• <Daha Fazlası Intel.com'da

Intel®'de RSS

Intel® RSS'e abone olun.

RSS nedir??

RSS nedir?? 

RSS (Çok Basit Dağıtım), çeşitli kaynaklardan hızlıca haber ve bilgi toplamanın ve bunlara göz atmanın kolay bir yoludur. "Haber kaynağı" olarak adlandırılan küçük içerikler otomatik olarak bir RSS okuyucuya gönderilir. Haber kaynakları, bir başlık, görüntü ya da video, bir özet ile tam içeriğin önizlemesinden ya da bağlantısından oluşur.

RSS aboneliği sayesinde, çeşitli konularda çeşitli sitelerde arama yapmak yerine birçok kaynaktan haberler size gönderilir.

RSS okuyucu nedir?

RSS okuyucu nedir? 

RSS içeriğine erişmek için öncelikle bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza bir RSS okuyucu kurmanız gerekir. Bir RSS okuyucu aracılığıyla çeşitli kaynaklardan haberlere hızlıca göz atabilir ve tek bir ekrandan bir haberin kaynağına doğrudan bağlanabilirsiniz. 

Kullanılabilir birçok farklı RSS okuyucu vardır, bazıları ücretsizdir bazıları ise cüzi bir ücret karşılığında sağlanır. RSS okuyucunuzu kurduktan sonra, ayarlarınızı yapmak için okuyucunun talimatlarını izlemeniz yeterlidir. Size en uygun seçeneği belirlemek için bu okuyucu dizinini inceleyin. 

Intel'in RSS kaynaklarına erişin.

Intel'in RSS kaynaklarına erişin.

Bir RSS okuyucuyu kurduktan sonra, bir Intel topluluğunu ya da blogunu ziyaret edin ve istediğiniz RSS'e abone olun. “RSS” sözcüğünü, RSS sembolünü ya da “subscribe” (abone ol) ya da "sign up" (kaydol) sözcüklerini bulun ve talimatları izleyin. Zaman zaman yalnızca e-posta ile de bir RSS kaynağına kaydolabilirsiniz. 

Abone olmak için şu adımları izleyin: 1) RSS kaynağı düğmesini ya da topluluk ya da blogdaki bağlantıyı tıklayın, 2) tarayıcınızın adres çubuğundaki URL'yi kopyalayın ve 3) RSS okuyucunuzdaki talimatları izleyin ve okuyucunuzun belirttiği yere URL'yi yapıştırıp okuyucunuzda aboneliği etkinleştirin. Başlamak için hemen şimdi bir Intel topluluğunu ya da blogunu ziyaret edin.

Kaynak/Abonelik Kaynak/Abonelik Ayrıntıları
Intel Basın Odası En son haberleri ve basın bültenlerini doğrudan Intel'den alın.
Intel'de Bloglar Intel liderlerinin ve çalışanlarının teknoloji, çevre ve diğer konulardaki görüşlerini öğrenin.
Open Port BT Topluluğu Intel uzmanları, sektör liderleri ve BT Topluluğu'nun tartışmaları, blogları ve kaynaklarını güncel olarak takip edin.

Tartışmalar