• <Daha Fazlası Intel.com'da

Projeleri Değerlendirme

Değerlendirmeyi Öğretme ve Öğrenme Sürecini İyileştirmek için Kullanmak

Değerlendirme, öğretimi yönlendirdiği zaman; öğrenciler daha fazla şey öğrenir, kendilerinden daha emin ve daha fazla öz-yönelimli hale gelirler. Projeleri Değerlendirme öğretmenlerin 21’inci yüzyıl becerilerine yönelik değerlendirme sistemleri oluşturmalarına yardımcı olur ve değerlendirmeyi kendi öğretimlerinin ve öğrencilerinin öğrenmelerinin ayrılmaz bir parçası haline getiren stratejiler sunar.

Projeleri Değerlendirme

Genel Bakış ve Yararları ›
Projeleri Değerlendirme’nin özellikleri hakkında daha fazla şey öğrenin. Farklı değerlendirme sistemlerinin yararları konusundaki araştırmaları okuyun.

Projeleri Değerlendirme

Değerlendirme Kütüphanesi ›
Tanıtım için hazırlanmış bölümü kullanarak Projeleri Değerlendirme’yi kullanmanın ne kadar kolay olduğunu görün. Başlamanıza yardımcı olması amacıyla hazırlanmış öğretici metini dikkalice izleyin.

Projeleri Değerlendirme

Değerlendirme Planları ›
Projeleri Değerlendirme’yi sınıflarında kullanmış olan diğer öğretmenlerden proje fikirleri alın. Kısa proje fikirlerini ya da daha uzun, detaylı değerlendirme planlarını gözden geçirin.

Projeleri Değerlendirme

Değerlendirme Stratejileri ›
Farklı değerlendirme türlerinin örneklerini inceleyerek etkili değerlendirme stratejileri konusunda bilgi edinin.

Projeleri Değerlendirme

Ilgi cekici bir soz

“21. Yüzyılda okumamış [cahil] olarak okuyup yazamayanları değil öğrenemeyen, öğrenmeyen ve yeniden öğrenmeyenleri adlandıracağız.”

Alvin Toffler,
Amerikalı bir gelecek uzmanı