• <Daha Fazlası Intel.com'da

Müzik İndirme

Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyor, ancak nasıl müzik indireceğinizden emin değil misiniz?

Ümitsizliğe kapılmayın.

Bilgisayarınıza ya da diğer cihazlarınıza yeni müzikler eklemenin ve en sevdiğiniz müzikleri istediğiniz zaman dinlemenin birçok yolu var.

İki seçeneğiniz var:

 1. doğrudan cihazınıza müzik indirebilirsiniz ya da
 2. yalnızca sizin en sevdiğiniz müzikleri çalan özel bir radyo kanalı gibi çalışabilen veri akışı sistemlerini ya da bulut tabanlı sistemleri kullanabilirsiniz.

Her seçeneğin kendine göre artıları ve eksileri var. 

Müzik İndirme

İndirdiğiniz içerikler bilgisayarınızda yer kaplar, ancak ister çevrimiçi olun ister olmayın içeriklerinizi her zaman kullanabilirsiniz. Seyahatteyken ya da güvenilir (ya da ücretsiz) bir internet bağlantınız yokken bu çözüm çok işe yarıyor. Bağlantı konusunda endişelenmeden arkanıza yaslanabilir ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.


Müzik indirme seçeneği olarak Windows 8 dünyasının iTunes eşdeğeri olan Xbox Music* uygulamasını önerebiliriz. Harika bir uygulama, kullanımı da kolay.

Başlangıç ekranınıza gidin ve Müzik karosuna dokunun. Xbox Music başlatıldığında diğer Metro Windows uygulamalarında yaptığınız gibi seçenekleri görmek için ekranı kaydırabilirsiniz. “Top Müzik” seçeneğini bulun ve dokunun. Varsayılan olarak en çok satan sanatçıları görürsünüz, ancak "Sanatçılar" seçeneğine dokunduğunuzda bunun yerine "Şarkılar" arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir şarkıya dokunduğunuzda satın alacağınızı düşünebilirsiniz, ama aslında veri akışıyla oynatma seçeneği çıkacaktır. Şarkıyı satın alarak internet bağlantınız olsun olmasın istediğiniz yerde dinlemek için ise bilgi kutusunu sağa doğru kaydırın, “şarkıyı satın al” düğmesini göreceksiniz.

“Şarkıyı satın al” seçeneğine dokunun, Xbox hesabınızı önceden kurduysanız, alışverişinizi onaylarsınız. Kurmadıysanız, bunu bir iki dakikada halledebilirsiniz; kredi kartı bilgilerinizi ve adresinizi girmeniz yeterli.

Dokunun, dinleyin, keyfini çıkarın. Kolay!

İnternetten Müzik Akışı

Veri akışı sayesinde sonsuz bir çalma listesine erişebilirsiniz. Veri akışıyla müzik dinleyebileceğiniz en sevilen sitelerden bazıları Spotify* ve Rdio*'dur. İstediğiniz her şeyi dinleyebilmek harika, evet ama internet bağlantınız yoksa hiçbir anlamı yok.

Kindle* cihazınız ile Wi-Fi ağına bağlıysanız Pandora uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece Amazon Kindle cihazlarının küçük depolama kapasitesi için endişelenmeden kitabınızı okurken müzik dinleyebilirsiniz.

iPad* ile birçok seçenek mevcut: Satın aldığınız müzikleri dinlemek ya da doğrudan Pandora ya da Spotify'dan veri akışı için iTunes* uygulamanızı kullanabilirsiniz. Ayrıca binlerce internet tabanlı radyo kanalı var. I Heart Radio* gibi bir uygulama ile ses kartı olmadan bile en sevdiğiniz radyo kanallarını dinleyebilirsiniz; Miami'den ada müziği, Los Angeles'tan indie rock ya da New Orleans'tan jazz, tercih sizin.

2'si 1 arada cihazlar ile seçenekleriniz daha da fazla. Windows* 8 işletim sistemli bir Ultrabook™ cihazınız varsa TuneIn Radyo’nun* kullanımı çok kolay Win8 uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Windows* 8 başlangıç ekranındaki Tuneln karosu

TuneIn ile internet radyo kanallarını bulmak için Başlangıç ekranında uygulamanın karosuna dokunmanız yeterli:

Tuneln radyo jazz kanalları

En sevdiğiniz müzik türünü seçin. Jazz seçeneğine dokunduğunuzda çok çeşitli seçenekleri göreceksiniz—üstelik hepsi ücretsiz, hepsi canlı:

TuneIn radyo KUVO Denver

Denver'dan jazz RM KUVO dinlemek için yalnızca ilgili karoya dokunun ve sinyalleri almaya başlayın:

 

 

 


iPhone*, iPad ile aynı şekilde çalışır, bu durumda çevrimiçiyseniz ve ağınızı kullanmak istiyorsanız, Pandora, Spotify, Rdio ya da Internet radyosu kullanabilirsiniz. Müzik indirdiniz mi? iTunes harika çalışıyor, özellikle de shuffle modunda.

Android* bir akıllı telefonunuz varsa iTunes olmasa da çalışma şekli hemen hemen aynıdır. Pandora, Spotify, Rdio'nun yanı sıra Double Twist* ya da PowerAmp* gibi uygulamalar vardır. Üstelik o da çok kolay, ayrıca isterseniz I Heart Radio uygulamasını da kullanabilirsiniz.

İndirme ya da Veri Akışı: Tercih Sizin

Müzik dinlemek istiyorsanız, akıllı telefon, tablet ya da en yeni 2'si 1 Arada Ultrabook fark etmez, hepsi için birçok harika seçeneğiniz var. Dinlenin Eğlenin!

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.