Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

En Hızlı Çekirdekle Daha Fazlasını Yapın

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi ile en kritik iş yüklerinizi işlemcinizin en hızlı çekirdeğine yönlendirin.1

Şimdi Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemci ve Intel® Core™ i7-69xx/68xx işlemci ailesi ile birlikte sunulan Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, %15'in üzerinde tek işlemli performans sağlayan bir yazılım ve donanım kombinasyonudur.2 3

Optimize Performans İçin Yeni Bir Araç

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, işlemcinizin en hızlı çekirdeğini belirler ve en kritik iş yüklerinizi buraya yönlendirilerek tek işlemli performansını optimize eder.

İşlemcinizden Daha Fazla Performans Elde Etmenizi Sağlayan Frekans Artışı

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisinin yerine geçmez. İşlemcinizden en iyi performansı almanız için en hızlı çekirdeğinizde büyük ölçüde frekans artışı sağlayarak daha gelişmiş bir teknoloji sunar.

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisini Etkileyen Faktörler

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisinin kullanılabilirliği ve frekans avantajı, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç faktöre bağlıdır:

  • İş yükünün türü
  • Etkin çekirdeklerin sayısı
  • Tahmini akım tüketimi
  • Tahmini güç tüketimi
  • İşlemci sıcaklığı
  • Sürücü desteği

Daha İyi Deneyimler İçin Daha İyi Performans

İlgili Teknolojiler

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisine Sahip İşlemcileri Keşfedin


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da www.intel.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-max-technology.html adresini ziyaret edin.

2

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/benchmarks sayfasına bakın.

3

Yoğun işlem kullanan uygulama alt testleriyle cihazın performansını ve iş hacmini ölçen ve SPEC konsorsiyumu tarafından geliştirilen bir karşılaştırma testi olan SPEC* CPU2000/2006 ile yapılan ölçümlere dayanır.