• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Embedded: Intel® Xeon® Processors and Chipsets

Recommended Intel® Xeon® processors for intelligent apps

Intel® Xeon® Processors

Embedded platforms based on validated combinations of Intel® Xeon® processors and chipsets provide1, 2:

  • Highest available processing performance
  • Dual-processor configurations for ultimate multi-core computing and very high compute density
  • Memory reliability, availability, and serviceability (RAS)
  • Network equipment-building system (NEBS) compatibility
  • Support for hardware-based manageability, security, virtualization, and intelligent power management

Recommended Products


Intel® Xeon® processor D-1500 product family (formerly Broadwell DE)

Intel® Xeon processor E5-2600 v3 product family with Intel® Communications Chipset 89xx Series (formerly River Forest)

Intel® Xeon® processor E5-2600 v3 product family with Intel® C612 chipset (formerly Grantley)

Intel® Xeon® processor E5-2600 v2 product family with Intel® Communications Chipset 89xx Series (formerly Crystal Forest/Server Refresh)

Intel® Xeon® processor E5-2600 v2 product family with Intel® C604/C602-J chipset (formerly Romley-EP Refresh)

Intel® Xeon® processors E3-1200 v3 product family with Intel® C226 Chipset (formerly Denlow)

Intel® Xeon® processor E5-2600 and E5-2400 product families with Intel® Communications Chipset 89xx Series (formerly Crystal Forest/Server)

Intel® Xeon® processor E3-1200v2 product family with Intel® C216 Chipset (formerly Carlow)

Intel® Xeon® processor E5-2600 and E5-2400 product families with Intel® C604/C602-J Chipset (formerly Romley)

Intel® Xeon®, 2nd generation Intel® Core™, Intel® Pentium®, and Intel® Celeron® processors with Intel® C206 Chipset (formerly Bromolow)

Design Resources

Tartışmalar

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Performans testleri ve derecelendirmeler, belirli bilgisayar sistemleri ve/veya bileşenler kullanılarak yapılmakta ve Intel® ürünlerinin bu testler aracılığıyla ölçülen yaklaşık performanslarını yansıtmaktadır. Sistemin donanım veya yazılım tasarımında ya da yapılandırmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir. Alıcılar almayı düşündükleri sistem ya da bileşenlerin performansını değerlendirmek için diğer bilgi kaynaklarına başvurmalıdır. Performans testleri ve Intel ürünlerinin performansıyla ilgili daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/benchmarks/resources-benchmark-limitations.html sayfasına bakın.

2. Intel® Atom™ İşlemci E6xx Serisi için verilen TDP değerleri, silikon öncesi tahminlerdir. SPEC* CPU2006, farklı bilgisayar sistemlerinde bilgi işlem açısından yoğun iş yüklerini karşılaştırmak için kullanılabilecek performans ölçümleri sağlamak üzere tasarlanmış sektör standardında bir karşılaştırma testidir. Intel® mikroişlemciler üzerinde yapılan SPEC* CPU2006 testleri, belirli ve iyi yapılandırılmış sistemler kullanılarak ölçülmüştür. Bu sonuçlar, Intel mikroişlemcilerin farklı donanım veya yazılım tasarımlarına veya yapılandırmalara sahip sistemlerdeki göreceli performansını yansıtabilir veya yansıtmayabilir. Alıcılar almayı düşündükleri sistem ya da bileşenlerin performansını değerlendirmek için, sistem karşılaştırma testleri dahil diğer bilgi kaynaklarına başvurmalıdır. SPEC* CPU2006 ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen www.spec.org/cpu2006/ sayfasına bakın. Bu test sonuçlarının alınmasında kullanılan sistemlerin açıklaması ve mikroişlemci ve sistem performansı ile karşılaştırma testleri hakkında diğer bilgiler için Intel'in World Wide Web sitesi olan www.intel.com sayfasına gidin veya 1-800-628-8686 numaralı telefonu arayın.