• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® Teknolojisi ile Veri Merkezi Verimliliği

Akıllı Intel® teknolojileri ve termal çözümlerle veri merkezi verimliliğini arttırın

Veri Merkezi Verimliliği

Intel Platformları ve Çözümleri ile Veri Merkezi Verimliliği

İşletmeler BT enerji verimliliğinin yanı sıra, optimize edilmiş kapasiteler, düşük enerji maliyetleri ve büyüme alanı talep eder.

Intel’in veri merkezi verimliliği alanındaki yenilikleri, kanıtlanmış teknolojileri, ölçümleri izlemek için güvenli araçları ve her platform düzeyinde optimizasyon çalışmalarınıza yardımcı olacak altyapı ve tesis çözümlerini bir arada sunar. Intel'in sunduğu yenilikler, işlemci ve sunuculardan ortam sıcaklığında veri merkezi tasarımına kadar verimli performans ve güvenilirlik sağlar.

Intel Altyapısıyla Modernleşin

Verimli BT altyapılarının temeli sektörde lider sunuculardır. 15 kat hızlı performansa sahip Intel® Xeon® işlemciler, sunucuların daha az yer kaplamasını, soğutma maliyetlerinde ve enerji kullanımında tasarruf yapmanızı sağlar. Watt başına çok daha yüksek performans sunan Intel® 10GbE Sunucu Bağdaştırıcı İle Birleşik Ağ çözümüyle ağ tasarımınızı daha da basitleştirin ve altyapı ile depolama karmaşasını azaltın.

Veri merkezi Yüksek Ortam Sıcaklığı Tasarımları 'nı kullanarak altyapınızdaki bileşen verimliliğini hızlandırın.Veri merkezi değerlendirmeleri, sektörde soğutma ve güç kullanımı (PUE) maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak amacıyla optimal sıcaklık ayar noktalarını yükseltme yönünde bir eğilim olduğunu gösteriyor. 

Kurumsal önem taşıyan bilgiler buluta mı taşınıyor?

Verimli bir bulut çözümü, öncelikle güvenli olan çözümdür. Intel Xeon işlemci tabanlı sunuculara entegre edilerek sunulan Intel® Gelişmiş Şifreleme Standardı Yeni Yönergeleri (Intel® AES-NI) ve Intel® Trusted Execution Teknolojisi (Intel® TXT) gibi donanım tabanlı özellikler, kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı yüksek dereceli veri koruma ve gelişmiş BT altyapısı güvenliği sağlamak için ileri düzeyde şifreleme performansı sunar. Bulut 2015 Vizyonu'na geçişinizi hızlandıracak kanıtlanmış ve açık en son bulut bilgi işlem çözümlerine sahip olun.

Ölçüm ve Sorumluluk Yönetimi

Her veri merkezi düzeyinde soğutma, üretkenlik ve düşük güç kullanımını izlemeye yönelik dinamik ölçümler uygulayarak veri merkezinizin verimlilik derecesini kolaylıkla izleyin ve eğilimleri belirleyin. Intel® Intelligent Power Node Manager gibi akıllı araçlar, BT yöneticilerinin sunucular, raflar veya sıralar üzerinde teker teker yapılan güç ve termal ölçümleri doğru bir biçimde kontrol etmelerini sağlar. Intel® Intelligent Power Teknolojisi, gücü dinamik olarak ölçeklendirerek eylemsiz çekirdeklerin azaltılmasına ve güç tüketiminin ihtiyacınız olmadığında kesilmesine olanak verir.

İş Verimliliğini En Üst Düzeye Taşıyın

En verimli veri merkezi, tasarımı ile bileşenlerinin tamamını kullanır. BT yöneticileri, performansı etkilemeden güç ve soğutma kaynaklarını sınırlama, kullanılmayan kapasiteden faydalanma veya bağımsız raf iş yükünü optimize etme olanağına ihtiyaç duyar. BT karar yetkilileri, Intel® Intelligent Power Node Manager ve Güç Isısına Duyarlı Programlama çözümü ile veri merkezi düzeyinde yönetimin dinamik ve ilkelere dayalı biçimde yürütülmesini ve kaynakların hazırda tutulmasını sağlar. Intel® Data Center Manager (Intel® DCM) ile sunulan gerçek zamanlı güç izleme ve kontrol özellikleriyle daha güvenilir optimizasyon ve daha verimli çözümler sağlayın.