• <Daha Fazlası Intel.com'da

Perakende Çözümleri: Satış Noktası ve Mobil Satış Noktası Seçenekleri

Küçük ve orta ölçekli işletmeler

Yüzyıl önce ilk icat edildiklerinde sadece birer kasadan ibarettiler. Bugün ise satış noktası (POS) çözümleri, satışları artırmanın yanı sıra aynı zamanda pazarlama, fiyatlandırma, envanter kontrolü, müşteri hizmeti ve aklınıza gelen her alanda önemli bir rol oynuyor.

Bir POS çözümü geliştirmek doğrudan bir işlem olabilir — işlemci, ekran, para çekmecesi, POS yazılımı vb. — ancak seçtiğiniz bileşenler, çözümün ve dolayısıyla işletmeniz üzerinde genel performans ve özellikler açısından önemli bir etkiye sahiptir.

Hangi türde POS çözümüne ihtiyacınız var?

İşlemci performansı ve hızı, güç tüketimi, ağ veri aktarımı, depolama durumu ve platform güvenilirliği dahil olmak üzere her bir öğenin ayrı bir önemi vardır. Aşağıda, temelden üst düzeye göre hazırlanmış, POS kullanıcılarının üç tipik profili ve çözüm bileşeni verilmiştir:

Giriş: Basitlik, güvenilirlik ve maliyet etki eden faktörlerse temel düzeyde bağımsız bir elektronik kasadan daha fazlasını sunan bu giriş seviyesi POS sistemini göz önünde bulundurun. Para çekmecesi isteğe bağlıdır ve küçük bir dokunmatik ekran eklenebilir, ses ise genellikle dahil edilmez. Giriş düzeyi kullanıcıları, maliyet ve esneklik avantajları için mobil POS ve geleneksel sabit POS çözümlerine odaklanabilir.

Temel: Envanter yönetici ve satın alma gibi işletmenize özel işlemleri kolaylaştırmaya yönelik spesifik özellikler ve yeterlilikler etkin faktörlerse daha hızlı işlemci, entegre para çekmecesi, manyetik şerit okuyucu (MSR), büyük bir dokunmatik ekran ve daha geniş belleğe sahip daha dayanıklı temel bir çözüm size uygun olabilir. 

Üst düzey: Sizinle birlikte büyüyecek esnek, ölçeklenebilir bir çözüme yatırım yaptığınızı bilmek istiyorsanız veya birden fazla konumunuz varsa üst düzey çözümleri göz önünde bulundurun. Dijital tabela, güvenlik1 ve tabii ki mobilite gibi gelişmiş sistemlerle entegrasyon sağlamak istiyorsanız bu düzey sizin için mükemmel bir tercih. Bunlar, genellikle bellek, depolama, dokunmatik ekranlar, ses desteği ve entegrasyon imkanları açısından daha dayanıklıdır.2 3 4 5 6

Daha Fazla Bilgi

Satış noktası pazar segmentine genel bakış

Perakendede satış noktaları fırsatları hakkında bilmek istediğiniz her şey.

Günümüzün POS sistemleri >

Satış noktalarının yeni dünyası

Satış noktası aracılığıyla müşterinizle nasıl akıllı, maliyet açısından etkin iletişim kurabileceğinizi gösteren bir nasıl yapılır kılavuzu.

Müşteri etkileşimini geliştirme >

Intel® Retail Solutions Partner Network

Olağanüstü CMS çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

Intel® AIM Suite (Intel® RCM'de bulunur)

Perakendeciler ve markalar için gerçek zamanlı anonim hedef kitle analizleri.

Daha fazla bilgi edinin>

Perakende POS Çözümleri

Çözüm Bileşenleri Giriş Temel Yüksek teknoloji
CPU Intel® Atom™ işlemci veya Intel® Celeron® işlemci Intel® Core™ i3 İşlemci Intel® Core™ i5 işlemci
Bellek 2 GB'a kadar 4 GB'a kadar 2-32 GB
Depolama/sabit disk sürücüsü 2,5 inç 160 GB SSD 2,5 inç 160 GB SSD 250 veya 500 GB SSD
Para çekmecesi İsteğe Bağlı Zorunlu Zorunlu
Ekran 12 inç kapasitif dokunmatik ekran 15 inç kapasitif dokunmatik ekran 17 inç kapasitif dokunmatik ekran; isteğe bağlı müşteriye dönük ikinci ekran
Entegre manyetik şerit okuyucu
Evet Evet Evet
Ses Hayır Hayır Evet

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® işlemcilerde bulunan dahili güvenlik özellikleri, ek yazılım, donanım, hizmetler ve/veya İnternet bağlantısı gerektirebilir. Yapılandırmaya bağlı olarak sonuçlarınız değişebilir. Ayrıntılı bilgi için sistem üreticinize başvurun. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com/content/www/us/en/security/security-at-home.html sayfasına bakın.

2. 4. nesil Intel® Core™ i5-4558U işlemci (28W, 2,4 GHz (turbo, 2,9 GHz'ye kadar), 2C/4T, Intel® Iris™ grafik 5100 1,10 GHz, grafik sürücüsü 15.31.3063) ile 3. nesil Intel® Core™ i3-3687U işlemci (17W, 1,9 GHz, 2C/4T, Intel® HD Grafikleri 4000 1,10 GHz, grafik sürücüsü 15.28.2875, 15.31.3063) karşılaştırması.

3. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) etkinleştirme ve kurumsal ağ bağlantısı, Intel® AMT özellikli bir yonga seti, ağ donanımı ve yazılımlar içeren bir sistem gerektirir. Dizüstü bilgisayarlarda ana işletim sistemi tabanlı bir VPN üzerinden ya da kablosuz olarak bağlanıldığında veya bilgisayar pille çalışırken, uyku modundayken, hazırda beklerken veya kapalıyken Intel® AMT kullanılamayabilir ya da bazı özellikler sınırlı olabilir. Sonuçlar donanıma, kuruluma ve yapılandırmaya bağlıdır. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/intel-active-management-technology.html sayfasına bakın

4. Intel® vPro™ Teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için şu sayfaya gidin: www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html. 

5. Iris™ grafikleri belirli sistemlerde bulunmaktadır. Bu konuda sisteminizin üreticisine başvurun.

6. Intel'in derleyicileri, Intel® mikroişlemcilere özel olmayan optimizasyonlarda, Intel dışındaki mikroişlemcilerle aynı derecede optimize edilmiş olabilirler ya da olmayabilirler. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez. Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu uyarı kapsamında yer alan özel yönerge setleri hakkında daha fazla bilgi almak için uygun ürün Kullanıcı ve Başvuru Kılavuzlarını okuyun. Uyarı revizyon no 20110804