5. Nesil Intel® Core™ İşlemciler Şimdi Hizmetinizde!

5. nesil Intel® Core™ işlemcilerle yeni bir bilgisayar dünyasını keşfedin. Bu işlemciler, önceki nesillere göre daha hızlı ve daha güvenlidir, üstelik kullanım alanları daha geniştir. Sevdiğiniz cihazlarla yepyeni etkileşim yolları sunan teknolojiyle tanışmaya hazır olun.

İhtiyaçlarınıza En Uygun İşlemci Hangisi?

İşlemci Karşılaştırması

Hızlı başvuru karşılaştırma tablomuzu inceleyin ya da işlemcileri zaten iyi biliyorum diyorsanız, tüm özellikler için işlemci karşılaştırma sayfamıza gidin.

  5. nesil Intel® Core™ i3 işlemci 5. nesil Intel® Core™ i5 işlemci 5. nesil Intel® Core™ i7 işlemci

İşlemci Çekirdek Sayısı/İş Parçacığı

2/4

2/4

2/4

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi 2

Evet

Evet

Hayır

Bellek Kanal Sayısı

2 (DDR3L 1600

MHz, maksimum LPDDR3

1866MHz) 3

2 (DDR3L 1600

MHz, maksimum LPDDR3

1866MHz)3

2 (DDR3L 1600

MHz, maksimum LPDDR3

1866MHz)3

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi4

Evet

Evet

Evet

Intel® Smart Cache

Evet

Evet

Evet

Intel® AES–New Instructions (AES–NI)5

Evet

Evet

Evet

Intel® Gelişmiş Vektör Uzantıları (AVX) 2.0

Evet

Evet

Evet

Intel® Iris™ Graphics 6

Evet6

Evet6

Evet6

Intel® HD Graphics

Evet

Evet

Evet

Intel® Quick Sync Video

Evet

Evet

Evet

Intel Clear Video HD

Evet

Evet

Evet

Intel® Wireless Display7

Evet

Evet

Evet

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT)8

Evet

Evet

Evet

Windows 8* Bağlantılı Bekleme Modu

Evet

Evet

Evet

Intel® Smart Connect Teknolojisi9

Evet

Evet

Evet

Intel® Active Management Teknolojisi 10.010

Evet

Evet

Hayır

Intel® Küçük İşletme Avantajı11

Evet

Evet

Evet

Intel® TSX-NI12

Yes 12

Yes 12

Hayır

Intel® Identity Protection Teknolojisi13

Evet

Evet

Evet

Intel® Secure Key14

Evet

Evet

Evet

Intel® Platform Trust Teknolojisi15

Evet

Evet

Evet

Intel® Boot Guard16

Evet

Evet

Evet

Intel® OS Guard17

Evet

Evet

Evet

Intel BIOS Guard18

Evet

Evet

Evet

Çatışmalara Hizmet Etmeyen19

Evet

Evet

Evet

Satın Alın

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® Turbo Boost Teknolojisi yeteneğine sahip bir sistem gerektirir. Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0, Intel Turbo Boost Teknolojisinin yeni neslidir ve yalnızca belirli Intel® işlemcilerde bulunur. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

2

Intel® Turbo Boost Teknolojisi yeteneğine sahip bir sistem gerektirir. Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, Intel Turbo Boost Teknolojisinin yeni neslidir ve yalnızca seçkin Intel® işlemcilerinde bulunur. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

3

LPDDR3 1866 MHz, Intel® HD Graphics 6000 ve Intel® Iris™ grafiklerine sahip 5. nesil Intel® Core™ işlemcilerde sağlanmıştır.

4

Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi), Intel® HT Teknolojisi özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Intel® HT Teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

5

Intel® AES Yeni Komut Dizisi (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar ve komut dizisini doğru sırada işlemek için Intel® tarafından sağlanmayan yazılımlar gerektirir. Intel® AES-NI seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Özelliğin bulunup bulunmadığını öğrenmek için bayinize veya bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için, software.intel.com/en-us/articles/intel-advanced-encryption-standard-instructions-aes-ni sayfasına bakın.

