• <Daha Fazlası Intel.com'da

3rd Generation Intel® Core™ i5-3317U Processor

Ultra responsive. Ultra sleek. Ultrabook™.

Intel® Core™ i5-3317U Processor

Intel® Core™ i5-3317U Processor

The Intel-inspired Ultrabook™ combines power and design, delivering an optimal blend of responsive performance and stunning visuals in the portability and style you want.1 Powered by the Visibly Smart Intel® Core™ processor, the new Ultrabook™ enables smart multitasking for creating, exploring, and enjoying what interests you most.2 Experience the joy of style and performance. Because the only thing more amazing than Intel® technology is what you’ll do with it.

 

Zero to go in seconds

Zero to go in seconds

  • Ultra responsive means that Ultrabook™ wakes up in a flash, so you have quick access to your favorite content and applications in seconds.3

 

Performance that keeps up with you

Performance that keeps up with you

  • Experience your movies, photos, and games smoothly and seamlessly with a suite of visual enhancements built in to the Intel® Core™ i5-3317U processor for Ultrabook™, and get an automatic burst of speed when you need it with Intel® Turbo Boost Technology 2.01.1,4

Intel® Core™ i5 Processors Notebook PC Configuration Details

Aç/Kapat

Intel® Processor Name

Intel® Core™2 Duo Processor P8600

3rd Generation Intel® Core™ i5-3317U Processor

Number of
cores / threads

2/2

2/4

Processor speed

2.40 GHz

Up to 2.60 GHz

Processor cache

3MB L2

Unified 3MB L3

Platform manufacturer

OEM system (modified)

OEM system (modified)

Chipset

Mobile Intel® GM45 Express Chipset

Mobile Intel® UM77 Express Chipset

Chipset Intel® INF file

9.3.0.1020

9.3.0.1020

Platform BIOS

OEM BIOS

OEM BIOS

System memory

4GB (2x2GB) Micron* DDR3-1066 7-7-7-20 1T

4GB (2x2GB) Samsung* DDR3-1600 11-11-11-28 1T

Hard disk

Hitachi* HTS725032A9A364 320GB 7200RPM

OEM SSD 128GB

Hard disk driver

Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) Intel® 11.1.0.1006

Intel® Mobile Express Chipset SATA RAID Controller Intel® 11.1.0.1032

Video card

Intel® GMA 4500

Intel® HD4000 Graphics

Video driver

8.15.10.2555

8.15.10.2761

Graphics resolution

1366 X 768 resolution, 32-bit color

1366 X 768 resolution, 32-bit color

Operating system

Microsoft Windows 7* Ultimate 64 bit SP1, on NTFS

Microsoft Windows 7* Ultimate 64 bit SP1, on NTFS

Microsoft DirectX* version

Microsoft DirectX* 9

Microsoft DirectX* 11

Power management mode

High performance

High performance

Additional information: 5

 

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Entegre görsel teknolojiler her bilgisayarda etkinleştirilmemiştir ve optimize edilmiş yazılımlar gerektirebilir. Bu konuda sisteminizin üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html sayfasına bakın.

2. Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

3. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.

4. Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel Turbo Boost Teknolojisi ve Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bilgisayar üreticinizle görüşün. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

5. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel mikro işlemcilerinde en iyi performansı sunacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/performance sayfasına bakın. Sonuçlar, Intel tarafından yazılım, karşılaştırma veya üçüncü tarafların diğer verileriyle yalnızca bilgilendirmek amacıyla ölçülmüştür.  Sistem donanımı veya yazılım tasarımı ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.  Intel bu belgede belirtilen üçüncü tarafın uygulamasını kontrol etmez veya denetlemez.  Intel tüm müşterilerinin burada belirtilen üçüncü tarafların web sitelerini veya diğer kaynakları ziyaret ederek belirtilen verilerin doğru olduğunu ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıttığını doğrulamalarını teşvik eder.