Intel® Node Manager

Veri merkezinde güç yönetimi

Akıllı sunucu yönetimi

Bir Intel sunucu sabit yazılım özelliği olan Intel® Node Manager, veri merkezinde güç, soğutma ve bilgi işlem kaynaklarının optimize edilmesi ve yönetilmesine yönelik akıllı bir yöntem sağlar. Bu sunucu güç yönetimi teknolojisi, bileşen araç kullanımını platform düzeyine genişletir ve veri merkezinde tüketilen her watt'tan en iyi şekilde faydalanmak için kullanılabilir.

En yeni nesil Intel Node Manager, veri merkezinin daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan temel bilgileri ve kontrol özelliklerini sunar. Öncelikle, Intel Node Manager, güç, sıcaklık ve kaynak kullanımı gibi önemli platform bilgilerini standartlara dayalı, bant dışı iletişimleri kullanarak raporlar. Daha sonra, platform gücünü BT politikaları uyarınca sınırlamak için ince ayarlanmış kontrol özellikleri sunar. Intel Node Manager, Intel® Xeon® E5 işlemci ailesinde, Intel® Xeon® E7 işlemci ailesinde ve Intel® Xeon® E3 işlemci ailesinde bulunur.

Platform düzeyinde akıllı enerji yönetimi, BT yöneticilerinin toplam sahip olma maliyetini azaltırken, mevcut raf alanından ek değer ve performans elde etmesine yardımcı olur. Yöneticiler, güç ya da ısı sorunlarında etkinleştirilen otomatik güç sınırlama politikalarıyla iş devamlılığını artırabilir. Ayrıca yöneticiler, gücün veya soğutmanın en fazla gerek duyulduğu konuma göre iş yüklerini veri merkezinin bir kısmından diğerine dinamik olarak taşıyarak kaynakları da dengeleyebilir. Yeni nesil Intel Node Manager, eksiksiz bir veri merkezi altyapısı yönetimi (DCIM) sistemi için çok önemli olan her bir düğüme ilişkin ek ısı, hava akışı ve kaynak kullanımı bilgilerini raporlar.

Intel® Node Manager

Tam boyutta görmek için resmi tıklayın

Konsol etkinleştirme seçenekleri

Intel® Node Manager'ın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için güç verilerini toplamak, fiziksel ve mantıksal sunucu grupları için ilkeler ayarlamak üzere bir yönetim konsolu gereklidir. Daha fazla bilgi için:

Intel® Data Center Manager>
Intel Node Manager
                                               programlayıcılarıiçin
                                               referans kiti >

 

Daha Fazla Bilgi Edinin

Intel® Node Manager ile daha iyi güç yönetimi

video icon

Akıllıca olanı öğrenin >

Intel® Data Center Manager

Intel® Data Center Manager (Intel® DCM) ile sunulan gerçek zamanlı güç izleme ve kontrol özellikleriyle, daha güvenilir optimizasyon ve daha verimli çözümler sağlayın.