Processor badge image

Çığır Açan Performans, Görev İçin Kritik Bilgi İşlem

Intel® Itanium® 9500 işlemci serisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Itanium® işlemciler, her zaman çalışan ve görev için kritik işlevlerde, çığır açan performans, güvenilirlik, güç verimliliği ve gelişmiş ana bilgisayar özellikleri sunar. Bu işlemci, en değerli verilerinizi korumak için üst düzey dayanıklılık özellikleri, veri bakımından en yoğun uygulamalarınız için optimize performans, sanallaştırma ve konsolidasyon için güçlü bir platform sunar.

Özellikler ve Avantajlar

Sekiz çekirdek. Çığır açan 3.1 milyar transistör. Önceki nesil işlemcilerden iki kat daha yüksek hız. Yeni Intel® Itanium® 9500 serisi işlemci, şimdiye kadarki en yüksek Intel Itanium performansını sunar.

Daha fazla bilgi edinin

Şimdi iki etki alanlı çok işlem parçacıklı çalışma desteği ile geliştirilmiş Intel® Hyper‐Threading Teknolojisi1, daha yüksek sistem iş hacmi ve ölçeklenebilirlik için ön ve arka uç ardışık düzen yürütme işlemlerini olanaklı kılar.

Nasıl çalışır

Sürdürülebilir hız artışı sunan Intel® Turbo Boost Teknolojisi2, Intel® Itanium® 9500 serisi işlemcinin, tüm iş yüklerinde maksimum performans için her zaman daha yüksek işlemci frekansı sağlayan gelişmiş güç izleme ve güç kontrolü özellikleri kullanmasına olanak tanır. Sonuçta genel performansın daha da artması için daha fazla termal zarf kullanılır.

Tüm iş yükleriniz için maksimum performans elde edin

İlgili Materyaller

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Belirli Intel® Core™ işlemcilerde bulunur. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.

2

Intel® Turbo Boost Teknolojisi, Intel Turbo Boost Teknolojisi özelliğine sahip bir sistem gerektirir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.