Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Olağanüstü Oyun Performansı İçin Sisteminizin Kontrolünü Ele Geçirin

Olağanüstü performans. Üstün hız aşırtma desteği.

Hız aşırtıcılar; işlemcilerinin, RAM’lerinin ve anakartlarının belirlenen özelliklerinin ötesine geçerek en yüksek oyun potansiyeli için en etkili noktayı bulur. Bunun sırrı ise düşük voltaj ve sıcaklık seviyelerini koruyabilmekte yatar.

Yeni kilitsiz Intel® işlemciler, hız aşırtma desteğini kontrol etmeye yarayan, güçlü bir “kapı kolu” olan işlemci çekirdeğinin çoğaltıcısını değiştirmede ekstra esneklik sağlar. Bu özellik, platformdaki diğer hız aşırtma ayarlarıyla bir araya geldiğinde, sisteminizi istediğiniz gibi ayarlamanız için çok esnek bir araç takımı da sunar. Üst düzey esnek hız aşırtma için artık tek sınır gökyüzü.

Kilitsiz Intel® Core™ i7 Extreme Edition İşlemci

Kilitsiz, engel tanımayan ve taviz vermeyen bir işlemci1 ile her oyunu siz kazanın. Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi2, Intel® Hyper-Threading Teknolojisi3 ve hız aşırtma desteği gibi etkileyici özellikleri bir araya getiren Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemci, sağladığı esnekliğin yanı sıra etkileyici bir güce sahiptir. En iyi oyun deneyimi için eşsiz bir bilgisayar performansı arayanların en üstün silahıdır.

Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemci hakkında daha fazla bilgi edinin >

Kilitsiz Intel® Core™ i7 İşlemci

En zorlu görevleriniz için üstün performans sunan Intel® Core™ i7 işlemci ile bütün potansiyelinizin zincirlerini kırın. Hız aşırtma desteğiyle, sisteminizin özelliklerini istediğiniz gibi ayarlamak için gerekli esnekliği de elde edersiniz. Hem ciddi multimedya hem de çoklu görev yürütme sırasında, bilgisayar deneyiminde üst düzey performansı serbest bırakın.

Intel Core i7 işlemci hakkında daha fazla bilgi edinin >

 

Kilitsiz Intel® Core™ i5 İşlemci

Ailemizin en sevilen üyesi artık kilitsiz. Göz Alıcı ve Akıllı Intel® Core™ i5 işlemci, mükemmel performans ve çarpıcı görseller sunuyor. Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi2 ile ihtiyaç duyduğunuz anda otomatik hız artışı heyecanını doya doya yaşayın. İşlemciye entegre bir dizi görsel geliştirme sayesinde ek donanıma ihtiyaç duymadan4 kusursuz ve kesintisiz bir film, fotoğraf ve oyun deneyimi yaşayın. Hazırlanın! Tepeden tırnağa yeni bir bilgisayar deneyimi geliyor.

Intel Core i5 işlemci hakkında daha fazla bilgi edinin >

3 Kolay Adımda Hız Aşırtma

Kilitsiz bir Intel® işlemciyle hız aşırtmaya hemen başlayabilirsiniz. Yalnızca üç adımda kullanıma hazır.

Adım 1: BIOS ekranına gidin

Bilgisayarınızı açtıktan sonra ilk birkaç saniye içinde bir kurulum mesajı görüntülenir. Mesajlar birbirinden biraz farklı olsa da hepsi BIOS'a girmek için basmanız gereken tuşu belirtir.

Adım 2: Çoğaltıcıyı değiştirin

Çoğaltıcıyı değiştirmeniz, bellek ve anakartla ilgili işlemci ayarlarını yapmanızı sağlar.

Adım 3: Ayarlarınızı kaydedin

Artık hız aşırtma desteği etkin; en iyi oyun deneyimi için hazırsınız.

İki Intel® Aracı Hız Aşırtma Işlemini Kolaylaştırır

Nasıl bir gücü elinizde tuttuğunuzdan emin değil misiniz? Intel, işlemcinizde hız aşırtma desteğini başlatmanıza ve DDR3/DDR4 belleği seçmenize yardımcı olacak iki araç sunuyor.

Birincisi, hız aşırtmalı kilitsiz Intel® Core™ işlemciler için Intel'in en yeni Windows* tabanlı aracı. Sisteminizde hız aşırtma için gerekli özelliklere ve ayarlara hızlı erişim için Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU) aracını indirin.3 Güç, voltaj, çekirdek ve bellek ayarları ile diğer temel sistem değerleri ayarlarını kolaylıkla yapın.

İkinci araç ise belirli Intel® teknolojileri tabanlı DDR3 bellekte hız aşırtması yapmanıza yardımcı olur. Intel® Extreme Memory Profile (Intel® XMP) aracından faydalanın ve hız aşırtma cephanenize yeni bir silah ekleyin.

İlgili Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Uyarı: Saat frekansını ve/veya voltajı değiştirmek aşağıdaki sonuçlara yol açabilir: (i) sistemin kararlılığını ve sistemin işlemcinin ve diğer sistem bileşenlerinin kullanım süresini azaltabilir; (ii) işlemci ve diğer sistem bileşenlerinin bozulmasına neden olur; (iii) sistem performansı düşebilir; (iv) yüksek sıcaklığa ya da diğer hasarlara neden olabilir; (v) sistemin veri bütünlüğünü etkileyebilir. Intel belirtilmiş özelliklerinin dışında işlemcinin çalışmasını test etmemiştir ve bu konuda garanti vermez. Intel diğer sistem bileşenlerinin çalışmasını, sektör standardı spesifikasyonların ötesinde test etmemiştir ve garanti etmez. Intel işlemcinin veya diğer sistem bileşenlerinin belirli amaçlara uygun olabilecek değiştirilmiş saat frekansları ve/veya voltajlarında kullanımı gibi durumlarda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

2

Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel Turbo Boost Teknolojisi ve Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bilgisayar üreticinizle görüşün. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

3

Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

4

Intel® Clear Video HD Teknolojisi, her bilgisayarda etkinleştirilmemiştir ve optimize edilmiş yazılımlar gerektirebilir. Sisteminizin üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/visual-technology/intel-visual-technology-consumer.html sayfasına bakın.