• <Daha Fazlası Intel.com'da

Aracı Deneyin

Aracı Deneyin

Aracın Öğrenilmesi

Mantıksal Doğrulama aracının kullanımı kolaydır. Aracı ve özelliklerini öğrenmenin iki yolu vardır: aracı deneyebileceğiniz bir demo çalışma alanı ve ana özellikleri size öğreten öğretici belge.

Etkileşimli demoyu inceleyin >

Aracı ve özelliklerini ilk defa kullanıyorsanız Demo ile başlayın. Haritada bir takımın trafik kazalarının etmenleri ile ilgili fikirleri görülmektedir. Etmenler kutularla, ilişkiler ise oklarla gösterilmiştir. İlişki artan veya azalan (kırmızı veya mavi oklar) ve çok ya da az (okun genişliği) olabilir.

Haritayı Okuma
Öğrencilerin trafikle ilgili bir etmeni nasıl tanımladıklarını görmek için bir etmen kutusuna çift tıklayabilirsiniz. Farenin imlecini oklar üzerine getirerek ilişki ile ilgili ifadeyi görebilirsiniz. Örnek olarak, haritada iki etmen arasındaki ilişkiye göre “stop eden araçlar arttıkça, şerit sayısı azalır.” MAVİ ok bir etmendeki artışın başka bir etmende ARTIŞA neden olduğunu gösterir. KIRMIZI ok ise bir etmendeki artışın diğerinde AZALMAYA neden olduğunu göstermektedir. Haritanın altındaki yorumlar özelliğine dikkat edin. Bu bölümde öğretmenler ve öğrenciler haritadaki çalışmaları ile ilgili yorumlarını yazıp kayıt edebilirler.

Haritayı Deneyin

  1. Etmen oluşturmak, tanımlamak ve başka bir etmene renk kodu eklemek için Etmen Düğmesine tıklayın.
  2. Bir etmen seçiliyken, etmenler arasında ilişki kurmak ve tanımlamak için simgesine tıklayın.
  3. Geçerli haritayı etmen ve ilişki tanımları listesi ile birlikte görmek için yazıcı simgesine tıklayın.

Öğretici belge >
Mantıksal Doğrulama aracının kullanımı ile ilgili 4 adımdan oluşan resimli bir açıklama gösterilmektedir. Bu alanda 1. etmenleri nasıl listeleyeceğinizi, 2. ilişkileri nasıl gösterebileceğinizi, 3. haritaları nasıl inceleyip düzeltebileceğinizi, 4. bulguları nasıl gösterebileceğinizi ve 5. sonuçları nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz.

Animasyonlu Genel Bakış

Aracın önemli özelliklerini gösteren kısa animasyonu izleyin.

Animasyonu İzleyin >