• <Daha Fazlası Intel.com'da

Server Performance with Intel® Xeon® Processors

Innovative strategy. Powerful infrastructure.

Server Performance with Intel® Xeon® Processors

Intel's latest server platforms deliver intelligent, adaptable, built-in performance that scales for service delivery in the cloud, all while addressing the key challenges of explosive data growth, network latency, infrastructure security, and power inefficiencies.

In addition to enabling emerging cloud service-based environments, the Intel® Xeon® E5 processor family can boost server performance by up to 80 percent over previous-generation Intel® Xeon® processor-based servers. 1 2

With Intel’s latest server technology, you can equip your data center design with the following features:

  • Adaptive performance: Automatically boosts performance when you need it for single and multi-threaded applications, including increased floating-point performance for high-performance computing
    workloads. 3 4 Intel® Turbo Boost Technology 2.0 delivers up to two times more performance on demand than previous-generation turbo technology. 2 3 5
  • Scalable storage: Increases storage scalability and boosts storage performance up to [placeholder: 30 percent]. 6 7
  • Faster encryption: Accelerates pervasive encryption by ten times with Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI). 2 6
  • Secure virtualization: Combines servers from multiple generations into the same virtualized server pool to extend failover, load balancing, and disaster recovery capability.


As you expand your private cloud, increase performance while reducing the number of required physical servers with Intel Xeon processor-based platforms.

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Kaynak: SPECint*_rate_base2006, SPECfp*_rate_base2006, STREAM*_MP Triad ve Linpack* kıyaslama sonuçlarının geometrik ortalaması kullanılarak yapılan performans karşılaştırması. Önceki nesil 2S Intel® Xeon® işlemci X5690 platformunda 166,75 olan taban geometrik ortalama puan değeri, www.spec.org sayfasında yayınlanan en iyi SPECrate* puanlarına ve 5 Aralık 2011'de Intel tarafından STREAM*_MP Triad ve Linpack üzerinde şirket içi yapılan en iyi ölçümlere göre belirlenmiştir. 306,74 olarak belirlenen yeni geometrik ortalama puan, SPECfp*_rate_base2006 için THP devre dışı, SPECint*_rate_base2006 için THP etkin durumdayken, Intel® Hyper-Threading Teknolojisine (Intel® HT Teknolojisi), Intel® Turbo Boost Teknolojisine ve Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisine sahip, iki adet Intel® Xeon® işlemci E5-2690, 128 GB RAM, x86_6 için Red Hat* Enterprise Linux* Server 6.1 beta, Intel® Compiler 12.1 içeren bir Intel platformu kullanılarak Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlü tahminlere dayanmaktadır.

2. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel mikro işlemcilerinde en iyi performansı sunacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/performance sayfasına bakın. Sonuçlar, Intel tarafından yazılım, karşılaştırma veya üçüncü tarafların diğer verileriyle yalnızca bilgilendirmek amacıyla ölçülmüştür.  Sistem donanımı veya yazılım tasarımı ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.  Intel bu belgede belirtilen üçüncü tarafın uygulamasını kontrol etmez veya denetlemez.  Intel tüm müşterilerinin burada belirtilen üçüncü tarafların web sitelerini veya diğer kaynakları ziyaret ederek belirtilen verilerin doğru olduğunu ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıttığını doğrulamalarını teşvik eder.

3. Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel Turbo Boost Teknolojisi ve Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bilgisayar üreticinizle görüşün. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

4. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda lütfen bilgisayar üreticinize danışın. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Önceki nesil Intel® Core™ i5-750'de bulunmaz. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

5. Kaynak: Intel® Turbo Boost Teknolojisi etkin veya devre dışı durumdayken SPECint*_rate_base2006 kıyaslaması kullanılarak yapılan performans karşılaştırması. 390 olan taban puan değeri (Intel® Turbo Boost Teknolojisi etkin durumdayken) ve 3XX puan değeri (Intel® Turbo Boost Teknolojisi devre dışı durumdayken), Intel® Turbo Boost Teknolojisi etkin veya devre dışı durumda, Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi ile Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin, iki adet Intel® Xeon® işlemci X5690, 48 GB RAM ve x86_6 için Red Hat Enterprise Linux* Server 6.1 beta içeren bir Supermicro* X8DTN+ sistemi kullanılarak 4 Ağustos 2011'de Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlü tahminlere dayanmaktadır. 593 (Intel® Turbo Boost Teknolojisi etkin durumdayken) ve 529 (Intel® Turbo Boost Teknolojisi devre dışı durumdayken) olarak belirlenen yeni puanlar, Intel® Turbo Boost Teknolojisi etkin veya devre dışı durumda, Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi ile Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin, iki adet Intel® Xeon® işlemci E5-2680, 64 GB RAM ve x86_6 için Red Hat Enterprise Linux* Server 6.1 beta içeren bir Intel platformu kullanılarak Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlü tahminlere dayanmaktadır.

6. Kaynak: Transparent Data Encryption (TDE) AES-256 içeren Oracle Database Enterprise Edition* 11.2.0.2 ile yapılan testler, Intel® Temel Entegre Performans Özellikleri (Intel® IPP) kullanılarak Intel® Xeon® işlemci X5680 (3,33 GHz, 36 MB RAM) platformunda Intel IPP rutinleri kullanılarak boş bir tabloya 30 kez bir milyon satır girildiğinde, Intel IPP içermeyen Intel® Xeon® işlemci X5560 (2,93 GHz, 36 MB RAM) platformuna göre 10 kata kadar daha yüksek hız sağlandığını göstermiştir.

7. Performans artışı, rakiplere ilişkin mevcut bilgilerle yapılan karşılaştırmalara dayanmaktadır; gerçek testler ürün hazır duruma geldiğinde yapılacaktır.