• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® Xeon® İşlemci E7 v2 Ailesi

İstediğiniz her anda neredeyse gerçek zamanlı sonuçlar

Yeni nesil geldi

En büyük, en karışık verilerinizi Intel® Xeon® işlemci E7 v2 ailesi tabanlı sunucularda işleyin. En yeni işlemciler, boyutu artmakta olan veri setlerini yönetmek için uyum sağlayarak bellek analitiklerini hızlandırır ve hızlı bir şekilde ölçeklendirme işlemi gerçekleştirir. Daha yakından bakın. Bu üst seviye sunucu işlemcilerinin, iş istihbaratınızı rekabet avantajına nasıl dönüştürdüğünü keşfedin.

İki kat performans

İki kata kadar daha yüksek performans1,2,3

Intel Xeon işlemci E7 v2 ailesi sektörde lider 22 nm teknolojisine sahiptir. Bu yeni işlemciler, önceki neslin iki katına kadar performans sağlamasının yanı sıra 1,2,3 kurumsal işlemlerin, analizlerin ve teknik bilgi işlemlerin gerçekleştirilmesi için yüksek performanslı çeşitli özellikler sunar.

Intel Xeon işlemci E7 v2 ailesi performans sonuçlarını görüntüleyin >

Üç kat bellek kapasitesi

Üç kata kadar bellek kapasitesi1,4

Ölçeklenebilir iki, dört ve sekiz soketli CPU yapılandırmalarında önceki neslin üç katına kadar bellek kapasitesi elde edin. Bellek veritabanları ve gerçek zamanlı iş analitikleri gibi verilere dayalı karmaşık iş yükleri için her bir soket 1,5 TB'a kadar bellek desteği sunar.

Büyüyen veri setlerinin nasıl üstesinden geleceğinizi öğrenin > 

4 kat G/Ç bant genişliği

Dört kata kadar daha fazla G/Ç bant genişliği1,2,5

Bant genişliğini artırmak için PCI Express* 3.0 teknik özelliğini destekleyen Intel® Entegre G/Ç ile veri kapasitesini artırın ve G/Ç gecikme süresini azaltın.1,2,6 Depolama ve ağ için ekstra kapasite ve esneklik özelliklerinden çok hoşlanacaksınız. Ayrıca Intel® Data Direct G/Ç Teknolojisi gibi yeni özellikler gecikme süresini ve güç tüketimini daha da azaltır.

Bellek bant genişliği geliştirmelerini görüntüleyin >

Daha yüksek kullanılabilirlik ve çalışma zamanı

Daha yüksek kullanılabilirlik ve çalışma zamanı

Intel® Run Sure Teknolojisi ile kritik verilerinizin bütünlüğünü korurken aynı anda sunucu çalışma zamanı kaybı sıklığını ve maliyetini de azaltır. Üstelik bu, güvenilirlik, kullanılabilirlik ve hizmetin (RAS) sağlanmasına yardımcı olan yeni piyasaya çıkmış Intel Xeon işlemci E7 v2 ailesinin gelişmiş özelliklerinden sadece bir tanesidir.

Intel Run Sure Teknolojisini keşfedin >

Dahili güvenlik

Dahili güvenlik

Intel® AES Yeni Yönergeler ile Intel® Veri Koruma Teknolojisi ve Intel® Secure Key ve Intel® OS Guard, Intel® Güvenilir Yürütme Teknolojisi ve Execute Disable Bit (XD Bit) ile Intel® Platform Koruma Teknolojisi'nin de dahil olduğu donanım tabanlı güvenlik teknolojileri sayesinde verilerinizi ve işletim sisteminizi koruyun.7

Gelişmiş veri koruması hakkında daha fazla bilgi edinin >

Performans avantajı - IBM POWER7+*

Performans avantajı - IBM POWER7+*

Intel Xeon işlemci E7 v2 ailesi tabanlı sunucular IBM POWER7+ tabanlı sunuculara göre, yaklaşık %80 oranında daha düşük 4 yıllık toplam sahip olma maliyetinde (TCO)1,2,8 %80'e varan performans avantajı sunar.

Liderlik performansıyla RISC'nizi azaltın >

Daha Fazla Bilgi

Genel bilgiler animasyonu

video icon

Intel® Xeon® processor E7 v2-based servers provide performance, reliability, and scalability.

Videoyu izleyin >

İşlemcileri karşılaştırın

Şirketiniz için doğru sunucu işlemcisini bulun > 

Intel® Run Sure Teknolojisi

video icon

Intel® Xeon® processor E7 v2-based servers increase server uptime and data integrity.

Videoyu izleyin >

Performans Testleri

Diğer Karşılaştırmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel mikro işlemcilerinde en iyi performansı sunacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dâhil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/performance sayfasına bakın.

2. Sonuçlar dahili Intel analizlerine dayalı tahminlerdir ve sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmiştir. Sistemin donanım ya da yazılım tasarımında ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.

