• <Daha Fazlası Intel.com'da

Akıllı Otomatlar Müşterilerinize Benzersiz Bir Alışveriş Deneyimi Yaşatır

Intel® teknolojisiyle hayranlık uyandırın

Blond woman making selections from a vending machine

Daha akıllı alışveriş deneyimleri elinizin altında

Kalabalık bir kafeden gelen taze pişirilmiş kahve sıcak kokusu ve insan sesleri oraya doğru yönelmenizi sağlar. Fakat bir kafe yerine, mükemmel kahve lezzeti dahil olmak üzere sokağınızdaki kafeyi hiçbir açıdan aratmayan bir akıllı kahve otomatıyla karşılaşırsınız. Bu gerçek bir hikaye. Costa Coffee, otomatı tüm duyulara hitap eden bir deneyime dönüştürüyor >

Günümüzün akıllı otomat sistemleri, çocukluğunuzdan hatırladığınız basit atıştırmalık makinelerinden çok farklı. Otomat teknolojisi hızla gelişiyor ve dokunmatik ekran kontrolleri, video, ses, koku, hareket tabanlı etkileşim ve nakit dışı ödeme özelliklerine sahip yeni makineler, alıcıların ilgisini her zamankinden farklı bir şekilde uyandırıyor. Akıllı otomatların gelişimi hakkında daha fazla bilgi edinin ve %49 oranında yıllık bileşik büyüme (CAGR)1 tahmininde bulunan büyüme fırsatı raporunu okuyun.

Gerçek yaşamdan çözüm örnekleri:
Pepsi'nin etkileşimli otomat çözümü >

Akıllı "Hareket Halinde BT" çözümü >

"Akıllı", bağlantılı, yönetilen ve güvenli anlamına gelir

Akıllı otomat sistemi, İnternet'e ve bir ağa bağlıdır, merkezi bir konsol aracılığıyla uzaktan yönetilir ve bilgisayar korsanlarına karşı güvenlidir. Intel® mimarisine dayanan ve güçlü Intel teknolojilerinden yararlanan bu yeni özelleştirilebilir ve ilgi çekici otomat sistemleri, etkin ürün satışı, alıcıların ilgisini uyandırma, sonuç analizi, proaktif veri raporlama, kendi kendine izleme ve diğer birçok özelliğiyle muhteşem deneyimler sunar.

Intel otomat teknolojilerini iş başında izleyin >

Akıllı otomat sistemleri çok kanallı girişimlerinizi genişletir

Çok kanallı girişimler, kullanılan cihaza veya kanala bakılmaksızın alıcıların tutarlı ve sorunsuz bir ilişki kurmalarına olanak verir. Akıllı otomat sistemleri, çok kanallı perakende satış girişimlerinde dijital tabela ve kiosklar gibi klasik cihazlar kadar önemli olabilir. Otomat sistemleri İnternet'e, sosyal medyaya ve mobil cihazlara bağlandığında, hem tüketiciler hem de perakende satış mağazaları için önemli bir çok yönlü kanal ve zengin bilgilere ulaşmanızı sağlayan ilgi çekici bir erişim noktası haline gelir.

Otomatlar ve Nesnelerin İnterneti

Intel® Akıllı Otomat Referans Tasarımı, geleneksel otomatların geniş özelliklere sahip, İnternet'e bağlı makinelere dönüştürecek şekilde yeniden tasarlanması, bu sayede markaların ve işletmecilerin yeni iş fırsatlarından, bulut hizmetlerinden ve veri analizlerinden yararlanması için hızlı ve kolay bir yol sağlıyor. Otomat üreticileri bu referans tasarımı kullanarak gelecekte üretilecek makineleri tasarlayabilecek ya da bu özellikleri mevcut makinelere ekleyebilecek.

Binlerce makineyi aynı anda yönetin

Intel® Aktif Yönetim Teknolojisi ile envanterinizi gerçek zamanlı olarak uzaktan izleyerek, yeniden stoklamayı proaktif olarak zamanlayarak ve sistem işlemlerini tanılayarak işletme maliyetlerini azaltabilir ve kârınızı artırabilirsiniz. Arıza durumunda oluşturulan otomatik uyarı, arıza sürelerini kısaltır ve kaybedilen satış fırsatlarını azaltır. İsterseniz yeni promosyonları uzaktan başlatarak işgücü masraflarını ve uygulama süresini düşürebilirsiniz.

Her ekranda sunulan dijital içerik

Müşteri deneyimini optimize etmek, akıllı otomat sistemleri de dahil olmak üzere, dijital içeriklerinizi tüm ekranlarda göstermenizi sağlayarak en çok önem kazandığı zamanda ve yerde daha fazla etki yaratmanıza yardımcı olan akıllı yazılım çözümü Intel® Retail Client Manager'ın (Intel® RCM) odak noktasıdır. Özel kitlelere zamanında ulaşın, mesajlarınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak uzaktan yönetin ve özelleştirilmiş içerikleri dinamik olarak başlatın.

Kitleleri anında sayın ve analiz edin

Intel® Audience Impression Metrics Suite (Intel® AIM Suite) kullanarak otomat sisteminizi duruma karşı duyarlı akıllı bir içerik sistemine dönüştürün. Bu güçlü analiz teknolojisi, izleyicinin yanıt hızını algılayarak cinsiyet ve yaş grubunu belirler ve mesajları buna göre uyarlar. Intel® AIM Suite, kişinin bakış süresini de ölçerek tüketici davranışını izleme, mesajları uyarlama ve yatırım getirisini ölçme kabiliyetinizi daha da artırır. Intel® AIM Suite'i kullanarak alıcılarınızı daha iyi anlayabilir, etkileşimlerinizi ve satışlarınızı optimum düzeye ulaştırabilirsiniz.

Kaynaklar

Perakende ana sayfasını ziyaret edin

Intel® perakende çözümleri >

Dijital ekran mı yoksa otomat mı?

Global perakende satış direktörü Jose Avalos, otomat dünyasını değiştirmekte olan akıllı ve birbiriyle bağlantılı etkileşimli çözümleri ele alıyor.

Blogu okuyun >

Intel® Retail Solutions Partner Network

Muhteşem perakende çözümleri tasarlayıp uygulamanıza yardımcı olacak tedarikçiler bulun.

Bir ortak bulun >

Akıllı otomatların gelişimi

Günümüzdeki makineler, bildiğiniz atıştırmalık otomatlarından çok daha fazlasını sunuyor.

Bu videoyu izleyin >

Bağlantılı mağaza

Akıllı otomat, Intel’in bağlantılı mağaza vizyonunu oluşturan bileşenlerden biridir.

Bu videoyu izleyin >

Bağlantıda kalın

Evet! Intel'den perakende çözümleri ve etkinlik bilgileri dahil olmak üzere güncel gelişmelerle ilgili e-posta almak istiyorum.

Şimdi kaydolun >

Tartışmalar

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Kaynak: "Akıllı Otomat Pazarının Değerlendirilmesi" Frost & Sullivan, Kasım 2011.