• <Daha Fazlası Intel.com'da

Uzaktan Ağ Yönetimi

Ağa bağlı sistemlerinizi teşhis edin, yönetin ve korunmalarına yardımcı olun

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan ATM'lere, bilgi ve POS terminallerine, BT organizasyonları giderek globalleşen iş dünyasında kurum genelinde güvenlik sorunuyla karşı karşıyadırlar. Intel® CoreTM vProTM işlemciler ve yonga setlerinde entegre Intel® vProTM teknolojisi1, sistemlerinizi yönetmenize, izlemenize ve sistemlerinizi korumanıza yardımcı olabilecek uzaktan yönetim ve güvenlik özellikleri sağlarlar.2

Intel® vProTM teknolojisi: Akıllı, donanım tabanlı güvenlik.

Intel® vProTM teknolojisi: Akıllı, donanım tabanlı güvenlik.

Intel Core vPro işlemci ailesi, BT'nin karşılaştığı en önemli sorunlara yanıt vermek üzere tasarlanan entegre güvenlik ve yönetim özelliklerine sahiptir. Intel Core vPro işlemciler ile BT departmanları aşağıdakileri hızlı ve kolaylıkla yapabilirler:

  • Bulutta ve mobil cihazlarda verileri korumaIntel® Trusted Execution Teknolojisi (Intel® TXT)3 ve Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT)4 sisteme sızan kötü amaçlı saldırılara ve yazılımlara karşı koruma sağlar.
  • Tehditleri uzaktan yönetme—Bir güvenlik ihlali yaşanmadan önce kullanıcılara güvenlik güncellemelerini hatırlatın, ihlal yaşandıktan sonra ise virüslü bilgisayarları hemen teşhis edip izole edin ve onarın5
  • Kaybolan veya çalınan bilgisayarları veya dizüstü bilgisayarları devre dışı bırakınIntel® Anti-Theft Teknolojisi, kaybolan bir varlığa erişimi uzaktan kilitlemenize ve varlığın kurtarılması durumunda tüm işlevleriyle yeniden etkinleştirmenize olanak tanır.6
  • Hızlı ve daha üretken kullanıcı deneyimleri sunma—Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI) verileri dört kat daha hızlı şifreleyerek performanstan ödün vermeden kusursuz koruma sağlar.78

Intel® vProTM teknolojisinin BT değerini nasıl arttırdığını görün >

Müşterilerinize daha iyi perakende deneyimler sunun

Intel® CoreTM vProTM teknolojisini1 kullanan bilgi noktaları, POS terminalleri ve ATM'ler gibi perakende cihazları, yalnızca kendi işlemlerini yapmanın ötesinde faydalar sunarlar. Akıllı performans, güvenlik ve istikrar sayesinde daha zengin müşteri deneyimleri sunulmasına yardımcı olurlar.

BMW'nin Intel® vProTM teknolojisinden nasıl faydalandığını öğrenin >

Intel® vProTM teknolojisinin perakende alanındaki avantajlarını görün >

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html. 

2. Hiçbir sistem her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir yonga seti, BIOS, ürün yazılımı, veri şifrelemesi yapabilen bir yazılım ve gerekli özellikleri sunan bir servis sağlayıcısı ile servis aktivasyonu gerektirir. Kullanılabilirlik ve işlevler ile ilgili bilgi için sisteminizin üreticisine ve servis sağlayıcınıza başvurun. Servis her ülkede kullanılamayabilir. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolmasından veya çalınmasından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/anti-theft/anti-theft-general-technology.html sayfasına bakın.

3. Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Güvenilir Yürütme Teknolojisi (Intel® TXT) için, Intel® Sanallaştırma Teknolojisi, Intel TXT tabanlı bir işlemci, chipset, BIOS, Kimliği Doğrulanmış Kod Modülleri ve Intel TXT uyumlu ölçülmüş başlatma ortamı (MLE) gerekir. MLE bir sanal makine izleyicisi, bir işletim sistemi veya uygulamadan oluşabilir. Intel TXT için ayrıca sistemde Trusted Computing Group tarafından tanımlanan TPM v1.2 ve bazı kullanımlar için özel yazılımlar yüklü olmalıdır. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/data-security/security-overview-general-technology.html sayfasına bakın.

4. Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT), etkin bir Intel® işlemci, BIOS ve sanal makine monitörü (VMM) içeren bir bilgisayar sistemi gerektirir. İşlevler, performans ve diğer avantajlar donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Yazılım uygulamaları tüm işletim sistemleri ile uyumlu olmayabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/virtualization/virtualization-technology/hardware-assist-virtualization-technology.html sayfasına bakın.

5. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) tarafından etkinleştirilmiş Güvenlik özellikleri, destekleyen bir yonga kümesi, ağ donanımı, yazılımı ve bir şirket ağı gerektirir. Sunucu işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Kurulum yapılandırma gerektirir ve yönetim konsoluyla komut yazımı ya da ayrıca mevcut güvenlik çerçevelerine, modifikasyonlarına ya da yeni iş süreçlerinin uygulanmasıyla entegrasyonunu gerektirir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html sayfasına bakın.

6. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir Intel® işlemci, etkin yonga seti ve teknolojileri kullanmak için optimize edilmiş bellenim ve yazılım gerektirir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve yazılım tedarikçinize danışın.

7. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/performance sayfasına bakın.

8. Intel® AES Yeni Komut Dizisi (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar ve komut dizisini doğru sırada işlemek için Intel® tarafından sağlanmayan yazılımlar gerektirir. Intel® AES-NI seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Özelliğin bulunup bulunmadığını öğrenmek için bayinize veya bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için, software.intel.com/en-us/articles/intel-advanced-encryption-standard-instructions-aes-ni sayfasına bakın.