (PUIS) ile etkinleştirilmesini gerektirir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinizle görüşün.