• <Daha Fazlası Intel.com'da

Small Business Benchmarks

Intel Xeon

Intel® Xeon® processor E3 family

Small business servers based on the Intel® Xeon® processor E3-1200 product family deliver outstanding performance at a great value, enabling small businesses to manage their IT investments smarter.

Additional information: 1 2 3 4 5 6

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

2. Her karşılaştırma testi için göreceli performans, test edilen ilk platformdan asıl karşılaştırma sonucunun alınması ve bu sonuca taban değer olarak 1.0 atanmasıyla hesaplanmıştır. Test edilen diğer platformlar için göreceli performans temel olarak alınan platformun asıl karşılaştırma sonucunun diğer her platformun karşılaştırma sonuçlarına bölünmesiyle ve bunlara, bildirilen performans iyileştirmeleriyle bağlantılı performans sayılarının atanmasıyla hesaplanmıştır.

3. SPECint*2000/SPECint*2006 ve SPECfp*2000/SPECfp*2006 karşılaştırma testleri, işlem yoğun, 32 bit uygulamalarda bir bilgisayar sisteminin mikroişlemcisini, bellek mimarisini ve derleyicisini yansıtır. Intel® mikroişlemciler için SPEC karşılaştırma testlerinin sonuçları belirli iyi yapılandırılmış sistemlerle belirlenir. Bu sonuçlar, Intel® mikroişlemcilerin farklı donanım veya yazılım tasarımları veya konfigürasyonlarındaki sistemlerdeki göreceli performansını yansıtabilir veya yansıtmayabilir. Alıcılar almayı düşündükleri sistem ya da bileşenlerin performansını değerlendirmek için, sistem karşılaştırma testleri dahil diğer bilgi kaynaklarına başvurmalıdır.

4. Intel® EM64T teknolojili 64 bit Intel® Xeon® işlemciler Intel EM64T ile kullanılabilen bir işlemci, chipset, BIOS, işletim sistemi, aygıt sürücüleri ve uygulamalar içeren bir bilgisayar sistemi gerektirir. İşlemci, Intel EM64T yeteneğine sahip BIOS olmadan çalışmaz (32 bit işlemler dahil). Performans kullandığınız donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişecektir. Intel EM64T özellikli işletim sistemi, BIOS, aygıt sürücüleri ve uygulamalar mevcut olmayabilir. Daha fazla bilgi için lütfen satıcınıza başvurun.

5. Intel® işlemci numaraları, performans ölçütü değildir. İşlemci numaraları, işlemci aileleri arasındaki farklılıkları değil, her işlemci ailesi içindeki farklı özellikleri gösterir. Ayrıntılı bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/processors/processor-numbers.html sayfasına bakın.

6. Intel, üçüncü taraf karşılaştırma testlerini ya da burada belirtilen web sitelerinin tasarımlarını ve uygulamalarını kontrol etmemekte ya da denetlememektedir. Intel tüm müşterilerini ilgili web sitelerini veya benzer performans karşılaştırmalarının yer aldığı diğer siteleri ziyaret etmeleri ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıtıp yansıtmadığını doğrulamaları konusunda teşvik eder.