Kullandığınız tarayıcı sürümü bu site için önerilmiyor.
Lütfen aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak tarayıcınızı en son sürüme yükseltin.

İntenette Yasal Bir Şekilde Ücretsiz Film İzleme

Arama motorlarında “ücretsiz film indirme” yazarak arama yaparsanız, gişe rekorları kıran en yeni Hollywood filmlerini hızlı bir şekilde indirmeyi vaat eden milyonlarca sonuç çıkar. İnternet, hala sinemalarda gösterimde olan ya da henüz gösterime girmemiş, yasadışı veya telif hakkıyla korunan birçok filmi bilgisayarınıza kolaylıkla indirebileceğiniz web siteleriyle dolu. Tabi ki bu oldukça cezbedici.

Ancak bu siteler bazı gerçekleri belirtmeyi ihmal ediyorlar; bu tür filmleri indirmek, izlemek ve paylaşmak yasadışı olduğu gibi bu siteleri düzenli olarak takip eden ve filmleri yasadışı indirenleri ortaya çıkaran hükümet kurumları ve özel kuruluşlar var. Yakalanıp cezalandırılma riski gerçek…ve uzun metrajlı filmleri ve televizyon dizilerinin en son bölümlerini istediğiniz zaman ücretsiz ve yasal olarak izlemenize olanak tanıyan siteler varken bu yasa dışı siteleri kullanmak anlamsız.

Kamuya Açık

Klasik bir film izleme modundaysanız, birçok sitede ücretsiz ve kullanıma açık içerik bulmanız mümkün. Kamuya açık film, telif hakkı sona ermiş ya da filmin sahibi tarafından ücretsiz ve telifsiz olarak izlenmek üzere kamuya sunulmuş film demektir. Bu filmler, bilgisayarlarda, MP3* oynatıcılarda, Android*, iPod*, iPhone*, iPad* gibi cihazlarda indirilebilir ve oynatılabilir…üstelik tamamı ücretsizdir.

Kamuya açık sitelerde, His Girl Friday, Little Shop of Horrors, The Man Who Knew Too Much ve hatta Night of the Living Dead gibi en sevilen klasik filmleri izleyebilirsiniz. Tümü ücretsiz ve yasal. Internet Archive*, Retrovision*, Uncle Earl’s Classic TV Channel* ve Shocker Internet Drive-In* gibi siteler, 500.000'den fazla kamuya açık film, televizyon dizisi, çizgi film, spor programı, belgesel ve daha fazla "hareketli görüntü" içeriyor—dünyanın her yerinden klasik film meraklıları için tam bir sanal cennet.

Ücretsiz, sponsorumuzun tek bir sözüyle…

İnternetten yasal olarak film veya televizyon izlemenin diğer bir yolu da video akışı sitelerini ziyaret etmek. Bu sitelerde genellikle etkileyici bir ücretsiz içerik yelpazesi vardır. Buradaki içerikler “ücretsizdir”, çünkü gösterimler düzenli aralıklarla ticari reklamlarla kesilir. Hulu*, YouTube*, Google Video* ve Sony’nin Crackle* gibi siteleri, programların akışını yasal olarak doğrudan bilgisayarınıza yapmanızı sağlar.

Ödeme yapmak da başka bir seçenek

Amazon Prime*, Xfinity's Fancast*, Netflix* ve Hulu Plus*, gösterime giren en yeni filmleri ve televizyon programlarını sunar; bir hesap açmanız ve bu premium programları izlemek için aylık ödeme yapmanız gerekir. Netflix* gibi bazı hizmetler çeşitli aylık tarife seçenekleri sunar. Hepsini yan yana koyup karşılaştırdığınızda, ücretlendirmede ve sağladıkları içeriklerde küçük farklılıklar olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte, sinemaseverleri mutlu edecek bir bilgi daha verelim: bu sitelerin hepsi sınırsız akış özelliği sağlıyor.

Aylık abonelik ücreti ödemek istemiyorsanız Vudu*, Blockbuster’s On-Demand* ve Best Buy's CinemaNow* gibi bazı siteler abonelik ücreti isteyen diğer talep üzerine video hizmetlerine alternatif olabilir. Bu sitelere kaydolduktan sonra izlediğiniz film ya da televizyon programı kadar ödeme yapabiliyor, ayrıca bu içerikleri isterseniz kiralıyor isterseniz satın alabiliyorsunuz.

Bu akış ve indirme seçeneklerini daha çekici kılan şey ise eğlenceyi istediğiniz yere götürebiliyor olmanız. 21 milimetreden daha ince, ultra şık ve ultra hızlı bir Ultrabook®, hareket halindeki sinemaseverler için de mükemmel bir cihaz. Ayrıca, sinemaseverler Ultrabook ile birlikte gücünü Intel® işlemcilerden alan bilgisayarlar için özel olarak geliştirilmiş, kesintisiz, kablosuz HD kalitesinde görüntü deneyimi sunan Intel® Insider™ özelliğine de sahip olacaklar. Artık bilgisayarınız ile ön koltukta yeriniz hazır.

Aksiyon, romantik, korku, komedi hangi tür filmleri severseniz sevin, yukarıda bahsedilen online film siteleri ve bunlar gibi başka sayısız site varken, yasadışı ve telifli filmleri bilgisayarınıza indirerek kendinizi riske atmanın bir anlamı yok. Tamamen yasal ve ücretsiz olarak İnternetten her zaman harika filmler bulabileceksiniz.

2'si 1 Arada cihazları keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel® Ürün Arama Aracı >

 

İlgili Videolar