Dashboard

İçerik Bul

Sonuçları Filtrele
İlgili İçerik

Etkin Etiketler

  • 6621 Sonuçlar
  • Öğe/Sayfa

Intel Küresel Çeşitlilik ve Çeşitliliği Kucaklama

Intel'in daha kucaklayıcı bir iş gücü oluşturmak için küresel çeşitliliğe odaklanarak farklılıkları nasıl güçlü yanlara dönüştürdüğünü keşfedin.

Amazing Retail Experiences—Mobile Point-of-Sale (mPOS) Devices

Paul Butcher, an Intel Retail Industry Strategist, describes how businesses are using mobile devices to revolutionize in-store shopping experiences.

Gelişmiş Analizler

Gelişmiş analiz çözümlerinin başlangıç noktası, sektör lideri platformların merkezinde yer alan ve kanıtlanmış bir temel oluşturan Intel ürünleri ve teknolojileridir.

Case Study: FamilyEye Help Seniors Live Independently

See how FamilyEye is helping seniors live independently with 3D sensors that combine Intel® Core™ processor-based Mini PCs, and specialized software.

Ön izleme | İndir

Capital Markets: Supply Chain Technology

Intel solutions are helping to merge the physical and financial supply chains, leading to greater functionality and profitability.

Intel IT Solutions for Financial Services

Intel delivers focused solutions to help the financial services industry succeed and stay competitive in the face of day-to-day pressure.

Makine Öğrenme İle Daha Derin Görüşler Elde Etmek Mümkün

Projeleriniz için insan genomunu ortaya çıkarmak veya tüketici davranışlarını analiz etmek gibi daha derin görüşler elde etmek üzere makine öğrenme kaynaklarını keşfedin.

Gaming PC Performance with Intel® Technology

Customize your gaming PC and optimize your system performance with Intel® processors, overclocking tools, and built-in Intel® Graphics.

Sign Up Online for Free Intel Newsletters and Publications

Review examples of free Intel publications, including technical books, a quarterly journal, and a newsletter, and subscribe to ones of interest.

Media Processing

As mobile devices become more sophisticated, innovative architecture from Intel helps improve the user experience.