Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

İş Kullanıcıları için Yeni Üretkenlik Deneyimleri Sunuyoruz

Intel’in Intel® vPro™ teknolojisi yatırımı onuncu yılına girerken, Intel’in kurumsal bilgisayar deneyimi için mühendislik inovasyonlarına verdiği önemi göstermektedir. Yeni 5. nesil Intel® Core™ vPro™ işlemcinin ve Intel® Core™ M vPro™ işlemcinin avantajları ve özellikleri, BT yöneticilerinin işyeri ortamının çalışanların taleplerini karşıladığından emin olmalarına yardımcı olur. Ayrıca, Intel vPro teknolojisi ile Intel'in ve ortaklarımızın sunduğu diğer çözümler, şirketlerin rekabetin yüksek olduğu bir pazardan kopmamalarını ve talep almaya devam etmelerini sağlar.

Tüm Kullanıcılar için Mükemmel Cihazlar

Yeni 14 nm işlemciler ve Intel vPro teknolojisiyle ultra ince, ultra hızlı tasarımlar hayata geçiyor. Tabletler, Ultrabook™ cihazları, dönüştürülebilir ve ayrılabilir 2'si 1 Arada cihazlar, ultra ince clamshell cihazlar ve mini bilgisayarlar, işyerinde dönüşüm için entegre güvenlik, yönetilebilirlik ve kablosuz inovasyonlar sunuyor.

Intel'in 14 nm teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Konferans Salonlarında Kablolara Son

Intel® Pro Wireless Display teknolojisi, ekranınızı güvenli bir şekilde kablosuz olarak projeksiyona bağlar; istenmeyen paylaşımları önlemek için gizli ekran, grup sunumları için kontrol olanakları ve paylaşımı bildiren bir gösterge sunar. BT departmanları, kurumsal ağ güvenliği, istemci ve alıcı ayarlarını uzaktan yönetebilme olanakları ve akıllı kanal yönetimiyle kablosuz bağlantı tıkanıklığında azalma elde eder.

Intel Pro Wireless Display teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Kablosuz Rahatlık. Kablolu Gibi Hız.

Intel® Wireless Gigabit Docking teknolojisiyle, masanıza gittiğiniz anda bağlantılı ve çalışmaya hazırsınız. Bu teknoloji; ekran, klavye, fare ve USB aksesuarları için kablolu bağlantı kadar iyi bir performansla yakınlık bazlı otomatik takma, görüntüleme ve kullanıcı deneyiminde sıfır kayıp ve uzaktan takma yönetimi için BT kontrolleri sunar.

Intel Wireless Docking teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Kullanıcıların Farkı Hissedemeyeceği Kadar Akıllı Veri Koruması

Intel® Solid-State Sürücü Pro 2500 Serisi; veri üretkenliğinden ve performanstan ödün vermeden entegre tam disk şifreleme özelliği, Güvenli Yönetimli Konteynerler ve Dijital Alan Belirleme gibi ilerideki kullanım modelleri için Opal* 2.0 desteği ve kullanıcı verileri, SSD ayrılan verileri ve kullanılmayan engelli alanlar için güvenli silme komutu sunar.

Intel SSD Pro 2500 Serisini keşfedin

Cihazlar Neredeyse Bulun ve Onarın.

Intel® Active Management Teknolojisi, her türden cihaz için kablolu ve kablosuz ağlar üzerinden uzaktan yönetim olanağı sunar. Cihazın güç durumu ya da işletim sisteminin durumu ne olursa olsun güvenli bir kanal üzerinden istemcilere erişin; kullanıcı çevrimiçiyken sorunları giderin; işletim sistemi ve uygulamalar ile istemci tarafındaki yazılım ve donanımları onarın, yükseltin ve bunlar için gerekli yamaları sağlayın.

Intel Active Management Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Donanım Düzeyinde Kimlik Koruması

Kimlikler güvende. Donanımla güçlendirilmiş entegre güvenlik avantajlarıyla kullanıcı adları ve parolaların korunmasına yardımcı olur. Intel® Identity Protection Teknolojisi; donanımla güçlendirilmiş koruma sayesinde daha güçlü kimlik doğrulama, Kötü amaçlı yazılımlara karşı ekran yakalaması koruması ve ekran karşısında bulunma kanıtı ve güçlü karşılıklı kimlik doğrulama ve veri bütünlüğü sunar.

Intel Identity Protection Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

İşletmeler İçin Ek Bir Güvenlik Katmanı

Günümüzde şirketler, kurumsal kullanıcıların üretkenlik ve işbirliği ihtiyaçlarını karşılayan cihazlar bulmaya çalışırken aynı zamanda bu cihazları, kişisel ve iş verilerini tehditlerden koruma zorluklarıyla karşı karşıya.

