• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel Perakende Yenilikleri

Intel’in perakende vizyonu her geçen gün gerçekleşmeye bir adım daha yaklaşıyor

Intel, perakende deneyimini teknoloji ile yeniden şekillendiriyor. Yeni dijital tabela çözümlerinden birbirine bağlı mağaza ortamlarına kadar bu dönüşüm, müşterilerle aktif bir şekilde iletişime geçerek ve çevrimiçi müşterileri tekrar gerçek dünyaya çekerek gerçekleşmeye başladı bile.

Intel'in sunduğu yenilikler sayesinde interaktif perakende ekranlar geçen kişilerin yüzlerini ve hareketlerini anonim olarak algılayarak ilgili mesajlar sunmak için tepkilerini ölçer ve izler. Dokunmatik ekranlı dijital tabela, müşterilerin ürünleri araştırıp karşılaştırabilmesini sağlar. Diğer yandan uzaktan yönetim, perakendecilere enerji tüketimini azaltma, günlük promosyonları kapatma ve çalışma maliyetlerini azaltma gücünü sağlar.

Perakende alanlarına bu ve diğer yeni teknolojileri yerleştirerek Intel, müşterilerin tatmin edici bireysel deneyimler edinmelerine yardımcı olurken mağazalara da başarılı olmaları için ihtiyaçları olan veri istihbaratı ve özellikleri sağlar.

Video: Coca-Cola müşteri deneyimini izleyin >

Geliştiriciler: Intel® Yerleşik Tasarım Merkezini ziyaret edin >

Bağlantılı Mağaza deneyimi

Bağlantılı Mağaza deneyimi

Intel, envanteri verimli bir şekilde yöneten, müşterilerin aradıklarını bulmalarına yardımcı olan ve çevrimiçi ve mağaza içi işlemleri birleştiren bağlantılı mağaza modeliyle müşteriler ile perakende satıcıları bir araya getiriyor. Bu, müşteri bağlılığında önemli etki oluşturabilir.
Video: Bağlantılı Mağaza perakende deneyimi turuna katılın>

Müşteriler için bağlantılı mağaza çözümleri web, sosyal medya ve mobil cihazlarla gitgide daha fazla bütünleştiği için hangi mağazayı, nasıl ziyaret ederlerse etsinler “tek bir mağaza” deneyimini yaşayabilirler.

 

Perakende satıcılar için bağlantılı mağaza birçok cihaz üzerinden alışverişi yapılabilecek bir bilgi ağı sağlar. Bu cihazlar şunlardır:

Uzaktan yönetim teknolojisi maliyetleri azaltıyor

Sağladıkları zengin multimedya deneyiminin yanı sıra Intel® teknolojilerine dayanan dijital ekranlar başka bir önemli avantaj daha sunuyor: uzaktan yönetim. Intel® Active Management Technology (Intel® AMT) mağazalara, tanılama, onarma, envanterleri yönetme ve sistemlerini açıp kapama gücünü tek bir uzaktan yönetim konumundan sağlar. Bunlara ek olarak birçok cihazı kapsayan bir ağdan pazarlama kampanyalarını ve promosyonları kapatabilirler. Tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde perakende satıcılar için kesinlikle karşılığını alabilecekleri bir yatırıma dönüşüyor.

Video: Intel AMT perakende teknolojisinin nasıl işlediğine göz atın >

Cihaz uyumluluğu maliyetleri düşürüyor

Intel, perakende teknolojisinin gelişimini yöneten sektör kapsamındaki girişimlerde çok önemli bir rol oynuyor. Open Pluggable Specification (OPS) bu girişimlerden biridir. Bu girişimin amacı, dijital tabela uygulama ve bakım maliyetlerini, modüler, değiştirilebilir perakende sistemlerinin birlikte çalışmasını sağlayarak azaltmaktır. Aynı zamanda, bu girişim güncellemeyi ve gelecekte de kullanılabilecek yatırımlar yapmayı sağlarken toplam sahip olma maliyetini azaltmayı kolaylaştırır.

OPS ve dijital tabelalar hakkında ayrıntılı bilgi edinin >

Ekranlar hedef kitle tepkilerini ölçer

Dinamik Intel tabanlı dijital ekranlar, hedefli içerik sunar ve her mesajın ne kadar etkili olduğunu izler. Intel® Audience Impression Metric (Intel® AIM Suite), perakende ekranlarının değişen hedef kitle koşullarına uyum sağlamasını sağlayan gelişmiş teknolojiye sahiptir.

Intel® AIM Suite, anonim izleyici analizleri (AVA) ve yüz tanıma özellikleri üzerine kurulmuştur. Ekranlar bir müşterinin yaklaştığını algılar, cinsiyetini ve yaklaşık yaşını belirler ve mesajları bunlara göre akıllı bir şekilde uyarlar. Bu ekranlar dikkat aralığını bile ölçebilir; bu da müşteri davranışları hakkında daha fazla bilgi sağlar. Perakende analiz bilgilerini edinen mağazalar, çeşitli hedef kitle türlerine en çok hitap edecek olan mesajları belirleyebilir ve müşteri memnuniyetini artırabilir.

Perakende trendleri ve teknolojisine ayak uydurun

Perakende trendlerini takip edin, tüketici araştırmalarını görüntüleyin ve Intel'in sunduğu yeniliklerle güncel kalın. Düzenli bülten güncellemelerini almak için kaydolun.

Bugün kaydolun >

Tartışmalar

Tartışmalar