• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Hayatın Kendisi Kadar Gerçek Grafikler için Entegre Görsel Teknolojiler

Hayal gücünüze güç katın

Intel® Core™ işlemciye entegre bir dizi mükemmel görsel iyileştirmeyle1 Ultrabook™, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarınızda çarpıcı ve kusursuz grafiklerin keyfini çıkarın. Entegre görsel teknolojiler, daha keskin ve daha net görüntüler; daha derin ve daha zengin renkler; gerçekliğiyle şaşırtıcı video ve sesler sunar. Bilgisayarınızdaki Intel® Iris™ Graphics ve Intel® HD Graphics teknolojileriyle en sevdiğiniz filmleri ve Internet videolarını yüksek çözünürlükte izleyin ya da Intel® WiDi ile tüm bu içerikleri büyük ekranlı HD televizyonunuza aktarın.

En yeni Intel® Core™ işlemcilerin video işlemeyi nasıl bu kadar hızlandırdığını keşfedin

Demoyu izleyin >

HD graphics

Intel® Iris™ Graphics ve Intel® HD Graphics

Intel® grafik teknolojisi, Intel Iris Graphics ve Intel HD Graphics 1 ile birlikte işlemciye entegredir. Bu entegrasyon gecikme sürelerini kısaltır ve üst düzey popüler oyun deneyimi ve gelişmiş 3D deneyimleri sunar.

Intel® Quick Sync Video

Intel® Quick Sync Video

Intel® Quick Sync Video teknolojisi ile bilgisayar kullanıcıları video oluştururken, düzenlerken ve videolarını diğer cihazlarla eşzamanlarken, hem evde hem de İnternette paylaşırken zamandan tasarruf ederler. Intel Quick Sync Video teknolojisi, video kodlamasını hızlandırmak için işlemcide yazılım yerine donanım kullanır.

wireless display

Intel® Wireless Display

Intel® Wireless Display teknolojisi, sevdiğiniz her şeyi, filmlerinizi, fotoğraflarınızı, web sitelerini ve daha fazlasını Ultrabook™ cihazınızdan (veya bilgisayarınızdan) HD televizyonunuza canlı olarak aktarmanızı sağlar.2

Intel® Clear Video HD Teknolojisi

Intel® Clear Video HD Teknolojisi

Intel® Clear Video HD Teknolojisi (Intel® CVT HD), optimize, yüksek çözünürlüklü video oynatımını ve keskin görüntü kalitesini destekleyen gelişmiş grafik teknolojileri kullanarak mükemmel görüntüler ve zengin medya deneyimleri sunar.

Dizüstü bilgisayarda seyredilen Harry Potter

Intel® Insider™

Bilgisayarınızda Intel® Insider™ teknolojisiyle mükemmel HD filmler ve eğlence dünyasını keşfedin3. En yeni nesil Intel® Core™ işlemci ailesiyle standart gelen entegre görsel teknolojilerle gösteri için biletiniz özel olarak ayrılır. Evinizde geniş ekranın karşısına toplanın ve 1080 piksele kadar görüntü netliğine sahip bu yeni mükemmel içerik dünyasını keşfedin.

Mutlu penguenler

InTru™ 3D Teknolojisi

Görüntüleme deneyiminize yeni bir boyut kazandırın. Artık oyunlar oynayabilir ve en sevdiğiniz 3D filmleri pasif ya da aktif obtüratör 3D gözlüklerle Blu-ray* Stereo 3D* olarak izleyebilirsiniz. Dreamworks işbirliğiyle Intel tarafından geliştirilen InTru™ 3D Teknolojisi, HDMI* 1.4 aracılığıyla televizyonunuzda 1080p HD görüntü sağlar.

Entegre Görsel Teknolojiler ile Grafikler

Geliştiriciler için

Intel® Advanced Vector Extensions (Intel® AVX) teknolojisi, uygulama geliştiriciler için daha fazla bilgi işlem gücü sağlar.
Intel AVX hakkında daha fazla bilgi edinin >

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® Clear Video HD Teknolojisi, her bilgisayarda etkinleştirilmemiştir ve optimize edilmiş yazılımlar gerektirebilir. Sisteminizin üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html sayfasına bakın.

2. Intel® WiDi özellikli bir sistem ve Intel® WiDi özellikli bir alıcı cihazı gerektirir. 1080p ve Blu-ray* veya diğer korumalı içerikler yalnızca entegre görsel teknolojiler özelliğine sahip, uyumlu bir alıcı cihazı ve ortam oynatıcı içeren ve destekleyici Intel® WiDi yazılımı ile grafik sürücüsünün yüklü olduğu 3. veya 4. nesil Intel® Core™ işlemci tabanlı bilgisayarlarda oynatılabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html sayfasına bakın.

3. Intel® Insider™, donanım tabanlı bir içerik koruma mekanizmasıdır. Entegre görsel teknolojilere sahip 3. veya 4. nesil Intel® Core™ işlemci tabanlı bir bilgisayar, İnternet bağlantısı ve yetkili sağlayıcılardan satın alınmış veya kiralanmış içerikler gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-insider-for-premium-hd-home-entertainment.html sayfasına bakın.