3. Sektör standardında altı temel iş yükü baz alınarak elde edilen sonuçlara göre 2 kata kadar ortalama nesil performans artışı: SPECint*_rate_base2006+ (tahmini), SPECfp*_rate _base2006+ (tahmini), çevrimiçi komisyon işleme (OLTP) veritabanı iş yükü, depo tedarik zinciri OLTP veritabanı iş yükü, STREAM bellek bant genişliği ve LINPACK GFLOPS. Yapılandırmalar: Intel® Xeon® işlemci E7-4890 v2 (yeni işlemci) ile Intel Xeon işlemci E7-4870 (önceki nesil işlemci) kullanan 4 soketli sunucu. Kaynak: Kasım 2013 tarihli şirket içi Intel testi.

4. 3 kata kadar performans beyanı 64 GB LR-DIMM ve 8x Intel® C104 Ölçeklenebilir Bellek Tamponu desteği gerektiren 6 TB veya 12 TB toplam belleğin yüklü olduğu Intel® Xeon® işlemci v2 ürün ailesi kullanan 4 veya 8 soketli sunucunun, maksimum bellek kapasitesi sırasıyla 2 TB veya 4 TB olan ve önceki nesli kullanan 4 veya 8 soketli sunucu ile karşılaştırılmasında elde edilen verilere dayanmaktadır. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

5. 4 kata kadar G/Ç bant genişliği beyanı, 1R1W testi yürüten dahili bant genişliği aracına dayalı olarak çift IOH Intel Xeon işlemci E7-4870 üzerinde yapılan geliştirmelere göre standartlaştırılmış Intel Xeon işlemci E7-4890 v2 performansının Intel tarafından şirket içinde yapılan ölçümlerine dayanmaktadır.

6. PCIe* 3.0 teknik özelliklerinde bulunan 8 GT/sn ve 128b/130b şifrelemenin, bağlantı bant genişliğini PCIe 2.0 teknik özelliklere göre iki katına çıkaracağı tahmin edilmektedir. Kaynak: http://www.pcisig.com/news_room/November_18_2010_Press_Release/.

7. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin Intel® işlemci, etkin yonga seti, bellenim, yazılım gerektirir, ayrıca servis sağlayıcı özellikli bir abonelik de gerektirebilir (her ülkede kullanılamayabilir). Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolmasından veya çalınmasından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanılabilirlik ve işlevsellik için Servis Sağlayıcınıza danışın. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/go/anti-theft sayfasına bakın. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve/veya yazılım tedarikçinize danışın.

8. Aralık 2013 itibariyle Intel'in tahmini SPECint*_rate_base2006 sonuçları ve Intel® Xeon® işlemci E7-4890 v2 (37.5M Önbellek, 2,8 GHz,  15 Çekirdek) kullanan 4 soketli raf tipi sunucu ile POWER7+ (80M Önbellek, 4,0 GHz, 8 Çekirdek) kullanan IBM POWER*750 fiyat karşılaştırmasına dayalı olarak, IBM Power* 7+ üzerindeki Xeon E7 v2'de yaklaşık %80 oranında daha düşük toplam sahip olma maliyeti ile  %80'e varan liderlik performansı elde edilir. a. SPECint_rate_base2006 karşılaştırma testi sonuçları: i. 4 çipli IBM POWER7+ (1230 taban puan değeri) için kaynak: http://www.spec.org/cpu2006/results/res2013q3/cpu2006-20130805-26129.html ii. 4 çipli Intel Xeon işlemci E7-4890 v2 (tahmini 2280 taban puan değeri) b. Tahmini mağaza satış fiyatı: i. 256 GB belleğe ve 2 HDD'ye sahip 4x Intel Xeon işlemci E7-4890 v2 işlemciler ile 4 çipli Intel Xeon İşlemci E7-4890 v2 platformu için  Intel tarafından öngörülen tahmini fiyat 51.237 ABD Dolarıdır.  ii. 177.290 ABD Doları değerinde 4 çipli IBM Power 750 Express: 4 x 4,0 GHz POWER7+* işlemciler, 256 GB bellek, 2 HDD.   Kaynak: 5 Şubat 2013 tarihli IBM ABD Fiyatları 113-026 (donanım listesi fiyatları). http://www-01.ibm.com/common/ssi/rep_ca/6/897/ENUS113-026/ENUS-113-026-LIST_PRICES_2013_02_05.PDF.  c. Daha düşük yazılım masrafları sonucunda %80'e varan daha uygun 4 yıllık toplam sahip olma maliyeti iki seçenek arasındaki bilgi verimliliğini standartlaştıran Intel dahili sahip olma maliyetleri aracına dayanır. i. Hesaplamalar, https://www.redhat.com/apps/store/server/ adresindeki POWER* veya 32/64 bit x86 için Red Hat* Enterprise LINUX ile ilgili performans, güç, soğutma, elektrik değerleri, işletim sistemi ve yıllık destek/lisans maliyetlerini ve ayrıca tahmini sunucu maliyetlerini içeren bir analize dayanır. ii. Varsayımlar; 42U raflar, kWh başına 0,10 ABD Doları, soğutma maliyetleri, ortalama sunucu güç tüketim maliyetlerinin iki katı, her sunucu bakımı için 500 ABD Doları ve sunucu ağı başına 30 ABD Doları, raf başına sunucu sayısına bölünen her raf için 0,09 metrekare başına 310 ABD Doları olmak üzere * 0,9 metre kare için VMware* planlama aracının yıllık ortalama mal değeri maliyetine dair Alinean* varsayımları ile %60 oranında CPU kullanımı ve 2.0 PUE'yi içerir.