• <Daha Fazlası Intel.com'da

Akıllı Kiosklarla Müşterilerinize Benzersiz Bir Alışveriş Deneyimi Yaşatın

Intel® teknolojisiyle hayranlık uyandırın

Dijital tabelayı kullanarak elbise sipariş eden kadın

Self servis perakende deneyimini kişiselleştirme

Kiosklar, ses ve koku duyularına temas edip alıcıyı etkileşim kurmaya davet ederek fiziksel alanın ötesine uzanan bir 21. yüzyıl dönüşümü yaşıyor. Yüksek tanımlı video ve ses, taze pişirilmiş kahve veya baharatlar gibi son derece çekici aromalarla bir araya gelerek kitlelerin ilgisini uyandırıyor ve dünya çapındaki mağazalarda satışları artırıyor.

Akıllı kiosklar, günümüzde bilgi merkezlerinden daha fazlasını ifade ediyor. Bu İnternet'e bağlı, tam hizmet sunan alışveriş asistanları, alıcının davranışına göre ayarlanabilmelerinin ve sosyal medya etkinliklerini desteklemelerinin yanı sıra müşterilerin listeler düzenlemesine, çeşitli görüşleri göz önünde bulundurmasına, ürünleri bulmasına ve ürünler için ödeme yapmasına da yardımcı oluyor. Cep telefonları ve ödül kartlarında bulunan yakın alan iletişim teknolojisinden yararlanan bu zeki cihazlar, tekrar gelen alıcıların varlığını da algılayarak bu alıcılara onlara özel olarak tasarlanmış teklifler sunuyor. Örnekleme olanağı da eklendiğinde, etkileşimli kiosklar yeni ürünleri veya markaları tanıtmak için ilgi çekici bir yol haline geliyor.

Gerçek yaşamdan örnekler:
McCormick World of Flavors hedef çözümü>
Akıllı rehberli tur çözümü >
Charleston, S.C.'de turizm pazarlama >

Mobil uzantılar yalnızca bir başlangıç

Mobil uygulamaların dahil edilmesi, kiosk deneyimini geliştirmenin yollarından sadece bir tanesi. Perakende satış mağazaları, mobil cihazlara fırsat bilgilerini gönderebilir, üst satış ve çapraz satış adaylarını daha iyi belirleyebilir ve kiosklarda ürünler için ödeme yapan alıcılara e-makbuzlar gönderebilir. Bütün bunlar, alıcının bir sonraki alışverişinde kullanması için kupon verme olanağını doğurarak tekrarlanan ziyaretleri ve bağlılığı teşvik eder.

Kiosklar, çok kanallı girişimler için stratejik önem taşır

Kiosklar, perakende sektöründeki çok kanallı girişimler için son derece önemli bir bağlantı oluşturarak alıcılarla kullanılan cihaza veya kanala bakılmaksızın tutarlı ve sorunsuz bir ilişki kurulmasını sağlar. Mağazadaki kiosklar İnternet'e, sosyal medyaya ve mobil cihazlara bağlandığında, hem tüketiciler hem de perakende satış mağazaları için önemli bir çok yönlü kanal ve zengin bilgilere ulaşmanızı sağlayan ilgi çekici bir erişim noktası haline gelir.

Uzak yönetimle enerji tasarrufu sağlayın, masraflarınızı azaltın

Intel® Aktif Yönetim Teknolojisi ile kioskları bir ağ üzerinden yönetmek, uzaktan açma veya kapatma gibi güç yönetimi ve güvenlik seçeneklerini geliştirir. Yöneticiler, sistemleri merkezi bir konumdan yönetebilmeleri sayesinde ağdaki tüm kioskları gece boyunca kolaylıkla kapatabilir. Bu olanak, enerji tasarrufunu artırmanın yanı sıra teknisyenlerin sistem bakımı için mekana gitme zorunluluğunu da azaltarak işletme masraflarını daha da düşürür.

Her ekranda sunulan dijital içerik

Müşteri deneyimini optimize etmek, kiosklar da dahil olmak üzere, dijital içeriklerinizi tüm ekranlarda göstermenizi sağlayarak en çok önem kazandığı zamanda ve yerde daha fazla etki yaratmanıza yardımcı olan akıllı yazılım çözümü Intel® Retail Client Manager'ın (Intel® RCM) odak noktasıdır. Belirli kitlelere zamanında ulaşın, mesajlarınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak uzaktan yönetin ve özelleştirilmiş içerikleri dinamik olarak başlatın.

Kitleleri anında sayın ve analiz edin

Intel® Audience Impression Metric Suite (Intel® AIM Suite) kullanarak kioskunuzu duruma karşı duyarlı akıllı bir içerik sistemine dönüştürün. Bu güçlü analiz teknolojisi, izleyicinin yanıt hızını algılayarak cinsiyet ve yaş grubunu belirler ve mesajları buna göre uyarlar. Intel® AIM Suite, kişinin bakış süresini de ölçerek tüketici davranışını izleme, mesajları uyarlama ve yatırım getirisini (ROI) ölçme kabiliyetinizi daha da artırır. Intel® AIM Suite'i kullanarak alıcılarınızı daha iyi anlayabilir, etkileşimlerinizi ve satışlarınızı optimum düzeye ulaştırabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

Perakende ana sayfasını ziyaret edin

Intel® perakende çözümleri >

Intel® Solution Partner Network

Muhteşem perakende çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

Bağlantılı Mağaza

Kiosklar, Intel'in bağlantılı mağaza vizyonunu oluşturan bileşenlerden biridir.

Bu videoyu izleyin >

Bağlantıda kalın

Evet! Intel'den perakende çözümleri ve etkinlik bilgileri dahil olmak üzere güncel gelişmelerle ilgili e-posta almak istiyorum. Şimdi kaydolun >

Tartışmalar