Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

Çok Sevdiğimiz ve Kullandığımız İnovasyonları Teşvik Ediyoruz

Gordon Moore, 1965'te modern dijital devrimin hızını belirleyecek bir tahminde bulundu. Yükselen trendi dikkatle gözlemleyen Moore, giderek artan bir hızla bilgisayarların gücünün önemli ölçüde artacağını ve nispi maliyetin düşeceğini tahmin etmişti.

Moore Yasası olarak bilinen bu görüş, elektronik sektörü için altın kural ve inovasyon için adeta bir sıçrama tahtası haline geldi. Intel'in kurucu ortağı olan Gordon, günümüzde sahip olduğumuz araçları ve oyuncakları destekleyen daha hızlı, daha küçük ve ulaşılabilir fiyatlı transistörler üretme konusunda Intel'e yol gösterdi. Bunun kalıcı etkisi ve avantajları, 50 yıl sonra bile birçok açıdan hissediliyor.

Önümüzdeki Yol Haritası

Gordon'un yaptığı tahmin, modern bir metronom gibi 50 yıldır inovasyonun ve gelişimin hızını belirledi. Bu öngörü, dijitalleşmenin ve kişisel elektroniğin yaygın olarak yükselişi dahil tüm modern teknolojilerin gelişmesi için verimli bir temel oluşturdu.

Bundan böyle Moore Yasası ve ilgili inovasyonlar, bilgi işlemin günlük yaşamlarımızda kusursuz entegrasyonuna yöneliyor. Sonsuz güçlü ve bağlantılı bir gelecek vizyonu, zorlukları ve avantajları da beraberinde getiriyor. Gizlilik ve güvenlik, devam eden ve artan kaygılardan. Ancak, daha akıllı, her yerde ve her zaman ulaşılabilir teknolojinin avantajları ve ihtiyaçlarımızı tahmin edebilmeyi öğrenmemiz, uzun vadede daha sağlıklı, güvenli ve üretken adımlar atmamızı sağlayabilir.

Videolar