• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

"Büyük" Performanslı Küçük Dizüstü Bilgisayarlar | Intel

“Ne kadar büyük o kadar iyi” anlayışının hakim olduğu dünyamızda, istediğiniz düzeyde olmayan bilgisayarlarla küçük dizüstü bilgisayarları bir mi tutuyorsunuz? Öyle yapıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ancak büyük bir yanılgı içindesiniz! İster inanın ister inanmayın, benzersiz "büyük" performanslarıyla "küçük" sözcüğünün tanımını yeniden yazan kompakt bilgisayarlar mevcut. Yüksek performans sunan küçük dizüstü bilgisayarların daha da güzel bir özelliği, her iki dünyanın en iyisini yaşatarak sizi şaşırtmasıdır. Bugün piyasadaki birçok sistemde çok yüksek performans sunan harika ve küçük dizüstü bilgisayarları bulmak için Intel Ürün Arama Aracını inceleyin.

 

Sizin Küçük Dizüstü Bilgisayar Tanımınız Tam Olarak Nedir?

Büyüklük göreceli bir kavramdır. 5 inçlik bir telefonda e-postalarınıza bakmaya, internette gezinmeye, film izlemeye ve oyun oynamaya alıştıysanız, 11 inçlik bir dizüstü bilgisayara geçmek büyük bir eve taşınmak gibi bir şey. Ancak, 20 inçlik monitörü olan bir masaüstü bilgisayara alıştıysanız, 11 inçlik bir dizüstü bilgisayara geçmek tam tersi bir etki yaratabilir. Tabi ki bugünlerde birçok küçük dizüstü bilgisayarın mükemmel kalitede HD ekranlarıyla boyut farkını telafi ettiğini de göz önünde bulundurmalısınız. Daha küçük bir dizüstü bilgisayar edinmenin tek faydası da bu değildir.

 

Küçük Dizüstü Bilgisayarların Avantajları

Daha küçük daha iyi olabilir! Dizüstü bilgisayarın dev gibi bir ekranının olması, sizin için daha iyi olacağı anlamına gelmez. Küçük ya da büyük bilgisayar arasında bir tercih yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenlere birkaç örnek verelim.

 

 • Küçük bilgisayarlar hafiftir, bu da iki anlama gelir: Düşerek zarar görme olasılığı daha düşüktür ve taşınabilirlikleri yüksektir. Seyahat ederken küçük bir dizüstü bilgisayarı uçakta ya da işinize gidip gelirken otobüste yanınıza alabilirsiniz ve her zaman kullanmak için yeterli alanınız olur. Daha büyük dizüstü bilgisayarlarla bunu yapmak her zaman mümkün değildir. Bu nedenle, küçük bir dizüstü bilgisayara sahip olduğunuzda bilgisayarınızı her yere götürmeniz mümkündür—büyük bir bilgisayarla bunu yapmak her zaman mümkün olmayabilir.
 • Küçük bir dizüstü bilgisayarla ekstra aksesuar almanıza gerek olmaz. 17 inç ekranlı bir dizüstü bilgisayar ortalama bir evrak çantasına ya da el çantasına sığmayabilir, ancak küçük bir dizüstü bilgisayar satın alırsanız, taşımak için özel bir çanta almanıza gerek kalmaz. Diğer bir avantajı da daha büyük bir ekranınız olsun isterseniz, dizüstü bilgisayarınızı bir harici monitöre bağlayabilirsiniz.
 • Daha iyi paylaşılabilirlik. Diyelim ki sevdiklerinizin fotoğraflarını paylaşmak istiyorsunuz ya da en sevdiğiniz şarkıyı arkadaşınızın da dinlemesini istiyorsunuz veya değerli bir anın videosunu çekip sosyal medyada paylaşmak istiyorsunuz. Yağmurlu bir günde büyük bir şemsiyenin altında sevdiğiniz insanla film izlemeye ne dersiniz? Bunları yapabilmek için tek avucunuzla bile tutabileceğiniz bir bilgisayar kullanmaktan daha kolay bir yol var mı? Sanıyoruz ki yok. Küçük dizüstü bilgisayarlarla içerik paylaşmak göz kırpmak kadar kolay.

 

Küçük Dizüstü Bilgisayar, Büyük Performans

Bir kitabı asla kapağıyla yargılamayın, bir dizüstü bilgisayarı ise asla boyutlarıyla yargılamayın. Gerçekten önemli olan içerisindekilerdir ve bu nedenle istediğiniz performansı gösterip göstermeyeceğine karar vermeden önce büyük ya da küçük tüm bilgisayarların özelliklerine daha yakından bakmanız gerekir. Gösterişli olan ancak konu işe gelince pek faydalı olamayan birçok büyük ekranlı dizüstü bilgisayar olduğu gibi dünyanızı sarsacak güçte küçük dizüstü bilgisayarlar da mevcuttur. Her zaman önce işlemciye bakın, o zaman boyutu ne olursa olsun dizüstü bilgisayarınızın performansı sizi asla hayal kırıklığına uğratmaz.

 

Size göre en iyi yeni dizüstü bilgisayar aramanızı daraltmak için Intel Ürün Arama Aracını inceleyin ve yaşam tarzınıza en uygun bilgisayarı bulun.

Yükseltmeye Hazır Mısınız?

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.