Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Keep your business running smoothly 24-7

Get the reliability, security, and performance your business needs at all times with an Intel® Xeon® processor-based server.

A Smart Investment for Your Small Business

Many small businesses use a desktop computer as the central hub for storing data and running shared business applications. Undoubtedly, the value of your data is enormous. What better way to keep it protected at all times with a server that not only safeguards your data but has the power – beyond what a PC can do – to help your employees become more productive and position your company for growth.

Learn more ›

Your Data Is Your Business. Put It on a Server. Pair it with Cloud Services

Once you have made the investment to secure your data on a server based on the Intel® Xeon® processor E3 family, combining it with cloud-based services powered by Intel® Cloud Technology to host some of your business applications is an ideal solution to propel your business forward. Learn more about the benefits of owning a server, and how pairing it with cloud-based services offers a winning combination for small business.

Products Built for Small Business

Join the Conversation

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Referans yapılandırma: Intel DH67BL Anakart Intel® Core™ i5-3330S, SPECint_rate_base2006 = 115, Kaynak: http://spec.org/cpu2006/results/res2014q3/cpu2006-20140701-30234.html. Yeni yapılandırma: Intel Xeon E3-1280 v5,  SPECint_rate_base2006 = 245. Kaynak: Intel Şirket İçi Testleri.  Daha fazla bilgi için şu adrese gidin: http://spec.org/cpu2006/results/res2016q1/cpu2006-20160120-38742.html

2

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel mikroişlemcilerinde başarım için yapılandırılmış olabilir.  SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülmüştür.  Bu faktörlerin herhangi birindeki bir değişiklik sonuçların değişmesine neden olabilir.  Satın almayı düşündüğünüz ürünleri tam olarak değerlendirebilmek için, bu ürünlerin diğer ürünlerle birlikte kullanıldığında gösterdiği performans da dahil olmak üzere, başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir.