Intel® Node Manager

Veri merkezinde güç yönetimi

Akıllı sunucu yönetimi

Intel® Node Manager, veri merkezinde güç ve soğutma kaynaklarının optimize edilmesi ve yönetilmesine yönelik akıllı bir yöntem sağlar. Bu sunucu yönetimi teknolojisi, bileşen araç kullanımını platform düzeyine genişletir ve veri merkezinde tüketilen her watt'tan en iyi şekilde faydalanmak için kullanılabilir.

2. nesil Intel® Node Manager, BT yönetiminin tanımladığı ilkeleri kullanarak veri merkezinin daha verimli bir şekilde işletilmesine olanak tanıyan önemli bilgiler ve denetim olanağı sağlayan iki temel özellik sunar. Bunlardan ilki işlemci ve bellek alt sistem güç tüketiminin yanı sıra sistem düzeyinde de rapor vermesi, ikincisi ise gücü sistem, işlemci ve bellek düzeyinde sınırlamasıdır.

Intelligent power node manager

Tam boyutta görmek için resmi tıklayın

Konsol etkinleştirme seçenekleri

Intel® Node Manager'ın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için güç verilerini toplamak, fiziksel ve mantıksal sunucu grupları için ilkeler ayarlamak üzere bir yönetim konsolu gereklidir. Daha fazla bilgi için:

Intel® Data Center Manager >

Node Manager Programlayıcıları için Referans Kiti >

 

Güç yönetimini destekleyen akıllı mimari

Veri merkezinde güç yönetimine yönelik bu yeni dinamik yaklaşım, Intel'in en yeni mikromimarisinden tam anlamıyla faydalanmak amacıyla tasarlanmıştır. Intel® Xeon® E5 işlemci ailesi, Intel® Xeon® E7 işlemci ailesi ve Intel® Xeon® E3 işlemci ailesi önceki nesil Intel® sunucu işlemcilerine kıyasla enerji verimliliğini %50 oranında arttırır.1,2

Akıllı enerji yönetiminin platform düzeyinde kullanılması, BT yöneticilerinin güç ve soğutma işletim maliyetlerini daha iyi yöneterek toplam sahip olma maliyetini azaltırken, mevcut raf alanından ek değer ve performans elde etmesine yardımcı olur. Yöneticiler, sistemlere aşırı soğutma uygulanmasını önlemek için dinamik olarak gücü sınırlayarak, kapalı kalma süresini kısaltarak ve kritik işlemlerin güç veya sıcaklık bazlı olaylar sırasında bile sürdürülmesini sağlayarak iş sürekliliğini iyileştirebilir. Ayrıca yöneticiler, gücün veya soğutmanın en fazla gerek duyulduğu konuma göre gücü veri merkezinin bir kısmından diğerine dinamik olarak taşıyarak kaynakları da dengeleyebilir.

Daha Fazla Bilgi

Intel® Node Manager ile Veri Merkezinde Güç Yönetimini İyileştirin

video icon

Dynamically monitor power management at all data center levels, optimizing throughput, load balance.

Akıllıca olanı öğrenin >

Intel® Data Center Manager

Intel® Data Center Manager (Intel® DCM) ile sunulan gerçek zamanlı güç izleme ve kontrol özellikleriyle daha güvenilir optimizasyon ve daha verimli çözümler sağlayın.

Dell OpenManage* Güç Merkezi

Sunucu güç kullanımını takip ve optimize ederek enerji verimliliğini arttırın.

Dell OpenManage* Güç Merkezi hakkında daha fazla bilgi edinin >

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel mikroişlemcilerinde başarım için yapılandırılmış olabilir.  SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülmüştür.  Bu faktörlerin herhangi birindeki bir değişiklik sonuçların değişmesine neden olabilir.  Satın almayı düşündüğünüz ürünleri tam olarak değerlendirebilmek için, bu ürünlerin diğer ürünlerle birlikte kullanıldığında gösterdiği performans da dahil olmak üzere, başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir.

2. SPECpower_ssj*2008 karşılaştırma testinin 6 Mart 2012 tarihi itibariyle beyan edilen/yayınlanan en iyi 2 soketli ve tek düğümlü sunucu sonuçları kullanılarak yapılan performans karşılaştırması. Hewlett-Packard tarafından önceki nesil Intel® Xeon® işlemci X5675 tabanlı ProLiant DL360 G7* platformuna dayanarak yayınlanan taban puan değeri 3329 ssj_ops/watt olarak belirlenmiştir. 5093 ssj_ops/watt olarak belirlenen yeni puan, Fujitsu tarafından Intel® Xeon® işlemci E5-2660 tabanlı PRIMERGY RX300 S7* platformunda yayınlanmak üzere beyan edilmiştir. Ayrıntılı bilgiler için lütfen http://www.spec.org sayfasını ziyaret edin. Intel üçüncü taraf karşılaştırma verilerini ya da burada belirtilen Web sitelerinin tasarımlarını ve uygulamaları kontrol etmemekte ya da denetlememektedir. Intel tüm müşterilerini ilgili Web sitelerini veya benzer performans karşılaştırması verilerinin yer aldığı diğer siteleri ziyaret etmeleri ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıtıp yansıtmadığını doğrulamaları konusunda teşvik eder.