• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Intel® Trusted Execution Teknolojisi (Intel® TXT) ile Güvenilir Bilgi İşlem Havuzları

Sunucu platformu güvenliğinizi geliştirin

Platform güvenliğini arttıran donanım tabanlı teknoloji

Intel® Trusted Execution Teknolojisine (Intel® TXT)1 sahip güvenilir bilgi işlem havuzları, sanal veri merkezlerinin özel, açık ve melez bulutlarını, hipervizör ve BIOS, sabit yazılım ve diğer başlatma öncesi yazılım bileşenlerine yönelik saldırılardan koruyarak BT uyumluluğunu sağlar.

Intel® Xeon® işlemcilerin bir özelliği olan Intel TXT, donanım ve başlatma öncesi yazılım bileşenlerinin iyi durumda olduğu biliniyorken ölçümler yaparak bir güven kaynağı oluşturur. Bu sonuçlardan faydalanan yöneticiler, güvenilir bilgi işlem havuzları olarak bilinen sunucu gruplarına hassas verilerin ve iş yüklerinin yerleştirilmesi için ilkeleri belirler.

Başlatma sırasında temel bileşen davranışını doğrulama

Peki bu neden önemli?

Intel TXT ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • İş yüklerinizi ve verilerinizi güvenilir bir sunucuda çalıştırabilirsiniz.
  • İş yüklerinizi ve verilerinizi koruyabilirsiniz.
  • Bulutta güvenlikten ödün vermezsiniz.
  • BT uyumluluğunu arttırırsınız.
Çözümlere ve ürünlere göz atın

Intel TXT, Intel Xeon işlemci tabanlı sunucu sistemleri ve sunucu sistemlerinin üzerine kurulan yazılım yığını ile birlikte çalışır. 

Önde gelen sektör liderlerinin Intel TXT ile birlikte çalışan çözümlerini ve ürünlerini inceleyin.

 

Sunucu Platformları için Intel® Trusted Execution Teknolojisi

e-Kitap ve ciltsiz kitap olarak edinilebilir

Sunucu Platformları için Intel® Trusted Execution Teknolojisi

Bu kitap, Sunucular için Intel Trusted Execution Teknolojisini, amacını, uygulamasını, avantajlarını ve sınırlamalarını açıklamanın yanı sıra, sunucu yöneticilerine / veri merkezi yöneticilerine ışık tutmaktadır.
Kitabın yazarları:
William FutralJames Greene

Satıldığı Platformlar: Amazon, Apress, Barnes         and Noble

Bulut Güvenliği için Gereken Altyapıyı Oluşturmak - Çözümlere Bakış

e-Kitap ve ciltsiz kitap olarak edinilebilir

Bulut Güvenliği için Gereken Altyapıyı Oluşturmak

Altyapı, ağ, hizmetler, uyumluluk ve kullanıcılar da dahil olmak üzere bulut güvenliğinin çeşitli yönlerine kapsamlı bir bakış.
Kitabın yazarları:
Raghuram YeluriEnrique Castro-Leon

Satıldığı platformlar: Amazon, ApressBarnes and Noble

 

Endüstri ve işlem sistemleri

Endüstri ve işlem sistemleri

Üretim ya da perakende ekipmanının bir parçasına yetkisiz erişimin söz konusu olduğunu düşünün; muhtemelen ağdan, USB bellekten ya da geçersiz bir çevresel cihazdan virüse maruz kalmış olabilir. Intel TXT, bunun gibi tüm yetkisiz müdahaleleri ölçümler ve saptar. Bu ölçümler kullanılarak, sistemlerin başlatılması engellenebilir.Geliştiricilere yönelik ek bilgiler almak ve diğer endüstriyel otomasyon ile perakende teknoloji çözümlerini görmek için Intel® Gömülü Sistem Tasarım Merkezini ziyaret edin.

Sorularınız mı var? Bize ulaşın >

Daha Fazla Bilgi

Intel® TXT inceleme raporu

Intel® Trusted Execution Teknolojisi, fiziksel ve sanal altyapılarda büyük ölçüde ölçeklenebilir platform güvenliği sunar.

Okumaya devam edin >

Nasıl çalışır

Intel® Trusted Execution Teknolojisinin sistem BIOS'unu ve sabit yazılımı nasıl doğruladığını ve işletim sistemini nasıl başlattığını gösterir.

Genişlet >

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Trusted Execution Teknolojisi (Intel® TXT), Intel® Virtualization Teknolojili bir bilgisayar, Intel TXT tabanlı bir işlemci, chipset, BIOS, Kimliği Doğrulanmış Kod Modülleri ve Intel TXT ile uyumlu ölçülmüş olarak başlatılan bir ortam (MLE) gerektirir. Intel TXT için sistemde ayrıca TPM v1.s bulunmalıdır. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/data-security/security-overview-general-technology.html sayfasına bakın.