• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® Celeron® M Processors

Low power for thermally sensitive devices

Previous generations of embedded Intel® processors may not be supported by Intel. Refer to the comprehensive embedded processor and chipset roadmap for products backed by Intel’s seven-year extended lifecycle support.

Features

Processor Number1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Cache Clock Speed Bus Speed Number of Cores Max TDP Embedded Intel® Hyper-Threading Technology Launched
45 nm (products formerly Penryn)
723 1 MB L2 1.2 GHz 800 MHz FSB 1 10 W x   Q3 '08
722 1 MB L2 1.2 GHz 800 MHz FSB 1 5.5 W x   Q3 '08
65 nm (products formerly Merom)
530 1 MB L2 1.73 GHz 533 MHz FSB 1 30 W x   Q3 '06
65 nm (products formerly Yonah)
440 1 MB L2 1.86 GHz 533 MHz FSB 1 27 W x   Q1 '06
423 1 MB L2 1.06 GHz 533 MHz FSB 1 5.5 W x   Q1 '06
90 nm (products formerly Dothan)
373 512 KB L2 1 GHz 400 MHz FSB 1 5.5 W x   Q2 '04
370 1 MB L2 1.5 GHz 400 MHz FSB 1 21 W x   Q2 '04
390 1 MB L2 1.7 GHz 400 MHz FSB 1 21 W      
383 1 MB L2 1 GHz 400 MHz FSB 1 5.5 W      

Additional Resources

Technical documents
  Application Note: How to Enable the VTune™ Performance Analyzer on MontaVista Linux* Carrier Grade Edition 3.1
  Datasheet: Addendum to Intel® Celeron® Processor 550 Series Based on Mobile Intel 965 Express Chipset Family
  Datasheet: Addendum to Intel® Celeron® M Processor 530 Series for Mobile Intel® 945 Express Chipset Family
  Datasheet: Intel® Celeron® M Processor
  Datasheet: Intel® Celeron® M Processor on 65 nm Process
  Datasheet: Intel® Celeron® M Processor on 90nm Process
  Datasheet: Ultra Low Voltage Intel® Celeron® M Processor at 600MHz
  Guide: Intel® Mobile Processor Micro-FCPGA Socket (mPGA479M)
  Guide: Intel® 855GME Chipset and Intel® 6300ESB I/O Controller Hub Embedded Design Guide For Intel® Pentium® M and Intel® Celeron® M Processors
  Guides: Intel® 855GME Chipset and ICH4 I/O Controller Hub Embedded Design Guide For Intel® Pentium® M and Intel® Celeron® M Processors
  Guide: Intel® Pentium® M and Intel® Celeron® M Processor for Embedded Applications Thermal Design
  Guide: Intel® Celeron® M Processor on 90nm Process for Embedded Applications Thermal Design
  Product Brief: Intel® Celeron® Processor 440
  Product Brief: Intel® Celeron® M Processors on 90nm Process for Embedded Computing
  Product Brief: Intel® Celeron® Processor - Low Power for Applied Computing
  Product Brief: Intel® Celeron® M Processors on 45nm Process for Embedded Computing
  Product Brief: Intel® Celeron® M Processors on 65nm Process for Embedded Computing
  Product Brief: Intel® 3100 Chipset for Intel® Core™2 Duo Processors and Intel® Celeron® M Processors
  Product Brief: Intel® 3100 Chipset for Intel® Core™2 Duo Processors, Intel® Core™ Duo Processors and Intel® Celeron® M Processors on 65nm
  Product Brief: Intel® 3100 Chipset for Intel® Pentium® and Intel® Celeron® M Processors on 90nm Process
  Product Brief: Mobile Intel® 915GME Express Chipset
  Product Brief: Mobile Intel® 910GMLE Express Chipset
Tools and software
  White Paper: Intel® Processors in Industrial Control and Automation Applications

Tartışmalar

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Bu web sitesindeki formlar aracılığıyla Intel'e gönderilen bilgiler, Intel® Gömülü Tasarım Merkezi Gizlilik Bildirimi uyarınca düzenlenmektedir: www.intel.com/content/www/us/en/intelligent-systems/edc-privacy.html

2. Intel işlemci numaraları performans ölçütü değildir. İşlemci numaraları, işlemci aileleri arasındaki farklılıkları değil, her işlemci ailesi içindeki farklı özellikleri gösterir. Ayrıntılı bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/processors/processor-numbers.html sayfasına bakın.

3. Execute Disable Bit, Execute Disable Bit özellikli bir sistem gerektirir. Sisteminizde bu işlevin olup olmadığını öğrenmek için bilgisayarınızın üreticisine danışın. Daha fazla bilgi için www.intel.com/technology/xdbit/index.htm sayfasına gidin.

4. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi), Intel HT Teknolojisi özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayar üreticinize danışın. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Önceki nesil Intel® Core™ i5-750'de bulunmaz. Intel HT Teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

5. Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulumuna ve yapılandırmasına bağlıdır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/intel-vpro-technology-developer.html

6. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) etkinleştirme ve kurumsal ağ bağlantısı, Intel® AMT özellikli bir yonga seti, ağ donanımı ve yazılımlar içeren bir sistem gerektirir. Dizüstü bilgisayarlarda ana işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel® AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Sonuçlar donanıma, kuruluma ve yapılandırmaya bağlıdır. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html sayfasına bakın

7. Intel® Anti-Theft Teknolojisi etkin bir yonga seti, BIOS, ürün yazılımı ve yazılımlar ile birlikte gerekli özellikleri sunan bir Servis Sağlayıcıya abonelik gerektirir. Hiçbir sistem her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Kullanılabilirlik ve işlevler ile ilgili bilgi için sisteminizin üreticisine ve servis sağlayıcınıza başvurun. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolmasından veya çalınmasından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/anti-theft/anti-theft-general-technology.html sayfasına bakın.

8. Intel® Yüksek Tanımlı Ses (Intel® HD Audio) özellikli bir sistem gerektirir. Ayrıntılı bilgi için bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Ses kalitesi, kullanılan donanıma ve yapılan uygulamaya göre değişir. Intel® HD Ses ile ilgili daha fazla bilgi için, www.intel.com/design/chipsets/hdaudio.htm sayfasına bakın.

9. Intel® 64 mimarisi, 64 bit işlemci, yonga seti, BIOS ve yazılımlar içeren bir sistem gerektirir. Performans kullandığınız donanıma ve yazılıma bağlı olarak değişecektir. Ayrıntılı bilgi için bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/microarchitecture/intel-64-architecture-general.html sayfasına bakın.

10. Intel® Sabit Görüntü Platformu Programı (Intel® SIPP). Intel SIPP yönergelerini karşılayan sistemlerin stok durumu için bilgisayarınızın üreticisine danışın. Intel SIPP sadece bir istemci programıdır ve sunucu ya da Intel® tabanlı el bilgisayarı ve/veya telefonlarına uygulanamaz. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/computer-upgrades/pc-upgrades/sipp-intel-stable-image-platform-program.html sayfasına bakın.

11. Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da www.intel.com/txt adresinden daha fazla bilgi edinin.

12. Intel® Sanallaştırma Teknolojisi, Intel® işlemci, BIOS ve sanal makine monitörü (VMM) içeren bir bilgisayar sistemi gerektirir. İşlevler, performans ve diğer avantajlar donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Yazılım uygulamaları tüm işletim sistemleri ile uyumlu olmayabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/virtualization/virtualization-technology/hardware-assist-virtualization-technology.html sayfasına bakın.

13. Intel® Turbo Boost Teknolojisi, Intel Turbo Boost Teknolojisi özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.