• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

İnternetten Ücretsiz Müzik Dinlemenin En Popüler Beş Yolu

Hiç kimsenin hakkını ihlal etmeden internetten ücretsiz müzik dinleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kurtlarınızı dökmenizi sağlayacak tamamıyla ücretsiz ve yasal birkaç çevrimiçi kaynak mevcut. Tabletiniz ya da dizüstü bilgisayarınız varsa daha da iyi—Wi-Fi sinyali bulunan her yerde müzik dinleyebilirsiniz. Tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun bilgisayarı bulmak için Intel Ürün Arama Aracını kullanın. Ardından, çevrimiçi olun ve en sevdiğiniz müzikleri ücretsiz dinleyin!

 

İnternetten ücretsiz müzik dinleyebileceğiniz en iyi beş çevrimiçi kaynak:

 

 • Spotify*: ABD ve Birleşik Krallık dahil yaklaşık 25 ülkede kullanılabilen Spotify, internetten ücretsiz müzik dinlemek için en yaygın kullanılan platformlardan biridir. Diğer çevrimiçi müzik hizmetlerinin çoğundan farklı olarak Spotify istediğiniz şarkıları, albümleri ya da sanatçıları aramanıza olanak tanır. Ücretsiz versiyon, reklamlarla desteklenir ve yazılım indirilmesini gerektirir.
 • Grooveshark*: İşlevi açısından Pandora'ya benzeyen ancak Spotify'ın sunduğu bazı avantajları sunan Grooveshark, herhangi bir yazılım indirmeden albümlerin tamamını dinleme seçeneğinin yanı sıra radyo seçeneğiyle benzersiz bir web sitesidir. Dinlemenin tamamı tarayıcıdaki web sitesinden gerçekleştirilir. Grooveshark, yalnızca ABD'de kullanılabilir.
 • Last.fm*: ABD, Birleşik Krallık ve Almanya'daki ücretsiz çevrimiçi müzik akışı hizmetidir. Last.fm ayrıca tamamıyla farklı bir deneyim için sosyal ağ kurma imkanı da sunar. Yalnızca ücretsiz müzik dinlemekle kalmıyor, aynı zamanda diğer dinleyicilerle arkadaş olabiliyor, kişi listenizdekilere mesaj gönderebiliyor ve önerilerde bulunabiliyorsunuz. Last.fm, ayrıca şarkısı çalınmakta olan sanatçının görüntülerini döndürerek diğer çevrimiçi veri akışı hizmetlerinden farkını ortaya koyuyor. Last.fm Kanada, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Brezilya'da daha sınırlı kullanıma sunulmuştur.
 • Live365*: Yazılım yerine gerçek DJ'lerin sunduğu birçok çevrimiçi radyo istasyonunu bir araya getiren Live365, en sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz ve aynı zamanda benzer sanatçıları keşfetmeniz için mükemmel bir ücretsiz veri akışı kaynağıdır. Ayrıca sevdiğiniz müzikleri müzik tarzına, müzik gruplarına ya da sanatçılara göre sıralayabilirsiniz. Live365, doğrudan tarayıcınızdan başlatılabilir, ancak ek özellikler için indirebileceğiniz bir oynatıcı da vardır. Hizmet reklamlarda desteklenir, böylece abonelik ücreti gerektirmez. Live365, dünya genelinde 150'yi aşkın ülkede kullanılabilir.

 

Ücretsiz çevrimiçi müzik kaynakları sayesinde mp3 indirmenize ya da CD satın almanıza gerek kalmaz, böylece tasarruf edersiniz. Ayrıca bu sayede, başka türlü asla keşfedemeyeceğiniz yeni sanatçıları tanıyabilirsiniz. En iyi deneyimi elde etmek için aralıksız çevrimiçi ses akışı için gerekli hıza sahip bir bilgisayarınız olması gerektiğini unutmayın. Intel Ürün Arama Aracını ziyaret ederek size en uygun bilgisayarı bulun.

Daha Fazla Bilgi

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.