Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Yüksek Düzeyde Paralel Uygulamalarınız İçin İnanılmaz Güç

Intel® Many Integrated Core (Intel MIC) mimarisi tabanlı Intel® Xeon Phi™ yardımcı işlemciler, Intel® Xeon® E5 işlemci ailesinin mükemmel performansını ve enerji verimliliğini tamamlayarak, günümüzün en talepkar uygulamalarını için yardımcı işlemci başına 1,2 teraFLOPS'a (saniye başına yüzer nokta işlemi) kadar çok önemli performansları mümkün kılar.1 En yüksek düzeyde paralel teknik bilgi işlem iş yükleriniz için dahi optimize performans elde ederken, birleşik bir donanım ve yazılım ortamını sürdürebilirsiniz.2 3 4

Veri Merkeziniz İçin En İyi İşlemciyi Bulun


Satış noktaları

Daha Yüksek Esneklik İle Daha Yüksek Performans Sağlayın

Intel® Ölçeklenebilir Sistem Çerçevesi Öğeleri

Yoğun bilgi işleme ve veriye sahip iş yüklerini destekleyen dengeli, ölçeklenebilir ve esnek sistem tasarımı ile görüşlerinizi destekleyin.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Beyan, tekli yardımcı işlemci için hesaplanan teorik maksimum dual hassasiyetli performans kapasitesine dayanır. 16 DP FLOPS/saat/çekirdek * 61 çekirdekli * 1,238 GHz = 1,208 TeraFLOPS.

2

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da http://www.intel.com adresinden daha fazla bilgi edinin.

3

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/performance sayfasına bakın.

4

Anlatılan maliyeti azaltma senaryoları, belirli bir Intel® işlemcili ürünün, belirtilen durumlarda ve yapılandırmalarla, ileride maliyetleri nasıl etkileyebileceğine ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğine örnekler vermeyi amaçlamaktadır. Koşullar değişebilir. Intel, herhangi bir maliyet düşüşü garantisi vermez.

5

Sonuçlar dahili Intel analizlerine dayalı tahminlerdir ve sadece bilgi amaçlı olarak temin edilmiştir. Sistemin donanım ya da yazılım tasarımında ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.

6

Hesaplanan teorik maksimum dual hassasiyetli FLOPS (2 x Intel® Xeon® işlemci E5-2697v2 (12 çekirdekli, 2.7 GHz) - 1 x Intel® Xeon Phi™ 7120P yardımcı işlemci (61 çekirdekli, 1.238 GHz) (518 GF/s - 1208 GF/s)

7

2 soketli Intel® Xeon® işlemci E5-2697v2 sunucusu - tekli Intel® Xeon Phi™ yardımcı işlemci SE10P (Intel Ölçümü: 335 W'da DGEMM perf/watt puanı 548 GF/s - 195 W'da 837 GF/s)

8

2 yuvalı Intel® Xeon® E5-2600 işlemcili sunucu - Intel® Xeon Phi™ yardımcı işlemci (7.04x: Intel tarafından Aralık 2013'te ölçülmüştür. 2 yuvalı E5-2697v2 (12 çekirdekli , 2.7GHz) - 1 Intel® Xeon Phi™ 7120P yardımcı işlemci (61 çekirdek, 1.238GHz), Single Precision Monte Carlo Simülasyonunda.  78.444K seçenek/sn - 552.41K seçenek/sn )