• <Daha Fazlası Intel.com'da

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem

Araştırmalarınıza hız kazandırın ve ürünlerinizi piyasaya daha hızlı sunun

Intel® Xeon® serisi işlemci tabanlı sunucu takımıyla araştırma ve buluşlarınıza hız kazandırın. Intel Xeon serisi işlemciler güçlü ve akıllı performans sunarak, tasarım aşamasından üretim aşamasına hiç olmadığı kadar hızlı geçmenizi sağlar.

Intel Xeon işlemci tabanlı yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerinin avantajları:

  • Size uygun bir bellek: Ölçeklenebilir çözümler, erişim performansına ve talep üzerine kaynak sunumuna yardımcı olmak için daha esnek bellek bant genişliği sağlar
  • Daha kısa gecikme süresi: Intel® Entegre G/Ç ve iki halkalı yüksek bant genişliğiyle, veriyollarında düşük gecikme süresi, verilerin işlem yürüten çekirdeklerde daha hızlı aktarma sağlar. Ayrıca, Intel® Data Direct G/Ç, G/Ç trafiğinin işlemci çekirdeğine ve ardından işlem çekirdeğine giderken ana sistem belleğini atlamasını sağlayarak gecikme süresini azaltır.
  • İhtiyaç duyduğunuzda performans: Dinamik ölçeklenebilirlik, karmaşık verileri yeni buluşlara dönüştürerek çığır açan ürünlerin geliştirilmesini hızlandırır
  • Daha fazla esneklik: Tek ve çok iş parçacıklı uygulamalar için ihtiyaç duyduğunuzda; Intel Xeon E5 işlemciler, yüksek performanslı bilgi işlem iş yükleri için kayan nokta performansıyla birlikte yüksek performans sağlar. 12
  • Verimli güç tüketimi: Intel Xeon işlemciler, en yüksek enerji verimliliğini sürdürürken ihtiyacınız olan performansı akıllı bir şekilde sunar 34

Dinamik ölçeklenebilirlik, daha yüksek performans ve daha kısa buluş süresi için Intel® işlemci tabanlı HPC çözümlerine geçin.

 

Petrol ve gaz arama faaliyetlerini bir üst düzeye taşıma

Durum incelemesini okuyun >

Akıllı ve Ölçeklenebilir İşlemcilerin Faydalarını Öğrenin

Ürün özetini okuyun >

Intel® Xeon® İşlemci Performansını Değerlendirin

Karşılaştırmalı testleri inceleyin >

Geçerliliği Kanıtlanmış Bir Çözümü Uygulayın

Durum incelemesini okuyun > (PDF 276 KB)

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Kaynak: SPECfp*_rate_base2006 kıyaslaması kullanılarak yapılan performans karşılaştırması. Önceki nesil 2S Intel® Xeon® işlemci X5690 platformunda 267 olan taban puan değeri, 6 Eylül 2011'de www.spec.org sayfasında yayınlanan en iyi puana göre belirlenmiştir. Daha fazla ayrıntı için şu adrese bakın: http://www.spec.org/cpu2006/results/res2011q1/cpu2006-20110131-14172.html. 486 olarak belirlenen yeni puan değeri, Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) özellikli, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ve Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi etkin, iki adet Intel® Xeon® işlemci E5-2690, 64 GB RAM, x86_6 için Red Hat Enterprise Linux* Server 6.1 beta ve Intel® Compiler 12.1 içeren bir Intel platformu kullanılarak Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlü tahminlere dayanmaktadır.

2. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda lütfen bilgisayar üreticinize danışın. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Önceki nesil Intel® Core™ i5-750'de bulunmaz. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

3. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve işyükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

4. Kaynak: Aynı TDP'de SPECint*_rate_base2006 ölçütü kullanılarak yapılan performans karşılaştırması. Önceki nesil 2S Intel® Xeon® işlemci X5690 platformunda 391 olan taban puan değeri, 6 Ekim 2011 tarihi itibariyle www.spec.org sayfasında yayınlanan en iyi puana göre belirlenmiştir. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.spec.org/cpu2006/results/res2011q3/cpu2006-20110831-18532.html. 616 olarak belirlenen yeni puan değeri, Intel® Turbo Boost Teknolojisine, Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisine ve Intel® Hyper-Threading Teknolojisine (Intel® HT Teknolojisi) sahip, iki Intel® Xeon® işlemci E5-2680, 64 GB RAM ve x86_6 için Red Hat Enterprise Linux* Server 6.1 içeren bir Intel platformu kullanılarak Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlü tahminlere dayanmaktadır.