• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi Perakende İstihbaratı Göz Önüne Getiriyor

Perakende vitrini

Yeni video gözlemi dünyası

Onlarca yıldır, işlemlerin takip edilmesi hiç değişmeden önemini koruyor. Ancak IP tabanlı yüksek tanımlı video kameraların hızla yaygınlaşması ve ulaşılabilir olmasıyla birlikte, yeni nesil Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi sistemlerinin önü açılmış oldu. Personelin saatlerce izleme yapması ve kapalı devre kameralardan elde edilen grenli görüntüleri incelemesi gereken durumlarda artık saniyede binlerce veri noktasını analiz edebilen bir Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi sistemi kullanılabiliyor.

Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi çözümleri düzinelerce ve hatta yüzlerce kameraya ihtiyaç duyan büyük perakende satıcılardan sadece birkaç kameraya ihtiyaç duyan küçük işletmelere kadar herkese güvenliğin ötesinde çok çeşitli fırsatlar sunuyor. Yüksek tanımlı dijital video ile düşük maliyetli depolama ve karmaşık analiz uygulamalarının bir arada sunulması, IP tabanlı kameraların artık çok amaçlı olarak kullanılarak, iş süreçlerini geliştirmek ve optimize etmek için kullanılabilecek ayrıntılı bilgilerin sağlanması anlamına geliyor.

Intel Dijital Güvenlik Gözlemi pazarına genel bakış >

Perakendeciler video analizleri yoluyla görsel istihbarat sağlıyor >

Video gözlem için daha akıllı çözümler >

Yeni değer yaratan gelişmiş tüketici görüşleri

Dijital video sistemlerine geçiş, tüketicilerin satış katına gidişinden satış noktasında kuyrukta bekleme sürelerine kadar tamamen perakende satıcı tarafından eyleme geçirilebilecek iş analizleri ortaya koyuyor. Intel® mimarisi için optimize edilmiş video analiz çözümlerine örnek olarak LightHaus Visual Customer Intelligence (VCI), 3VR, Agent Vi ve Prism Skylabs gösterilebilir.

Daha akıllı yollarla güvenlik sağlanıyor

Kuzey Amerika'daki perakende satıcılar her yıl mağaza hırsızlığı, çalışan hırsızlığı ve organize suçlar yüzünden 45 milyar ABD doları civarında ürün kaybı yaşıyor.1 IP tabanlı video güvenliği perakende satıcıların reyonlarda, ürün teşhir alanlarında, satış noktalarında ve daha birçok noktada şüpheli veya yasadışı davranışları tespit edebilmelerini sağlıyor. Üstelik dolandırıcılık faaliyetlerini belirlemek için dijital video ile işlem verileri senkronize edilebiliyor.

Özelleştirilmiş, otomatik izleme

Video kaydı dijital olduğu için video analiz yazılımları kullanılarak video kayıtları otomatik olarak taranıp, potansiyel bir hırsızın raftan bir ürün alması ya da girilmesi yasak olan bir alana girmesi gibi tetikleyici olaylar belirlenip derhal bir uyarı gönderilebiliyor. Böylece çok sayıda video kaydını manuel olarak taramak için gereken personel sayısı azalırken, bu tür olaylara tepki süresi de kısalmış oluyor.

Her yerden izleyebilme gücü

En son Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi çözümleriyle çekilen videolar için İnternet'e bağlı herhangi bir cihaza ağ üzerinden akış sağlanabiliyor. Bu şekilde, yetkili kullanıcılar canlı ve kayıtlı görüntüleri diledikleri zaman, diledikleri yerden izleyebiliyor. Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi sistemlerinde, minimum bant genişliği kullanarak iletim yapan entegre video desteği bulunuyor. Bu sayede sunucular, düzinelerce kameradan gelen görüntüler yüzünden kilitlenip kalmıyor.

Güvenilirlik, dayanıklılık ve kontrol

Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi sistemleri donanım tabanlı güvenlik teknolojileriyle Intel güvenlik yazılımı çözümlerini bir arada sunuyor. Böylece sistemler yük boşaltımı yapabiliyor, veri şifrelemeyi hızlandırabiliyor ve kabul edilebilir uygulamaları beyaz listeye alarak kötü amaçlı yazılımları engelleyebiliyor. Ayrıca, kullanıcıların sistem durumunu gerçek zamanlı görebilmelerini sağlayarak, maliyetli teknisyen görüşmeleri ve iş kesintisi süreleri azalıyor.

Uzaktan yönetim

Daha fazla kameranın çalışır durumda olması daha fazla iş anlamına gelmek zorunda değildir. Intel® Core™ vPro™ işlemci ailesine dayalı Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi çözümleri birden çok cihaz arasında kolaylıkla içerik koordinasyonu yapılabilmesini sağlıyor. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) ise tüm Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi altyapılarının uzaktan tanılanması, onarılması ve yönetilmesi için gerekli araçları sağlıyor. Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi için Intel AMT özelliğinin sağladığı avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinin >

Kaynaklar

Intel® Retail Solutions Partner Network

Muhteşem perakende çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi sistemleri oluşturma

Özellikle sistem entegratörleri ve bayiler için Intel® Dijital Güvenlik Gözlemi çözümleri sunmaya yönelik uçtan uca bir kılavuzdur.

Playbook'u edinin >

Geliştiriciler için: Intel® Media SDK

Video ön işlemleri, kodlama, kod çözme ve kod çevrimi için tek bir birleşik çözüm sunuluyor.

Hızlandırılmış performansa geçiş yapın >

Bağlantıda kalın

Evet! Intel'den perakende çözümleri ve etkinlik bilgileri dahil olmak üzere güncel gelişmelerle ilgili e-posta almak istiyorum.

Şimdi kaydolun >

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Global Retail Theft Barometer, http://globalretailtheftbarometer.com.