• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel Görsel Teknolojiler

Entegre görsel teknolojiler1 kusursuz görsel deneyimler yaşatır

2. nesil Intel® CoreTM işlemciler, doğrudan işlemciye entegre edilerek çarpıcı görsel deneyimler sunan bir dizi teknolojiye sahiptir.

Intel Görsel Teknolojiler

Intel® Quick Sync Video

Intel® Quick Sync Video teknolojisi ile müşterileriniz video oluştururken, düzenlerken ve videolarını diğer cihazlarla eşzamanlarken ve hem evde hem de İnternette paylaşırken zamandan tasarruf ederler. Intel Quick Sync Video teknolojisi, video kodlamasını hızlandırmak için işlemcide yazılım yerine donanım kullanır.

Intel® HD Graphics

Intel® HD Graphics2, artık doğrudan işlemciye entegre! Bu entegrasyon gecikme sürelerini kısaltır ve kullanıcılara üst düzey popüler oyun deneyimi ve gelişmiş 3D deneyimleri sunar.

Intel Görsel Teknolojiler

Intel® Wireless Display Teknolojisi

Intel® Wireless Display teknolojisi, müşterilerinizin tüm kişisel ve çevrimiçi içeriklerini basit bir kablosuz bağlantıyla büyük ekrana aktararak bu içeriklerin keyfini çıkarmasını sağlar.

Intel Görsel Teknolojiler

InTruTM 3D Teknolojisi

Artık müşterileriniz bilgisayarlarında kusursuz bir 3D görsel deneyimi yaşayabiliyor. En sevdikleri 3D filmleri aktif obtüratör 3D gözlüklerle Blu-ray* Stereo 3D* olarak izleyebilirler. HDMI* 1.4 aracılığıyla TV’de 1080p, yüksek çözünürlüklü görüntü sağlar.

Intel Görsel Teknolojiler

Intel® Clear Video HD Teknolojisi

Intel® Clear Video HD Teknolojisi (Intel® CVT HD), optimize, yüksek çözünürlüklü video oynatımını ve keskin görüntü kalitesini destekleyen gelişmiş grafik teknolojileri kullanarak mükemmel görüntüler ve zengin medya deneyimleri sunar.

Intel® Advanced Vector Extensions Teknolojisi

Intel® Advanced Vector Extensions (Intel® AVX) teknolojisi, Intel® SSE’de yeni 256 bit yönerge seti uzantısı ile uygulama geliştiriciler için daha fazla bilgi işlem gücü sağlar.

Intel Görsel Teknolojiler

Intel Görsel Teknolojiler Demosu

2. nesil Intel® CoreTM işlemcilerin video işlemeyi nasıl bu kadar hızlandırdığını öğrenin.

Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. 2'nci nesil Intel® Core™ işlemci ailesinde bulunur. Intel® HD Graphics, Intel® Quick Sync Video, Intel® Clear Video HD Teknolojisi  (Intel® CVT HD), Intel® InTru™ 3D Teknolojisi ve Intel® Advanced Vector Extensions (Intel® AVX) içerir. Ayrıca, sistem destekliyorsa, isteğe bağlı olarak Intel® Wireless Display içerir. Entegre görsel özelliklerin avantajlarından yararlanıp yararlanamayacağınız, seçtiğiniz bilgisayarın tasarımına bağlıdır. Sisteminizde entegre görsel özelliklerin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini öğrenmek için bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Entegre görsel teknolojilerle ilgili daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html sayfasına bakın.

2. Intel® HD Graphics, 2010 Intel® Core™ işlemci ve 2'nci Nesil Intel® Core™ işlemci ailelerinin seçkin modellerinde bulunur.