Küçük Ölçekli İşletmeler için Intel® Xeon® E3 İşlemci Ailesi

İşletmenize bir sunucu eklemek, değerli şirket verilerini koruyup işletmenin büyümesini desteklerken çalışan verimliliğini artırmaya yardımcı olacak verimli ve uygun maliyetli yollardan biri olabilir. Masaüstü bilgisayarların aksine, Intel® Xeon® işlemci E3-1200 v3 ürün ailesi tabanlı gerçek bir sunucu, işletmenizin günümüzde ihtiyaç duyduğu ve gelecekte ihtiyaç duyacağı güvenilirlik, güvenlik ve performansı sunar.

Gözlüğü ve tableti olan adam

Yedek depolama alanı sağlayarak ve sabit sürücünün arızalanması durumunda verileri hızla kurtararak önemli işletme bilgilerini korumaya yardımcı olan Intel® Rapid Depolama Teknolojisi girişimi gibi sunucu sınıfı özelliklerle işletmenizi sorunsuz bir şekilde yürütün. Masaüstü sistemlerin aksine, Intel® Xeon® işlemci tabanlı sunucular, sistemin çökmesine ya da bellek kaybına neden olabilecek hata düzeltme kodu (ECC) belleğini destekler.


Donanımla desteklenen güvenlik özellikleriyle işletmenizin verilerini koruyun. AES-NI ve Secure Key 1 ile Intel® Veri Koruma Teknolojisi, hassas verilerin ve dosyaların şifreleme/şifre çözme işlemlerini hızlandırır ve 3. taraf uygulamaları için güvenli şifreleme sağlanmasına yardımcı olur. Intel® Platform Koruma Teknolojisi ve BIOS Guard ve OS Guard2 ile sisteminiz izinsiz güncellemeler ve değişikliklerden korunur.


Önceki nesil Intel® Xeon® işlemci E3 ailesi tabanlı sunuculara göre enerji bakımından %18'e kadar daha verimli bir performans sağlayarak işletmenizin büyümesini hızlandırın3,4. Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.05 iş yükü artışlarınıza uyum sağlar. Bu sayede, ihtiyacınız olduğunda daha fazla işlem gücüne sahip olursunuz. Karmaşık iş yükleri söz konusu olduğunda, Intel® Hyper-Threading Teknolojisi6 tüm işlemci çekirdeklerinin eş zamanlı olarak aynı anda iki görev gerçekleştirmelerini sağlayarak işleme verimliliğini artırır.

Intel® Xeon® E3 işlemci ailesi tabanlı sunucu, küçük ölçekli işletmeniz için yapabileceğiniz akıllı bir yatırımdır.

 

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Gelişmiş Şifreleme Standardı Yeni Talimatları (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar sistemi ve talimatları doğru sırada uygulamak için yazılımlar gerektirir. Intel® Secure Key, belirli Intel® işlemcilerde bulunan Intel® Secure Key özellikli bir platform ve Intel® Secure Key teknolojisini destekleyecek şekilde optimize edilmiş yazılımlar gerektirir. Daha fazla bilgi ve stok durumu için sistem üreticinize başvurun.

2. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan Intel® Platform Koruma Teknolojisi özellikli bir platform ve etkinleştirilmiş bir işletim sistemi gerektirir. Daha fazla bilgi ve stok durumu için sistem üreticinize başvurun. 

3. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel mikro işlemcilerinde en iyi performansı sunacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/performance sayfasına bakın. Sonuçlar, Intel tarafından yazılım, karşılaştırma veya üçüncü tarafların diğer verileriyle yalnızca bilgilendirmek amacıyla ölçülmüştür.  Sistem donanımı veya yazılım tasarımı ya da yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansı etkileyebilir.  Intel bu belgede belirtilen üçüncü tarafın uygulamasını kontrol etmez veya denetlemez.  Intel tüm müşterilerinin burada belirtilen üçüncü tarafların web sitelerini veya diğer kaynakları ziyaret ederek belirtilen verilerin doğru olduğunu ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıttığını doğrulamalarını teşvik eder.

4. Temel yapılandırma: Fujitsu* TX140 S1p; bir Intel® Xeon® E3-1265L v2 işlemci (8 M Önbellek, 2,50 GHz), 16 GB (2x8 GB 2Rx8 PC3-10600E-11, ECC), 1 x 500 GB SATA, 7200 RPM, Intel® Hyper-Threading Teknolojisi özellikli, Intel® Turbo Boost Teknolojisi özellikli, Red Hat* Enterprise Linux* Server Sürüm 6.2, Kernel 2.6.32-220.el6.x86_64, Intel® C++ Compiler XE derleyici sürümü 12.1.0.293. Nisan 2013 itibariyle yayınlanmış olan en iyi sonuçları temsil eder. Puan: SPECint*_rate_base2006=169. http://www.spec.org/cpu2006/results/res2012q2/cpu2006-20120522-22364.html. İşlemci TDP = 45 W, Perf/W=3,76  Yeni yapılandırma: Intel® C226 yonga seti tabanlı Intel Xeon sunucu platformu; bir Intel Xeon E3-1230L v3 işlemci (8 M Önbellek, 1,8 GHz), 16 GB (2x8 GB çift sıralı DDR3-1600 ECC UDIMM), 250 GB SATA 6 Gb/sn HDD, Intel Hyper-Threading Teknolojisi özellikli, Intel Turbo Boost Teknolojisi özellikli, x86_64 için Red Hat Enterprise Linux Server 6.3, Intel® C++ Studio XE ve Intel® Fortran derleyici sürümü 13.0.0.133. Kaynak: Intel tarafından şirket içinde yapılan tahmini ölçümler, Nisan 2013. Puan: SPECint*_rate_base2006=143. İşlemci TDP = 25 W, Perf/W=5,72. 

5. Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel® Turbo Boost Teknolojisi ve Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Performans donanıma, yazılıma ve sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

6. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) etkinleştirilmiş bir sistem gerektirir; bu konuda bilgisayar üreticinize danışın. Performans, kullandığınız belirli donanım ve yazılımlara bağlı olarak değişecektir. Tüm Intel® işlemcilerde bulunmaz. Intel HT teknolojisini destekleyen işlemcilerle ilgili ayrıntıları da içeren daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/hyper-threading/hyper-threading-technology.html sayfasına bakın.