Uzaktan Bilgisayar Yönetimi

Yeni yönetim özellikleri maliyetleri düşürüyor

Günümüzün hızlı iş ortamında, düzgün çalışmayan bilgisayarların onarılması için yapılan yerinde ziyaretler hem zaman alır hem de maliyeti yüksektir. Intel® CoreTM vProTM işlemci ailesiyle, servis teknisyenleri yanıt vermiyor bile olsa virüslü bir bilgisayarı uzaktan yapılandırabilir, teşhis edip izole edebilir; hatta onarabilir.1 Donanım tabanlı Klavye-Video-Fare (KVM) Uzaktan Kontrolü sayesinde teknisyenler kullanıcıların grafik kullanıcı arayüzüne (GUI) ve ekrandaki hata mesajlarına erişebilir. Bu teknoloji sayesinde BT teşhis sürecinde telefonda kullanıcılarla konuşmadan doğrudan sistem üzerinde çalışarak sistemi onarabilir.

Klavye-Video-Fare (KVM) Uzaktan Kontrolü hakkında bilgi edinin >

Ayrıca, BT bilgisayarlar kapalı veya bağlantısı kesilmiş durumda olsa da bilgisayarlarda teşhis etkinliklerinin yerel olarak çalıştırılmasını da merkezden planlayabilir.1 Üstelik teknisyenler bir gecede Windows 7'ye* uzaktan yükseltme yaparak kullanıcıların çalışmalarının veya mevcut uygulamaların kesintiye uğramasını en aza indirebilirler. Tüm bu özellikler bir araya gelerek daha verimli ve maliyetten tasarruf sağlayan bir BT sistemi oluşturur.

En yeni Intel işlemciler ile uzaktan bilgisayar yönetimi

Intel® CoreTM vProTM işlemci ailesi, gömülü uzaktan destek, güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleriyle maliyeti azaltan verimlilik ve maksimum üretkenlik sağlar.2

Gelişmiş izleme, çözüm sunma ve onarma araçlarıyla, kritik BT sorunlarına her an müdahale edebilirsiniz:

  • Kablolu ve kablosuz bilgisayarları, kullanılmazlarken ya da bağlantıları kesikken bile uzaktan izleyin
  • Bir güvenlik ihlali yaşanmadan önce kullanıcılara güvenlik güncellemelerini hatırlatın; ihlal yaşandıktan sonra ise virüslü bilgisayarları hemen teşhis edip izole edin ve onarın
  • Uyum yönetimini basitleştirmek için uyumlu olmayan bilgisayarları tespit edin ve çözüm üretin.
  • Donanım verileri ve yazılım sürümü bilgileri dahil varlık verilerinizi korumalı belleğe yazın.

Intel® CoreTM vProTM işlemci ailesi genel bakış videosunu izleyin >

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) tarafından etkinleştirilmiş Güvenlik özellikleri, destekleyen bir yonga kümesi, ağ donanımı, yazılımı ve bir şirket ağı gerektirir. Sunucu işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Kurulum yapılandırma gerektirir ve yönetim konsoluyla komut yazımı ya da ayrıca mevcut güvenlik çerçevelerine, modifikasyonlarına ya da yeni iş süreçlerinin uygulanmasıyla entegrasyonunu gerektirir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html sayfasına bakın.

2. Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan dahili güvenlik özellikleri, ek yazılım, donanım, hizmetler ve/veya İnternet bağlantısı gerektirebilir. Yapılandırmaya bağlı olarak sonuçlarınız değişebilir. Ayrıntılı bilgi için sistem üreticinize başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/security/security-at-home.html sayfasına bakın.