Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

İhtiyaç Duyduğunuzda Daha Yüksek Performans

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi1, çok yüksek yükler için işlemci ve grafik performansını hızlandırır; işlemci çekirdekleri güç, akım ve sıcaklık spesifikasyon sınırlarının altında çalışıyorsa, bunların otomatik olarak nominal işletim frekansından daha hızlı çalışmasını sağlar. İşlemci, Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisi moduna girer ve işlemcinin bu durumda kaldığı süre işyüküne ve işletim ortamına göre değişir.

Maksimum turbo frekansı, koşullar işlemcinin turbo moduna geçmesine olanak sağladığında ulaşılması mümkün olan en yüksek frekanstır. Intel Turbo Boost Teknolojisinin frekansı, işyüküne, donanıma, yazılıma ve genel sistem konfigürasyonuna bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Farklı güç özellikleri nedeniyle Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisinin bazı bölümleri, ağır işyüklerini çalıştırırken ve aynı anda birden çok çekirdek kullanırken maksimum turbo frekansına erişemeyebilir.

Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisinin kullanılabilirliği ve frekans avantajı, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç faktöre bağlıdır:

  • İşyükünün türü
  • Etkin çekirdeklerin sayısı
  • Tahmini akım tüketimi
  • Tahmini güç tüketimi
  • İşlemci sıcaklığı

İşlemci bu sınırların altında çalışıyorsa ve kullanıcının işyükü daha fazla performans gerektiriyorsa, işlemci frekansı frekans üst sınırına ulaşılana kadar dinamik olarak artar. Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, frekansı ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak üzere akım, güç ve sıcaklık yönetimi ile paralel çalışan birden çok algoritmaya sahiptir. Not: Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, performansın en üst düzeye çıkarılması için işlemcinin kısa sürelerle TDP yapılandırmasından ve veri tablosunda belirlenen güçten daha yüksek bir güç düzeyinde çalışmasına olanak tanır.

Intel Turbo Boost Teknolojisi’ne sahip Intel® ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinin >

Aynı işletim koşulları altında çalışan aynı model numarasına sahip işlemcilerde bazı frekans veya güç farkları olabilir. Bu, üretim süreci sırasında voltaj, güç ve sızıntı farkları nedeniyle meydana gelen doğal bir silikon özelliğidir. Bölgenizdeki Intel satış ofisine veya distribütörünüze başvurarak en son teknik özellikler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel® Turbo Boost Teknolojisi ve Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.