• <Daha Fazlası Intel.com'da

Dijital Tabela, Müşterilere Daha Kişisel Bir Alışveriş Deneyimi Yaşatır

Intel® teknolojisiyle hayranlık uyandırın

Yeşil gömlekli erkek, bir yoğurt dükkanının menüsünün önünde akıllı telefonuyla etkileşim kuruyor

Etkileşim kurmak için bir fırsat

Mağazalar, oteller, havaalanları, okullar, sinemalar ve spor kulüpleri dahil olmak üzere girdiğiniz her yerde bir ürünün reklamını yapan, bir markayı tanıtan, size yön gösteren, hatta etkileşim kurmaya davet eden bir dijital ekranla mutlaka karşılaşırsınız. İşte buna dijital tabela diyoruz.

Büyük perakende satış mağazaları bu yolda öncülük ettiler. Kuruluşlar, doğru yerlere doğru ekranları yerleştirerek ve doğru mesajları yayınlayarak alıcıların aradığı türde kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatıyor. Günümüzdeki dijital tabelalar, yeni çıkan ürünleri sergilemek, zararına satış fırsatlarını bildirmek, mesaj etkinliğini ölçmek ve diğer birçok amaç için kullanılıyor. Satış noktası reyon başı ekranı olarak tasarlanan, bağımsız bir pazarlama sistemi olarak kullanılabilen veya müşterileri etkileşimli bir otomat sistemine çekmeyi amaçlayan dijital tabelalar, alışveriş deneyimini yepyeni bir düzeye taşıyor.

Gerçek yaşamdan örnekler:

Dijital tabela: Çok kanallı girişimlerin anahtarı

Dijital tabela, kullanılan cihaza veya kanala bakılmaksızın alıcılara tutarlı ve sorunsuz bir etkileşim yaşatan çok kanallı deneyimin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Mağazadaki dijital tabelalar İnternet'e, sosyal medyaya ve mobil cihazlara bağlandığında, önemli ve çok kollu bir kanal oluşturarak hem tüketicilerin hem de perakende satış mağazalarının zengin bilgilere ulaşmasını sağlayan ilgi çekici bir erişim noktası haline gelir. Tüketiciler, ürünlere dokunabildikleri, deneyebildikleri ve satın alabildikleri bir mağazada bulunmanın avantajlarından yararlanırken bir yandan da çevrimiçi alışveriş deneyiminin keyfini sürebilir.

Her ekranda sunulan dijital içerik

Müşteri deneyimini optimize etmek, dijital tabelalar da dahil olmak üzere, dijital içeriklerinizi tüm ekranlarda göstermenizi sağlayarak en çok önem kazandığı zamanda ve yerde daha fazla etki yaratmanıza yardımcı olan akıllı yazılım çözümü Intel® Retail Client Manager'ın (Intel® RCM) odak noktasıdır. Belirli kitlelere zamanında ulaşın, mesajlarınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak uzaktan yönetin ve özelleştirilmiş içerikleri dinamik olarak başlatın.

Kitleleri anında sayın ve analiz edin

Intel® Audience Impression Metrics Suite (Intel® AIM Suite) kullanarak dijital tabelanızı duruma karşı duyarlı akıllı bir içerik sistemine dönüştürün. Bu güçlü analiz teknolojisi, izleyicinin yanıt hızını algılayarak cinsiyet ve yaş grubunu belirler ve mesajları buna göre uyarlar. Intel AIM Suite, kişinin bakış süresini de ölçerek tüketici davranışını izleme, mesajları uyarlama ve yatırım getirisini (ROI) ölçme kabiliyetinizi daha da artırır. Intel AIM Suite'i kullanarak alıcılarınızı daha iyi anlayabilir, etkileşimlerinizi ve satışlarınızı optimum düzeye ulaştırabilirsiniz.

Dijital tabelalarınızı uzaktan yönetin

Dijital tabela sistemlerinizi dahili Intel donanım teknolojisi sayesinde uzaktan yöneterek çalışma süresini maksimum düzeye çıkarın ve bakım maliyetlerinden tasarruf edin. Intel® Aktif Yönetim Teknolojisi ile zengin multimedya deneyimleri sunarken gelişmiş güvenlik, enerji tasarrufu de daha düşük toplam sahip olma maliyeti avantajlarından yararlanabilirsiniz. Hem pratik hem de ölçülebilir avantajlar elde edebilirsiniz.

Ölçeklenebilir uygulamaları kolaylıkla kullanıma alın

Intel, dijital tabela altyapısının kurulumunu, kullanımını, bakımını ve yükseltmesini kolaylaştırmak için Intelligent Pluggable System Specification'ı (IPSS) geliştirdi. IPSS, dijital tabela cihazlarını daha akıllı ve bağlantılı hale getirirken bileşenlerin tasarım itibariyle değiştirilebilir olmasını sağlayarak maliyetleri de azaltır. Üstelik Intel® tabanlı dijital tabelalar kullanmak, perakende satış mağazalarına diğer ekipmanlarla kolaylıkla ağ kurabilecek ölçeklenebilir uygulamaların kullanıma alınması için bir yol sağlar. Bu yaklaşım, birlikte çalışabilirliği koruyarak uygulama yükseltmelerini kullanıcıların teknoloji yatırımlarını geleceğe yönelik güvenceye almalarını sağlayacak şekilde kolaylaştırır.

Daha Fazla Bilgi

Dijital tabela çözümleri

Basit, sık kullanılan ve üstün kaliteli sistemler oluşturmak için bu dijital tabela bileşenlerini birlikte kullanın. Dijital tabela sistemleriyle yürüttüğünüz işlere doğru bir yön verin.

Buradan başlayın >

Intel® Retail Solutions Partner Network

Muhteşem perakende çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

Büyüyen işletmeler için dijital tabela

Dijital tabelalarla müşterileriniz ve çalışanlarınızla akıllı ve maliyet açısından verimli iletişimler kurma yollarını açıklayan bir kılavuz.

Daha fazla bilgi edinin >

Bağlantılı mağaza

Kiosklar, Intel'in bağlantılı mağaza vizyonunu oluşturan bileşenlerden biridir.

Bu videoyu izleyin >

Araçlar ve kaynaklar

Yazılım/ donanım geliştiricileri: Perakende tasarımlarınız için gereken teknik kaynaklara ve araçlara ulaşın.

Tasarlamaya başlayın >

Bağlantıda kalın

Evet! Intel'den perakende çözümleri ve etkinlik bilgileri dahil olmak üzere güncel gelişmelerle ilgili e-posta almak istiyorum.

Şimdi kaydolun >

Dijital tabela ekonomisini büyütme

Yeni bir Intel özelliği, gelecek nesil dijital tabelasının hızlı ve kolay bir şekilde sunulmasına yardım eder.

IPSS hakkında daha fazla bilgi edinin >

Tartışmalar