Intel Xeon Processor 5600 Series

Intel® Xeon® 5000 Serisi İşlemci

Genel Bakış

Sektöründe lider performans ve maksimum enerji verimliliği sağlayacak şekilde tasarlanan Intel® Xeon® 5000 serisi işlemci, çok amaçlı tek yollu ve iki yollu 64 bit çok çekirdekli sunucular ve çok çeşitli altyapı ve bulut bilişim uygulamaları ile yüksek yoğunluklu ve yüksek performanslı (HPC) bilgi işlem uygulamaları için ideal iş istasyonları sağlar.

The Intel® Xeon® processor 5500 series offers up to nine times faster performance over single-core servers1.  It automatically places CPUs and memory into an optimal power state for maximum performance, while reducing energy use over single-core servers. Users can also mix different generations of Intel Xeon processors within the same pool, achieving a 9:1 server consolidation ratio, while reducing operating costs up to 90 percent, resulting in an estimated eight month ROI.2

The Intel® Xeon® processor 5600 series automatically regulates power consumption and intelligently adjusts server performance according to application demand, maximizing both energy cost savings and performance. Based on new 32nm Intel® microarchitecture, the Intel Xeon processor 5600 series reduces energy cost over single-core servers by automatically shifting the CPU and memory into the lowest available power state, while intelligently adjusting performance to application needs.

In addition, built-in hardware-assisted virtualization technology gives you the power and flexibility to virtualize different generations of Intel® Xeon® processor-based servers within the same virtualization pool, giving you the ability to migrate workloads to fewer servers at night to save energy.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Kaynak: Intel'in Kasım 2008 tarihli tahminlerine göre. SPECjbb2005 bops (saniye başına ticari işlem) kullanarak yapılan performans karşılaştırması. Sonuçlar dahili Intel analizlerine dayalı tahminlerdir ve sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmiştir. Sistemin donanım ya da yazılım tasarımında ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.

2. Intel'in Kasım 2008 tarihli tahminlerine göre. Yatırım sekiz ayda geri kazanılması, Intel'in 9:1 sunucu konsolidasyonu ile yeni bir Intel® Xeon® işlemci 5500 serisi satın alımı karşılaştırıldında, güç/soğutma ve işletim sistemi lisansı giderlerinden elde edilen tasarrufa dayalı bir tahminidir. Sonuçlar dahili Intel analizlerine dayalı tahminlerdir ve sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmiştir. SPECjbb2005 bops (saniye başına ticari işlem) kullanarak yapılan performans karşılaştırması. Sistemin donanım ya da yazılım tasarımında ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.