• <Daha Fazlası Intel.com'da

Görsel Sıralama Aracı

Bilgiyi Karşılaştırma ve Önceliklendirme

Bir liste oluşturmak çoğunlukla basit ve fazlaca düşünülmeden gerçekleştirilebilecek bir iştir. Ancak, bu listedeki maddelerin sıralanması ve öncelikli olanların belirlenmesi analiz ve değerlendirmeye ilişkin üst-düzey beceriler kullanmayı gerektirir. Görsel Sıralama aracı, bir dizi ifadeyi, unsuru, nesneyi belirli bir amaç doğrultusunda sıralamaya, farklı grup ya da kişilerin sıralamalarıyla görsel olarak karşılaştırmaya yardımcı olur. Böylece kullanıcıların sıralama yaparken nasıl düşündüklerini diğerleriyle paylaşmalarını kolaylaştırır; farklılıkların tartışmasını, görüş birliği sağlanmasını ve fikirlerin düzenlenmesini gerektiren etkinliklerin gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

概覽及效益

Genel Bakış ve Kazanımlar >
Görsel Sırlama kaynağı hakkında daha fazla bilgi almaya çalışın. Liste hazırlama, sıralama ve karşılaştırma etkinliklerinin öğrenmeye nasıl yardımcı olduğuna ilişkin araştırmaları inceleyin.

工具試用

Aracı Deneyin >
Aracı kullanmanın ne kadar kolay olduğunu deneyerek görün. Sınıfta aracı kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak bir alıştırma yapın.

專題實例

Proje Örnekleri >
Görsel Sıralama ’yı daha önce sınıfta kullanmış diğer öğretmenlerden proje fikirleri edinin. İlgi çekici proje fikirlerini ve ayrıntılı ünite planlarını inceleyin.

教學策略

Öğretim Stratejileri >
Araçları kullanmış öğretmenlerden etkili kullanma stratejileri öğrenin. Bir projeyi planlamak, bir etkinlikte aracı kullanmak ve öğrencilerin neler öğrendiklerini değerlendirmek konularında fikirler edinin.

 

 

Öğretmen Çalışma Alanı >
Öğrencileriniz ile Görsel Sıralama aracı kullanmaya hazır olduğunuzda bir proje yapılandırın.

Site Önerileri >
Görsel Sıralama aracını en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacak teknik bilgileri gözden geçirin.

Görsel Sıralama Aracı

Bir Özdeyiş

Michael J. Gelb, Leonardo da Vinci gibi Nasıl Düşünülür