Intel® vPro™ teknolojisi, kapsamlı güvenlik, yönetilebilirlik ve üretkenlik özellikleriyle bu ihtiyaçlara yanıt verir. Bu teknoloji, yeni Intel® Core™ vPro™ işlemci ailesinde, Intel® Xeon® E5-2600, E5-1600 ve  E3-1200 işlemci ürün ailesinde, bu kritik BT zorluklarının üstesinden gelen Intel® çip setlerinde ve ağ adaptörlerinde entegredir.1,2

Intel vPro teknolojisi, uygun şekilde entegredir, ancak bazı benzersiz özelliklerinin devreye alınması için kurumun ihtiyaçları ve politikalarına göre ek bir çalışma gerekebilir. Intel® Setup and Configuration Software 9.0 sayesinde, BT yöneticileri Intel vPro işlemci tabanlı cihazları dakikalar içinde uygulamaya koyabilir.2

Saldırıların İşletim Sistemine Sızmasını Önleyin

Intel® vPro™ teknolojisi, fark edilmesi zor, sisteme sızan kötü amaçlı saldırılar ile bulut ortamında ve sanal ortamlarda çalışan kullanıcıları tehdit eden kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Tümü güvenlik duvarının ötesinde merkezileştirilmiş görüntü yönetimi, güvenli ağ depolama ve bant dışı koruma için birçok donanım tabanlı özelliği bir araya getirir.

Intel® Trusted Execution Teknolojisi

Intel® Trusted Execution Teknolojisine (Intel® TXT)3 sahip güvenilir bilgi işlem havuzları, sanal veri merkezlerinin özel, açık ve melez bulutlarını, hipervizör ve BIOS, sabit yazılım ve diğer yazılım bileşenlerine yönelik saldırılardan korumaya yardımcı olur.

Intel TXT hakkında daha fazla bilgi edinin

Sanallaştırma Desteği

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT)4, performans giderlerini ortadan kaldırarak ve güvenliği artırarak sanallaştırmayı pratikleştiren teknolojiler ve özellikler sunar.

Intel VT hakkında daha fazla bilgi edinin

Gizli Bilgileri Koruyun

Intel® AES New Instructions5 standardı, ek koruma sağlar ve kullanıcı üretkenliğini etkilemeden verileri dört kat daha hızlı şifreleyebilir.6

Intel AES New Instructions hakkında daha fazla bilgi edinin

Şifreleme Desteği

Daha yüksek kaliteli rasgele sayılar üreten donanım tabanlı şifreleme teknolojisi olan Intel® Secure Key7 teknolojisini kullanarak veri şifrelemeyi çevrimiçi etkileşimler için daha da güvenli hale getirir.

Intel Secure Key hakkında daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan dahili güvenlik özellikleri, ek yazılım, donanım, hizmetler ve/veya İnternet bağlantısı gerektirebilir. Yapılandırmaya bağlı olarak sonuçlarınız değişebilir. Ayrıntılı bilgi için sistem üreticinize başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/security/security-at-home.html sayfasına bakın.

2

Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html

3

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da www.intel.com/txt adresinden daha fazla bilgi edinin.

4

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT), etkin bir Intel® işlemci, BIOS ve sanal makine monitörü (VMM) içeren bir bilgisayar sistemi gerektirir. İşlevler, performans ve diğer avantajlar donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Yazılım uygulamaları tüm işletim sistemleri ile uyumlu olmayabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/virtualization/virtualization-technology/hardware-assist-virtualization-technology.html sayfasına bakın.

5

Intel® AES Yeni Komut Dizisi (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar ve komut dizisini doğru sırada işlemek için Intel® tarafından sağlanmayan yazılımlar gerektirir. Özelliğin bulunup bulunmadığını öğrenmek için bayinize veya bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için, software.intel.com/en-us/articles/intel-advanced-encryption-standard-instructions-aes-ni/ sayfasına bakın.

6

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel mikro işlemcilerinde en iyi performansı sunacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/performance sayfasına bakın.

Sonuçlar, Intel tarafından yazılım, karşılaştırma veya üçüncü tarafların diğer verileriyle yalnızca bilgilendirmek amacıyla ölçülmüştür.  Sistem donanımı veya yazılım tasarımı ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.  Intel bu belgede belirtilen üçüncü tarafın uygulamasını kontrol etmez veya denetlemez.  Intel tüm müşterilerinin burada belirtilen üçüncü tarafların web sitelerini veya diğer kaynakları ziyaret ederek belirtilen verilerin doğru olduğunu ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıttığını doğrulamalarını teşvik eder.

7

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Gelişmiş Şifreleme Standardı Yeni Talimatları (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar sistemi ve talimatları doğru sırada uygulamak için yazılımlar gerektirir. Intel® Secure Key, belirli Intel® işlemcilerde bulunan Intel® Secure Key özellikli bir platform ve Intel® Secure Key teknolojisini destekleyecek şekilde optimize edilmiş yazılımlar gerektirir. Daha fazla bilgi ve stok durumu için sistem üreticinize başvurun.