• <Daha Fazlası Intel.com'da

Perakende Satış Noktası ile müşterilerinize satın alma gücü sağlayın

Intel® teknolojisiyle hayranlık uyandırın

Paket sipariş veren erkek bir müşterinin alışveriş yaptığı restoranda bulunan kadın kasiyer

Satış noktasını kişiselleştirme

Modern satış noktası (POS) cihazı için satışları artırmak yalnızca bir başlangıç. Bu perakende temas noktası, pazarlama, fiyatlandırma, envanter kontrolü, müşteri hizmetleri ve bağlılık programı gibi özellikleriyle satış işlemlerini desteklemesinin yanı sıra alıcıların ilgisini yükseltir ve en çok önem kazandığı noktada satış olanaklarını optimize eder. Tüm bu özellikler, müşterilerin çok hoşlandığı ve akıllı perakendecilerin sunduğu son derece özelleştirilmiş, kişisel alışveriş deneyimlerine değer katar. 

Gerçek yaşamdan örnekler:

Akıllı satış asistanı karma tablet bilgisayar çözümü
Ödeme kartı verilerini koruyan akıllı PCI uyumluluğu çözümü
Yeni satış noktası dünyası

Mobil POS, akıcı bir perakende satış ortamı yaratıyor

Satış noktaları şimdi mobil. Artık ödeme bankolarına bağlı olmayan satış noktaları (POS), mağaza içindeki tüm alanlarda, alıcıların satın almaya hazır olduğu her yerde bulunabilir. Satış temsilcileri tabletleri ve diğer cihazları kullanarak alıcıyı ihtiyaç duyduğu noktada karşılayabilir, soruları yanıtlayabilir, envanteri kontrol edebilir, ürün siparişi verebilir, ürün bilgilerine bakabilir ve satış işlemini gerçekleştirebilirler. Hatta müşteriler POS çözümü olarak kendi mobil cihazlarını kullanabilirler. Thinkpad Tablet 2* mPOS çözümüne göz atın.

Çevrimiçi kolaylık, fiziksel ilişki kurmayla bir araya geliyor

Ağa bağlı POS, çevrimiçi alışveriş deneyiminin kolaylığını mağazadan alışveriş sırasında yaşanan anında mutlulukla bir araya getirir. Bu sistemler ürünlerin bulunmasını, doğru ürüne ulaşmayı, işlemin tamamlanmasını ve ürünün aynı gün eve götürülmesini kolaylaştırır. Aranan bir ürün ilgili mağazanın stoklarında bulunmuyorsa başka bir mağazada ürünü aramak, siparişi vermek ve doğrudan tüketiciye gönderilmesini sağlamak için bu POS çözümü kullanılabilir. Bu kolaylığa hayran kalacaksınız!

POS: Dünyaya açılan çok kanallı kapınız

POS sistemleri, şirketinizin sunduğu çok kanallı deneyimin tüm kollarını bir araya getirerek alıcılarla kullanılan cihaza veya kanala bakılmaksızın tutarlı ve sorunsuz bir ilişki kurulmasını sağlar. POS İnternet'e, sosyal medyaya ve mobil cihazlara bağlandığında, önemli ve çok kollu bir kanal oluşturarak hem tüketicilerin hem de perakende satış mağazalarının zengin bilgilere ulaşmasını sağlayan ilgi çekici bir erişim noktası haline gelir.

Sistemlerinizi ve pazarlama içeriğinizi kolaylıkla yönetin

Ağa bağlı POS sistemleri, tüm kanallara açılması bakımından önemli olmasının yanı sıra alıcılarla çok daha kişiselleştirilmiş bir ilişki kurmanızı sağlar. Şunları göz önünde bulundurun:

  • Uzaktan yönetim. Ağların Intel® Aktif Yönetim Teknolojisi ile birbirine bağlanması, perakende yöneticilerinin tüm sistemleri aynı anda yönetmesini, enerji tüketimini azaltmasını ve sistem tanılama gibi güvenlik ve bakım seçeneklerinden yararlanmasını sağlar.
  • Daha düşük enerji ve bakım maliyetleri. Sistemlerin uzaktan yönetilebilmesi sayesinde, perakende satış mağazaları gece boyunca tüm POS sistemlerini kapatarak enerji tasarruflarını artırabilir. Bu sistemler, bakım sıklığını da düşürerek perakende satış mağazalarının işletme masraflarını azaltır.
  • Her ekranda sunulan dijital içerik. Müşteri deneyimini optimize etmek, POS sistemlerinizde görüntülenen pazarlama mesajları da dahil olmak üzere, dijital içeriklerinizi tüm ekranlarda göstermenizi sağlayarak en çok önem kazandığı zamanda ve yerde daha fazla etki yaratmanıza yardımcı olan akıllı yazılım çözümü Intel® Retail Client Manager'ın (Intel® RCM) odak noktasıdır. Belirli kitlelere zamanında ulaşın, mesajlarınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak uzaktan yönetin ve özelleştirilmiş içerikleri dinamik olarak başlatın.
  • Hedefleme ve kişiselleştirme. Web tabanlı alışverişe benzeyen ağa bağlı satış noktası sistemleri, müşterilere ürünle ilgili görüşler sağlayabilir, mağazaya tekrar gelen alıcıları belirleyebilir ve alışveriş geçmişlerini kaydedebilir. Bir adım ileriye giden Intel® Audience Impression Metrics Suite (Intel® AIM Suite), perakende satış mağazalarına her bir alıcının özelliklerini isimsiz olarak belirleme ve pazarlama mesajlarını uygun şekilde dinamik olarak uyarlama gücü sağlar.

Daha Fazla Bilgi

Intel® Solution Partner Network

Muhteşem perakende çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

POS pazar segmentine genel bakış

Perakende pazarında POS sistemlerinin sağladığı yeni olanaklar hakkında bilgi edinin.

POS sistemlerini keşfedin >

Perakende mobilite kılavuzu

Perakende için önerilen mobil cihazlar

Yaratıcı tablet kullanımlarını keşfedin >

Araçlar ve kaynaklar

Yazılım ve donanım geliştiricileri: Perakende tasarımlarınız için gereken teknik kaynaklara ve araçlara ulaşın.

Tasarlamaya başlayın >

Bağlantılı Mağaza

Kiosklar, Intel'in Bağlantılı Mağaza vizyonunu oluşturan bileşenlerden biridir.

Bu videoyu izleyin >

Bağlantıda kalın

Evet! Intel'den perakende çözümleri ve etkinlik bilgileri dahil olmak üzere güncel gelişmelerle ilgili e-posta almak istiyorum. Şimdi kaydolun >

Tartışmalar