Dashboard

İçerik Bul

İlgili İçerik

Etkin Etiketler

  • 57 Sonuçlar
  • Öğe/Sayfa

Benchmark Chart: SAP Server Power, 2-Tier

Compares SAP Server Power, 2-Tier performance between the Intel® Xeon® processor E5-2600 and the Intel® Xeon® processor E5-2600 v2 platforms.

SGCC Uses Integrated Intel® Architecture in Power Grid Simulation

Case Study: SGCC’s power grid simulation capacity, scalability, and performance improve with an integrated Intel® architecture-based solution.

Ön izleme | İndir

Exploring DCIM for Intel’s Data Center

White Paper: Proof of concept best-known methods for exploring potential benefits of data center infrastructure management (DCIM) solutions.

Ön izleme | İndir

Telecom Italia Successfully Powers Down Energy Consumption

Case Study: Telecom provider tests Intel® Data Center Manager and the Intel® Xeon® processor, reducing energy consumption for strategic growth, goals.

Ön izleme | İndir

Ziraat Bank Saves with More Economical Computing

Case Study: Turkey’s Ziraat Bank boosts performance, efficiency, and manageability refreshing on Intel® Core™ i5 vPro™ processors for reduced costs.

Ön izleme | İndir

Intelligence From the Data Center to the Edge

Intel, McAfee, and Wind River support data centers from generation to consumption with intelligent connectivity, reliability, and security technology.

Ön izleme | İndir

Her BT Seviyesinde Enerji Verimliliği

Hızla büyüyen BT, uygun maliyetli ve verimli operasyonlar için bir yük oluşturuyor. Veri merkezi, bilgisayar filosu ve yardımcı program fırsatlarıyla nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenin.

Veri Merkezinin Enerji Verimliliğini Arttırın

BT yöneticileri, verimli ekipmanlardan ve tüketim yöntemlerinden yararlanarak, kurumsal veri merkezinin büyümesine ve enerji tüketiminin azaltılmasına katkıda bulunabilir.

BT Verimliliği ve Bilgisayarda Güç Yönetimi

En yeni, en verimli sistemler, donanımı geliştirilmiş yönetim ve Intel® vPro™ teknolojisinin uzaktan çalışma özellikleri ile kurumsal üretkenlik kazanın.

Intel in the Smart Grid: Interactive Energy Visualization Tool

Explore Intel® processors and technologies that deliver intelligence, connectivity, and security at every point of the energy smart grid.