6

Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Ayrıntılı bilgi için bkz. ark.intel.com.

7

Intel® Wireless Display özelliğine sahip bir bilgisayar, tablet, akıllı telefon, uyumlu bir adaptör ve televizyon gerektirir. 1080 piksel ve Blu-ray* ya da diğer korumalı içeriğin oynatılması, yalnızca entegre görsel teknolojileri etkinleştirilmiş belirli Intel® işlemciler ile mümkündür. Bilgisayar üreticinize danışın. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html sayfasına bakın.

8

Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT), etkin bir Intel® işlemci, BIOS ve sanal makine monitörü (VMM) içeren bir bilgisayar sistemi gerektirir. İşlevler, performans ve diğer avantajlar donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Yazılım uygulamaları tüm işletim sistemleri ile uyumlu olmayabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/virtualization/virtualization-technology/hardware-assist-virtualization-technology.html sayfasına bakın.

9

¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

10

Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) etkinleştirme ve kurumsal ağ bağlantısı, Intel® AMT özellikli bir yonga seti, ağ donanımı ve yazılım içeren bir sistem gerektirir. Dizüstü bilgisayarlarda ana işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Sonuçlar donanıma, kuruluma ve konfigürasyona bağlıdır. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html sayfasına bakın.

11

Intel® Küçük Ölçekli İşletme Avantajı özelliğine sahip bir sistem ve uygun yapılandırma gerektirir. Özellikler bilgisayar üreticinizin gerçekleştireceği kurulum ve yapılandırmaya bağlı olarak kullanılabilir. Ayrıntılı bilgi için sistem üreticinize başvurun.

12

Intel® vPro™ Teknolojisine sahip bir sistem gerektirir. Bu özellik, sistem yapılandırmanıza bağlıdır.

13

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Identity Protection Teknolojisi etkin sistem, etkin Intel® işlemci, etkin çip seti, sabit yazılım, yazılım ve Intel entegre grafikleri (bazı durumlarda) ile katılımcı web sitesi/hizmeti gerektirir. Intel, kaybolan veya çalınan veriler ve/veya sistemler ile bundan kaynaklanan başka herhangi bir hasara ilişkin sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için http://ipt.intel.com/ sayfasına bakın. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve/veya yazılım tedarikçinize danışın.

14

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Gelişmiş Şifreleme Standardı Yeni Talimatları (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar sistemi ve talimatları doğru sırada uygulamak için yazılımlar gerektirir. Intel® Secure Key, belirli Intel® işlemcilerde bulunan Intel® Secure Key özellikli bir platform ve Intel® Secure Key teknolojisini destekleyecek şekilde optimize edilmiş yazılımlar gerektirir. Daha fazla bilgi ve stok durumu için sistem üreticinize başvurun.

15

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan Intel® Platform Trust Teknolojisi özellikli bir platform ve etkinleştirilmiş bir işletim sistemi gerektirir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

16

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan Boot Guard özellikli bir platform ve etkinleştirilmiş bir işletim sistemi gerektirir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

17

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel işlemcilerde bulunan Intel® OS Guard özellikli bir platform ve etkinleştirilmiş bir işletim sistemi gerektirir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

18

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan BIOS Guard özellikli bir platform ve etkinleştirilmiş bir işletim sistemi gerektirir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

19

"Çatışmaya hizmet etmeyen" ürünler, Amerika Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) kurallarına göre Demokratik Kongo Cumhuriyeti (DKC) veya komşu ülkelerdeki silahlı grupları doğrudan ya da dolaylı olarak finanse eden veya bunlara fayda sağlayan çatışma minerallerini (kalay, tantal, tungsten ve/veya altın) içermeyen ürünler anlamına gelmektedir. "Çatışmaya hizmet etmeyen" ifadesini; çatışma minerali kaynakları, DKC veya komşu ülkelerdeki çatışmaları finanse etmeyen tedarikçilere, izabe ocaklarına ve arıtımcılara atıfta bulunmak için daha geniş anlamda da kullanırız.