Uzaktan Yönetilebilirlik: İşlem Aygıtları

Daha iyi perakende satış deneyimi, daha iyi aygıt yönetilebilirliği

Gücünü Intel® CoreTM vProTM teknolojisinden1 alan bilgi noktaları, satış noktaları gibi perakende satış aygıtları ve ATM aygıtlarıyla yalnızca işlemi gerçekleştirmekle kalmazsınız, ayrıca birçok fayda elde edersiniz. Bu aygıtlar, daha zengin bir müşteri deneyimini mümkün kılar; toplam POS sahip olma maliyetini azaltan ve günümüzün karmaşık sistemlerinin daha kullanışlı olmasını sağlayan uzaktan yönetim özellikleri2 sunar.

Donanım tabanlı uzaktan destek özelliğine sahip Intel işlemciler, gelişmiş POS işlem sistemlerini mümkün kılar ve yeni nesil özelliklerle aşağıdakileri yapmanızı sağlar:

  • Toplam sahip olma maliyetini azaltma: BT, bilgisayarlar arasında güvenlik yamalarını hızlı bir şekilde devreye alabilir, şifreli sürücülerin kilidini uzaktan açabilir ve veri güvenliği ayarlarını yönetebilir
  • Karmaşıklığın getirdiği maliyeti azaltma: BT, Intel® vProTM teknolojisini standart olarak benimseyerek eskiden kalma karmaşık ve maliyetli çok satıcılı çözümleri ortadan kaldırabilir.
  • Daha gelişmiş güvenlik: Perakende satış BT departmanları, Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI)3 bilgilerini kullanarak veri şifreleme/şifre çözme işlemlerini hızlandırabilir ve Intel® Anti-Theft Teknolojisini (Intel® AT) kullanarak kaybolan dizüstü bilgisayarlardaki hassas verilere istenmeyen erişimi azaltabilir.4
Daha iyi perakende satış deneyimi, daha iyi aygıt yönetilebilirliği

 

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html. 

2. Etkinleştirme ve şirket ağ bağlantısı, Intel® AMT yetenekli chipset, ağ donanımı ve yazılım içeren bir sistem gerektirir. Dizüstü bilgisayarlarda ana işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Sonuçlar donanıma, kuruluma ve yapılandırmaya bağlıdır. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/technology/vpro/index.htm sayfasına bakın.

3. Intel® AES Yeni Komut Dizisi (Intel® AES-NI), Intel® AES-NI özellikli işlemci içeren bir bilgisayar ve komut dizisini doğru sırada işlemek için Intel® tarafından sağlanmayan yazılımlar gerektirir. Intel® AES-NI seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Özelliğin bulunup bulunmadığını öğrenmek için bayinize veya bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için, software.intel.com/en-us/articles/intel-advanced-encryption-standard-instructions-aes-ni sayfasına bakın.

4. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir Intel® işlemci, etkin yonga seti ve teknolojileri kullanmak için optimize edilmiş bellenim ve yazılım gerektirir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve yazılım tedarikçinize danışın.